Zdravotnictví - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zdravotnictví

Piešťanské ADELI Medical Center léčí, APPA pomáhá postiženým

Natálka s fyzioterapeuty

12. března 2014 - Piešťany (Lucie Pawerová, red)
Mezinárodní rehabilitační centrum v Piešťanech – ADELI Medical Center – již 10 let pomáhá v léčbě neurologických poruch pohybu. Začátkem července 2013 bylo v České republice zaregistrováno občanské sdružení Asociace pomoci postiženým ADELI (APPA). Hlavní úlohou Asociace je pomoc s financováním rehabilitační léčby v ADELI centru, ale zároveň i poradenská a konzultační činnost pro tělesně postižené a jejich příbuzné. O léčbě v Centru i životě své dcery Natálky Petrošové píše paní Eva Macháčková z Přerova.

Pozvánka na přednášku „Sexualita postižených“

Pozvánka: sexualita - leták

10. ledna 2014 - Praha (Renáta Pouchová, red)
Přednáška spojená s diskuzí se koná 23. 1. 2014 v 17 hodin v Hotelu DAP (Dům armády Praha). Pořádá ji občanské sdružení Už ti rozumím! a je určená zájemcům o problematiku sexuality lidí s postižením z řad rodičů, pedagogů, pečovatelů a opatrovníků. Přednáší lektorka PhDr. Martina Venglářová.

Zimní zdravotní rádce Vozky: Jak a čím se v zimě (ne)zahřát • Krátce o zdraví

Foto: Petr Jelínek

21. prosince 2013 - Ostrava (vsch), (bf)
Zima, plískanice, vítr, mráz – už to začíná... Pokračuje škrábání v krku, promrznutí, kašel, nachlazení, chřipka… A letos nás prý čeká enormně tuhá zima. Jak se bránit, abychom nemuseli až do jara jenom sedět doma, co dělat, abychom se venku neproměnili v kusy ledu nebo co naopak nedělat? Už je pozdě na rady typu „otužovat se během celého roku“, „sportovat“, „chodit co možná nejvíc ven“…

Jednejte se mnou jako s člověkem!

20. prosince 2013 - Ostrava (Monika Henčlová)

Nová odborná publikace o intimním životě osob se zdravotním postižením

17. prosince 2013 - Praha (Mgr. Tomáš Drábek, STP v ČR, red)
Svaz tělesně postižených v České republice, o. s. (STP v ČR), vydal začátkem prosince publikaci „Partnerský a sexuální život osob se zdravotním postižením – publikace pro odborné sociální poradenství“. Publikace je bezplatně distribuována všem poradnám pro osoby se zdravotním postižením a je určená především pracovníkům těchto specializovaných poraden. Několik desítek výtisků je na vyžádání bezplatně dostupných pro všechny ostatní zájemce.

Podzimní zdravotní rádce Vozky: Podpořte své zdraví přírodními prostředky!

17. září 2013 - Ostrava (vsch, bf)
Podzim, období sklizně, období hojnosti, kdy se dělají zásoby na zimu, ale i období, kdy si můžeme doplnit zásoby vitamínů a minerálů v těle, kterých je vždy potřeba a kterých je v tomto období kolem nás víc než dost. Ale o tom psát nemusíme, to snad dnes už ví každý.

Spinální rehabilitační jednotka Hamzovy léčebny v Luži-Košumberku slaví 20 let!

Spinální rehabilitační jednotka Hamzovy léčebny

26. června 2013 - Luže-Košumberk (Pavel Remeš)
Dva tisíce odléčených – taková je bilance dvacetileté existence Spinální rehabilitační jednotky v Luži–Košumberku, která byla otevřena v r. 1993 právě v měsíci dubnu. Toto specializované pracoviště má celostátní význam, je jedním ze tří hlavních center v ČR, i když oproti Kladrubům i Hrabyni je lůžkově menší. Spolupracuje se všemi traumacentry ČR a je jedním z mála oddělení tohoto typu i pro léčbu dětí s poškozením míchy.

Rádce pacienta: Příručka MZ ČR ke zlepšení bezpečí pacienta

Rádce pacienta

23. března 2013 - Ostrava (bf)
Pro zvýšení bezpečí vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR druhé vydání příručky, která pomůže pacientům celému systému zdravotní péče lépe porozumět a pochopit. Naleznete zde informace o tom, na co máte jako pacienti nárok z veřejného zdravotního pojištění, jak si ohlídat svá práva při kontaktu se zdravotními službami, jaké jsou na druhé straně vaše povinnosti a další potřebné vědomosti. V několika pokračováních vás s obsahem Rádce pacientů seznamujeme. (Dokončení seriálu)

Za vším stojí nezdolná chuť žít

14. prosince 2012 - Krnov, Praha (di)
Unikátní operace zachránila ženě život. Nepohyblivé lidi na vozíčku občas postihují záněty kostí, dekubity – otlačeniny, které začnou hnisat a jsou zdrojem infekce. Právě to postihlo Renatu z Krnovska, kterou před osmadvaceti lety upoutala autonehoda na ortopedický vozík. A její stav se zhoršoval.

Jak na spasticitu - Baclofenová pumpa umožňuje vést plnohodnotnější život

18. října 2012 - Ostrava (di) Spasticita výrazně zhoršuje kvalitu života. Celosvětově jí trpí asi 12 milionů lidí. Jde o stav zvýšeného svalového napětí, tedy odpor pociťovaný při pasívním natahování svalu (čím rychleji sval natahujeme, tím se sval stává ztuhlejší). Nejčastější příčinou spasticity je úrazové poškození míchy, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda, úrazové poranění mozku a u dětí dětská mozková obrna.

Strana výpisu

5

 

 

Úterý, 18. června 2024

Svátek má Milan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)