Zdravotnictví - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zdravotnictví

CZEPA zve na konferenci

25. března 2014 - Brno (Dominika Horáková, red)
Česká asociace paraplegiků – CZEPA ve spolupráci se Spinální jednotkou FN Brno a KZS Fyzioterapie míšních lézí při UNIFY ČR zvou na odbornou konferenci „Pomocné prostředky usnadňující život spinálních pacientů“, která se bude konat 11. dubna 2014 v konferenčním sále Fakultní nemocnice Brno Bohunice. Konference není určena pouze odborníkům, samotní vozíčkáři zde mohou nalézt potřebné a aktuální informace pro sebe i své blízké.

Piešťanské ADELI Medical Center léčí, APPA pomáhá postiženým

Natálka s fyzioterapeuty

12. března 2014 - Piešťany (Lucie Pawerová, red)
Mezinárodní rehabilitační centrum v Piešťanech – ADELI Medical Center – již 10 let pomáhá v léčbě neurologických poruch pohybu. Začátkem července 2013 bylo v České republice zaregistrováno občanské sdružení Asociace pomoci postiženým ADELI (APPA). Hlavní úlohou Asociace je pomoc s financováním rehabilitační léčby v ADELI centru, ale zároveň i poradenská a konzultační činnost pro tělesně postižené a jejich příbuzné. O léčbě v Centru i životě své dcery Natálky Petrošové píše paní Eva Macháčková z Přerova.

Pozvánka na přednášku „Sexualita postižených“

Pozvánka: sexualita - leták

10. ledna 2014 - Praha (Renáta Pouchová, red)
Přednáška spojená s diskuzí se koná 23. 1. 2014 v 17 hodin v Hotelu DAP (Dům armády Praha). Pořádá ji občanské sdružení Už ti rozumím! a je určená zájemcům o problematiku sexuality lidí s postižením z řad rodičů, pedagogů, pečovatelů a opatrovníků. Přednáší lektorka PhDr. Martina Venglářová.

Zimní zdravotní rádce Vozky: Jak a čím se v zimě (ne)zahřát • Krátce o zdraví

Foto: Petr Jelínek

21. prosince 2013 - Ostrava (vsch), (bf)
Zima, plískanice, vítr, mráz – už to začíná... Pokračuje škrábání v krku, promrznutí, kašel, nachlazení, chřipka… A letos nás prý čeká enormně tuhá zima. Jak se bránit, abychom nemuseli až do jara jenom sedět doma, co dělat, abychom se venku neproměnili v kusy ledu nebo co naopak nedělat? Už je pozdě na rady typu „otužovat se během celého roku“, „sportovat“, „chodit co možná nejvíc ven“…

Jednejte se mnou jako s člověkem!

20. prosince 2013 - Ostrava (Monika Henčlová)

Nová odborná publikace o intimním životě osob se zdravotním postižením

17. prosince 2013 - Praha (Mgr. Tomáš Drábek, STP v ČR, red)
Svaz tělesně postižených v České republice, o. s. (STP v ČR), vydal začátkem prosince publikaci „Partnerský a sexuální život osob se zdravotním postižením – publikace pro odborné sociální poradenství“. Publikace je bezplatně distribuována všem poradnám pro osoby se zdravotním postižením a je určená především pracovníkům těchto specializovaných poraden. Několik desítek výtisků je na vyžádání bezplatně dostupných pro všechny ostatní zájemce.

Podzimní zdravotní rádce Vozky: Podpořte své zdraví přírodními prostředky!

17. září 2013 - Ostrava (vsch, bf)
Podzim, období sklizně, období hojnosti, kdy se dělají zásoby na zimu, ale i období, kdy si můžeme doplnit zásoby vitamínů a minerálů v těle, kterých je vždy potřeba a kterých je v tomto období kolem nás víc než dost. Ale o tom psát nemusíme, to snad dnes už ví každý.

Spinální rehabilitační jednotka Hamzovy léčebny v Luži-Košumberku slaví 20 let!

Spinální rehabilitační jednotka Hamzovy léčebny

26. června 2013 - Luže-Košumberk (Pavel Remeš)
Dva tisíce odléčených – taková je bilance dvacetileté existence Spinální rehabilitační jednotky v Luži–Košumberku, která byla otevřena v r. 1993 právě v měsíci dubnu. Toto specializované pracoviště má celostátní význam, je jedním ze tří hlavních center v ČR, i když oproti Kladrubům i Hrabyni je lůžkově menší. Spolupracuje se všemi traumacentry ČR a je jedním z mála oddělení tohoto typu i pro léčbu dětí s poškozením míchy.

Rádce pacienta: Příručka MZ ČR ke zlepšení bezpečí pacienta

Rádce pacienta

23. března 2013 - Ostrava (bf)
Pro zvýšení bezpečí vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR druhé vydání příručky, která pomůže pacientům celému systému zdravotní péče lépe porozumět a pochopit. Naleznete zde informace o tom, na co máte jako pacienti nárok z veřejného zdravotního pojištění, jak si ohlídat svá práva při kontaktu se zdravotními službami, jaké jsou na druhé straně vaše povinnosti a další potřebné vědomosti. V několika pokračováních vás s obsahem Rádce pacientů seznamujeme. (Dokončení seriálu)

Za vším stojí nezdolná chuť žít

14. prosince 2012 - Krnov, Praha (di)
Unikátní operace zachránila ženě život. Nepohyblivé lidi na vozíčku občas postihují záněty kostí, dekubity – otlačeniny, které začnou hnisat a jsou zdrojem infekce. Právě to postihlo Renatu z Krnovska, kterou před osmadvaceti lety upoutala autonehoda na ortopedický vozík. A její stav se zhoršoval.

Strana výpisu

5

 

 

Úterý, 30. listopadu 2021

Svátek má Ondřej

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)