Zdravotnictví
Nadační fond AXON poskytne neurorehabilitace za 20 milionů korun. Usilujeme o nápravu selhání systému, říká primářka Zipserová
-nahled3.png)
18. ledna 2021 - Praha (Neurorehabilitační klinika AXON)
Neurorehabilitační léčba pomáhá převážně pacientům s mozkovou obrnou, nutná je však i pro mnoho osob s onemocněními na úrovni centrální nervové soustavy. Velmi nákladné intenzivní terapie zdravotní pojišťovny v potřebném rozsahu nehradí buď vůbec, nebo jen z malé části. Pro zvýšení povědomí o problematice spustil Nadační fond AXON iniciativu #AXONpomaha – vybraným pacientům zaplatí odborné služby celkem za 20 milionů korun.
Nová služba HOME společnosti HARTMANN – RICO doveze inkontinenční pomůcky na poukaz až domů

12. června 2020 - Praha (HARTMANN – RICO)
Společnost HARTMANN – RICO reaguje na epidemii koronaviru, kvůli níž jsou ohroženi mj. i senioři, a snaží se najít řešení, které jim ulehčí získat inkontinenční pomůcky, aniž by pro ně museli do lékárny. Už v průběhu května spustila novou službu HOME. Ta zajistí dovoz inkontinenčních pomůcek značky MoliCare až domů.
Sto vozů ŠKODA Octavia Combi bylo rozděleno mezi sto pomáhajících organizací

27. května 2020 - Praha (NROS, AVPO v ČR), (dz)
Současná epidemie virové nemoci COVID-19 ukazuje, jak zranitelný je systém zdravotní a sociální péče a jak velký význam má poskytování mobilních služeb. Proto se ŠKODA AUTO, a.s. rozhodla věnovat v grantovém programu Škoda Auto Mobilita 100 osobních vozidel ŠKODA Octavia sto organizacím, které zajišťují potřebné služby a to zejména terénní formou.
Návrat k běžnému fungování v době koronaviru? Jak na to pro ohrožené

18. května 2020 - Praha (Bc. Michaela Čadková Svejkovská, Amelie, z. s.)
Rozvolňování restriktivních opatření je očekáváno ze všech stran. Není to ale čekání na „uvolnění“, je to spíše přestup do ještě nepřehlednější éry života s viry. Týká se to nás všech, ale zejména těch, kdo jsou zahrnováni do rizikové skupiny, omezené svým zdravotním stavem – bez ohledu na věk a důvod.
Vozíčkáři před 30 lety a dnes: Nebe a dudy. Mnoho překážek ale zůstává

23. dubna 2020 - Ostrava (CZEPA), (red)
Česká asociace paraplegiků – CZEPA u příležitosti 30 let výročí svého založení zmapovala, jak se změnil život vozíčkářů nejen po úrazu míchy před 30 lety a dnes. Mapování probíhalo v oblastech lékařské péče, rehabilitace, městské i dálkové dopravy, bezbariérovosti úřadů, studia nebo zábavy.
Doporučení pro prevenci a onemocnění COVID-19 u osob s míšní lézí

20. března 2020 - Praha (CZEPA), (red)
Česká asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. rozeslala svým členům důležité instrukce, které sepsal doc. MUDr. Jiří Kříž, Ph. D., primář Spinální jednotky FN Motol a předseda České společnosti pro míšní léze. Magazín VOZKA je tímto publikuje v celém znění, protože se mohou hodit i pro ostatní lidi s těžkým tělesným postižením.
Senior Pointy spustily telefonní linku pro ohrožené

17. března 2020 - ČR (red)
Chtějí tak zmírnit paniku a pomoci seniorům. Ti mohou zavolat na linku 840 111 122, a to 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, kde jim podají informace či zprostředkují pomoc. V dalších dnech doplní jejich stavy zkušení psychologové, kteří se budou snažit rozptýlit obavy seniorů a povzbudit je. Senior Pointy jsou kvůli karanténě zavřené.
Aktivní senior po úraze končetiny. Lze to díky rehabilitaci s motodlahou

24. února 2020 - Praha (Proormedent) /aktualizace/
Ani nevíte jak, a zlomili jste si stehenní kost? K jednomu z nejčastějších úrazů, které vyžadují hospitalizaci v nemocnici, patří právě zlomenina stehenní kosti. V článku jsme si pro vás připravili tip na to, jak správně a efektivně rehabilitovat po vážné operaci nohy.
Skořápky aneb Jak se žije v RÚ Chuchelná. Tak trochu jiný pohled...

10. února 2020 - Ostrava (Milan Linhart)
Před několika lety jsem jako klient pobýval v rehabilitačním ústavu Chuchelná. Zdejší rehabilitační zařízení bylo přestavěno z bývalého barokního zámku – sídla rodu Lichnovských – v 50. letech minulého století. Jeho atmosféru, v níž se snoubí historie s přítomností jsem si tedy mohl otestovat na vlastním „těle“.
Antidekubitní sedáky – quo vadis?
b-nahled5.jpg)
20. listopadu 2019 - Praha (MgA. Věra Kunhartová, Zdeňka Faltýnková)
Téma antidekubitních sedáků – jejich účel, vývoj a volba co nejvhodnějších materiálů – provází jejich uživatele a výrobce již desítky let. Doposud se však „skutečně antidekubitní“ (pasivní – neelektrifikovaný) sedák, který by reflektoval měnící se individuální potřeby uživatele a měl maximum požadovaných vlastností, zatím vyrobit nepodařilo.
Strana výpisu

Reklama

Reklama
Krátké zprávy
- Hezké Vánoce a vše nejlepší v novém roce 2021...
- Zahájen prodej symbolických vstupenek na Festival tolerance a Slovácký humanitární ples v roce 2021
- V Havířově si můžete objednat odlehčovací službu. Provozuje ji organizace Santé
- Možnost skupinového cestování autobusem po vlastech českých i evropských
VOZKA na sítích
Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
Finanční podpora
Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:
Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ: