Návštěvní kniha - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Návštěvní kniha

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

E-mail:


(Budete informováni o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Zpráva:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

Dotaz

Autor: Dalibor (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 02.12.2022, 06:24

Dobrý mám prozbu nevíte gde v ostravje se dá půjčit plážový vozík pro ynvalidy mlok příští rok v létě jedu se ženou která je na vozíku do Egypta a potřebují sy mloka půjčit ať ji mohu dostat mou ženu do moře děkuji za odpověď

dotaz

Autor: Jana (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 01.04.2022, 09:03

Dobrý den,ocitla jsem se vážnéi žvotní situaci přišla jsem o nohy a dozvěděla jsem se když napíši celý svůj příběh že byste mi možná mohli pomoct.Ale nebudu se ted rozepisovat když nevím jestli písi správně na tuto adresu.Můžete mi prosím napsat něco podrobnějšího?Děkuji za odpověd Jana Pirochová.Liberec.

Re: dotaz

Autor: Administrátor

Vloženo: 05.04.2022, 15:24

Dobrý den, paní Pirochová. Nevím, jaký druh pomoci máte na mysli. Vydavatel VOZKY prostřednictvím jednoho ze svých projektů poskytuje poradenství "Bez bariér". Konkrétní rady související s životem na vozíku jsou formou otázek a odpovědí publikovány v pravidelné rubrice Poradny NRZP Brno v každém čísle VOZKY. Tato poradna poskytuje poradenství lidem s handicapem z celé ČR osobně, telefonicky či mailem. Možnost publikovat svůj příběh na stránkách VOZKY i bližší informace k výše uvedenému můžete zkonzultovat v redakci VOZKY - šéfredaktor, tel. 595 545 083, sefredaktor@vozka.org - https://www.vozka.org/redakce/kontakt/.

Hledá se autor příspěvku

Autor: Administrátor

Vloženo: 07.08.2016, 23:49

Dne 28. 06. 2016 nám neznámý autor zaslal níže zkopírovaný dotaz prostřednictvím odpovědi na jednu z Vozkových minianket.
Upozorňujeme, že touto formou je vhodné zasílat jen komentáře k Vašim odpovědím na některou z minianket. U těchto komentářů systém nezaznamenává autorovu e-mail. adresu, takže na ně nejsme schopni reagovat.
Pro pokládání dotazů redakci slouží e-mail. adresa info@vozka.org (jak je uvedeno na dolním okraji web. stránky) nebo na e-mail. adresy redaktorů na http://www.vozka.org/redakce/kontakt/.

A nyní část úvodem zmíněného dotazu neznámého tazatele, kterého tímto žádáme, aby se nám ozval:
"Dobrý den.Jsem paraparetik DK s míšní lezí AIS C po stabilizační operaci Th páteře pro spondylodiscitis Th 5/6 v dubnu 2014. Měla jsem k Vám být přijata koncem ledna 2016. Bohužel jsem si pádem z invalidního vozíku 13.1.2016 zlomila obě holenní kosti..."

ČLENSTVÍ

Autor: Pavel C. (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 25.12.2015, 12:42

Tak poslední číslo VOZKY tohoto roku jsem si už pořádně přelouskal, ale moc mě potěšila ta nádherná pohlednice uvnitř časopisu. Je kouzelná a má ji vystavenou na poličce. Tam bude mít své místo až do Tří králů. Je to takový náš zvyk i s vánočním stromkem již více jak 20 let. No a už moc se těším na nový ročník 2016. Jen se chci zeptat na ten členský příspěvek OOV. Je těžké se stát také členem?

Re: ČLENSTVÍ

Autor: Administrátor

Vloženo: 25.12.2015, 14:26

Vložené vánoční pohlednice s obrázky od malířů malujících ústy a nohama jsou již řadu let zavedeným zvykem. Jedná se o dar UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s tělesným postižením malujících ústy a nohama, Liberec.
Ke členství v Ostravské organizaci vozíčkářů, spolek (OOV): Není těžké se stát jejím členem. O zaslání přihlášky požádejte prosím na dispečinku OOV, resp. dopravy ALDIO, tel. 596 786 353 (8-14 h). Přihlášku následně posoudí správní rada a po kladném stanovisku Vám bude vydán a zaslán členský průkaz. Roční členský příspěvek činí 100 Kč.
S cíli sdružení, jejími stanovami a s činností OOV se můžete blíže seznámit na http://www.vozickari-ostrava.cz/.

Dětské sportovní kluby?

Autor: Marcela Čamrová (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 08.06.2015, 15:39

Dobrý den, jsem maminkou jedenáctiletých dvojčat, která jsou na mech.vozících. Chtěla bych se zeptat, zda existují nějaké sportovní kluby pro postižené děti. Syn pořád mluví o sledge hokeji a dcera zase o stolním tenise pro vozíčkáře nebo tanci. Bydlíme ve Středočeském kraji poblíž města Nymburk.
Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Čamrová M.

Re: Dětské sportovní kluby?

Autor: Administrátor

Vloženo: 16.06.2015, 18:21

Dobrý den, paní Čamrová,

bohužel nemáme soustředěny informace o oddílech či sdruženích, které by se věnovaly sportu TP dětí vč. sledge hokeje. (To však neznamená, že nejsou).

Pokusil jsem se Vám proto nalézt na internetu a v naší databázi Vozky kontakty na oddíly věnující se sportům pro TP - jak sledge hokeji, tak ostatním - viz níže.
Některé jsou zaměřeny pouze na jeden sport, jiné na další sporty pro TP.
Na těchto kontaktech můžete event. získat další informace, které Vás zajímají (sporty pro TP v blízkosti Vašeho bydliště...).

- Česká asociace těles. postiž. sportovců: http://www.caths.cz/
- ČESKÝ SLEDGE HOKEJ, O.S.: http://www.czechsledgehockey.cz/
- HC Sledge Studénka o.s.: http://www.hcstudenka.cz/
- sledgehockey Zlín: http://www.sledgehokejzlin.cz/kontakt/
---------------------------------------------------------------------------------------
- Boccia - chytrý sport pro handicapované: http://www.boccia.xf.cz/
- Cavaliers team - Flor-in - Electric Wheelchair Hockey: http://www.flor-in.cz
- Česká federace Electric wheelhair hockey o. s.: http://cfewh.cz/
- FLorbal: http://www.floorball-handicap.cz
- florball na el.voz-EWSC LITA SPORT Praha: http://ewsc.wz.cz/
- PRAGUE ROBOTS o.s., ragby vozíčkářů: http://www.praguerobots.cz
- SKV Praha - Floorball, Stolní tenis, Lyžování: http://www.skvpraha.org

Dále doporučuji pokusit se na internetu nalézt další informace dle klíčových slov "sledge hockey - hokej", "sport pro tělesně handicapované - hendikepované - vozíčkáře - tělesně postižené" apod.

V případě, že se Vám podaří nalézt sport. kluby pro TP (resp. TP děti), které Vás zajímají, budeme rádi, když nás o tom budete informovat.

Přeji Vám hodně štěstí.

Petr Dzido, VOZKA

Psaní příspěvku

Autor: Pavel Carbol (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 19.03.2015, 19:09

Děkuji a už se moc těším na další spolupráci. Dnes jsem načali takovým malým posezením ve třech na Hrabyni takové téma jako zlepšení cestování autobusy jak na Opavu tak i na Ostravu (tam zvláště) Tak uvidíme, co s toho vyjde. Hezký večer :-D

Psaní příspěvku

Autor: Pavel Carbol (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 19.03.2015, 18:07

Dobré odpoledne. Jen tu upřesním své nepřesné vyjádření. Změna názoru nebyla pod žádným nátlakem, jen trochu má předchozí zbrkla reakce na, že zde někdo napsal, zda to není zbytečné vydávat dva různé magazíny se stejnou tématikou. Za to se velmi omlouvám a pevně věřím, že se to vašeho magazínu nijak nedotklo. Víte, fakt je, že jsem si právě redaktora přál vidět na naši besedě v Hrabyni, ale nebyla žádná odezva. No a o vás jsme se bavili s tím, že by bylo dobré poslat příspěvek právě vám do magazínu a to jsem se dozvěděl, že tam váš redaktor byl.

Re: Psaní příspěvku

Autor: Administrátor

Vloženo: 19.03.2015, 18:43

Vše je mi jasné, poznámku za "PS" jsem na konci uvedl s usmívajícím se smajlíkem... Nedovolil bych si ani náznakem připouštět, že by na Vás policista pro styk s veřejností, a navíc v takovéto věci, vyvíjel nátlak... :-))
A pokud jde o dva vydávané časopisy se stejnou tématikou? Jeden je "nejen pro sedící" a Vozka "pro vozíčkáře". Každý má jiný rozsah. Vozka 2x více stran než ten první, jinou koncepci, formu i způsob zpracování. Takže nám pište, jako posledně (Váš příspěvek bude otištěn v novém Vozkovi č. 1/2015, které je právě v tiskárně), budeme se těšit.

Psaní příspěvku

Autor: Pavel Carbol (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 15.03.2015, 10:19

Dobrý den, jsem na invalidním vozíku a chci se zeptat na posílání příspěvku a dalších zajímavosti v rámci MSK. Víte, sice jsem jednou napsal, že bych dal přednost magazínu Vozíčkář, ale teď jsem svůj názor naprosto změnil a to díky jednomu pánovi z MP v Ostarvě. Důvod? No přeci jednoduchý, no ni? Vozka je náš, Moravskoslezský a Vozíčkář Brněnský, resp. Jihomoravský. Tak jsem již jasný patriot Vozky. Tak přeji VOZKOVI mnoho krásných vydáných magazínu a spokojených čtenářů jako já.

Re: Psaní příspěvku

Autor: Administrátor

Vloženo: 19.03.2015, 17:58

Dobrý den, pane Carbole. Vaše rozhodnutí je dobrá volba. Samozřejmě budeme rádi za příspěvky do Vozky Vaše, stejně tak jako i jiných dopisovatelů, a nemusí se týkat jen Moravskoslezského kraje. Jsme časopisem pro vozíčkáře a o vozíčkářích z celého Česka. PS: Jen doufám, že Váš, pro Vozku příznivý, názor nezměnil pán z Městské policie (MP) pod nátlakem :-).

Vozkova vada

Autor: Zbyněk (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 18.12.2014, 12:35

Je hezké, že tištěná verze časopisu je špičková a nejlepší ze všech podobných periodik u nás, ale zde v elektronické podobě je diskuse takřka mrtvá. Naděje na její rozkvět asi nehrozí. Viz. můj příspěvek z roku 013 o přeřazování klientů ze II.do I. stupně příspěvku na péči

Re: Vozkova vada

Autor: Administrátor

Vloženo: 18.12.2014, 13:36

Dobrý den, pane Zbyňku! Za celou redakci děkuji za pochvalu tištěné verzi Vozky. Ale o toto jde v tuto chvíli jen okrajově.
Pokud jde o chabou diskusi na webu Vozky, máte pravdu. O příčinách můžeme jen spekulovat. Možná mají čtenáři možnost diskutovat jinde lepší, možná je to obecně o malé chuti diskutovat. Možná nám někdo sdělí názor právě na toto téma.
Přeji Vám hezké Vánoce.

adresa

Autor: Lucie Blažková (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 08.07.2014, 18:56

dobrý den, nemohu tady nikde najít úplný kontakt na vás. špatně vidím a tudíž je možné, že jsem něco někde přehlédla. Prosím o poštovní adresu, e mail . děkuji Blažková Lucie

Re: adresa

Autor: Administrátor

Vloženo: 07.11.2014, 14:04

Dobrý den, kontakt na vedení redakce vč. poštovních adres je uveden v menu REDAKCE-KONTAKTY. Příjemný den.

pozdrav

Autor: Radim Tchorz (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 20.04.2014, 12:28

Jsem pravidelným čtenářem vašeho časopisu a moc se mi líbí.Děkuji za všechno všem.
Radim s mamkou.

Odpověď na

Autor: Šéfredaktor (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 28.03.2014, 21:41

Zdravím Vás, pane Lukáši. Dotaz na ostatní čtenáře dávejte prosím do menu Diskuze, kde Vám tito na něj mohou případně odpovědět. Zde řetězení dotazů a odpovědí nefunguje. Nicméně na Vámi uvedený odkaz jsem se mohl podívat už dříve, což jsem ke škodě své, resp. Vozky neudělal, protože v novém čísle 1/2014 jsme publikovali tipy na el. vozíky se zdvihem. A tento vozík jsme tam neměli. Je to však produkt fy Vermeiren, a tu jsme s nabídkou publikování do článku oslovili, ale bez ohlasu.

Zkušenosti

Autor: Lukáš (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 29.12.2013, 18:05

Zdravím vás. Máte někdo tento vozík? http://www.vermeiren.cz/wozki_elektryczne/springer.htm

UPOZORNĚNÍ.

Autor: Ondr (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 25.02.2013, 15:24

Díky za upozornění na formát "HTML" ale od Vás mi chodí Newsletter (barevné zvýraznění, formátování písma a obrázky v textu... vše OK, nějak se to změnilo v mé odpovědi. Jinak "HTML" je takové moje strašidýlko z dob kdy jsem se coby samouk na nt chtěla naučit tvořít webové stránky - ta drzost že?!
Ale WEB Magazín VOZKA mám v "oblíbených" hned jak mi přišel poprvé do nt takže jen kliknu a všechno vidím, všechno přečtu... PARÁDA.
Přeji celé redakci a všem kdo tvoří web VOZKA hodně úspěchu a tvořivosti.
Maru

Pochvala

Autor: Stanislava (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 16.02.2013, 12:35

Vážení v redakci,jsem velmi spokojena s časopisem Vozka,který prodělal za poslední 2 roky výraznou změnu v obsahu každého nového čísla.Myslím,že stejně jako já ho většina postižených přeěte pečlivě tak říkajíc "od A do Zet".Na každé číslo se těším a nedočkavě ho vyhlížím v poště.Děkuji všem tvůrcům a dopisovatelům za jejich snahu.Trochu postrádám rubriku Seznámení,protože v normální seznamce stačí pouhé slůvko "vozík" a je konec-každý si myslí,že jste "na hlavu"....A přitom by si člověk třeba chtěl jen mailovat apod.Přeju všem v redaci dostatek elánu a nápadů do dalšího roku.Spokojená čtenářka z Moravy.T

Poděkování

Autor: Josef Procházka (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 27.12.2012, 11:20

Vážení tvůrci Vozky. Váš časopis čtu a odebírám více než deset let Je mým nejoblíběnějším časopisem pro Tělesně postižené občany. v celé ČR. VŽDY VE VAŠEM ČASOPISE NAJDU TO CO MĚ A MÉ KAMARÁDY ZAJÍMÁ. Plus spousty jiných informací, které mi usňadňují mé nelehké žití. Časopis je každým rokem lepší a lepší.Moc Vám všem, kteří se na zrodu Vozky podílíte, děkuji a obdivuji Vaší vytrvalost a odhodlanost do napsání a vytisknutí dalšího čísla. Váš velmi spokojený čtenář Josef Procházka z Prahy 6

Poděkování

Autor: Veronika (neregistrovaný uživatel)

Vloženo: 12.12.2012, 10:09

Ano, VOZKA je časopis, který předává informace , které jsou nesmírně důležité pro mnoho osob se zdravotním postižením, ale nejen to, ale mnoho zajímavých rad a pokynů, inspirací a motivací...
Vaše práce má smysl a velice si Vás vážím a přeji mnoho dalších pracovních a osobních úspěchů nejen v novém roce..

Děkuji za vše a přeji nic než pevné zdraví, klientka a vozíčkářka ze Sušice na Šumavě

 

Úterý, 23. července 2024

Svátek má Libor

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)