Letem světem - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

Letem světem

31. března 2015, 12.31 | Ostrava (red)
Krátké zprávy z domova. Informace o službách a příležitostech pro lidi s handicapem – pravidelná úvodní rubrika v každém čísle tištěného časopisu Vozka.

 


Obchodníkem bez bariér je opět Tesco

Prodejnou, která lidem se zdravotním postižením nejvíce usnadňuje návštěvu a nákup, je stejně jako za rok 2013 Tesco. Určil to průzkum MasterCard Obchodník bez bariér 2014 mezi stovkami lidí s postižením, jehož garantem je Konto Bariéry. Kladné body získala vítězná firma i za službu iTesco.cz – tedy možnost objednávek přes internet. Na dalších místech skončily prodejny Lidl, Globus a Billa.

 

Zkuste zdarma Happy Neuron

Program Happy Neuron pomocí kognitivního tréninku minimalizuje dopad onemocnění roztroušené sklerózy na kvalitu života. Provozovatel webu https://www.malina.brainjogging.cz/ nabízí možnost si program po sedm dní vyzkoušet zdarma. Kognitivní trénink je posilování a zdokonalování paměti, pozornosti, logického myšlení, prostorové orientace a řeči.

 

Znáte své léky?

Poradna Znám své léky pomáhá pacientům odhalit rizikové oblasti užívání léků. Za dobu svého fungování od června 2014 pomohla a poradila prostřednictvím internetu více než 19 000 lidí. Poradnu provozuje Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) ve spolupráci se společností Infopharm. Podařilo se jí např. odhalit závažné lékové interakce (v 10 % případů) nebo duplicity léků (rovněž v 10 % případů). Nejvíc interakcí bylo zjištěno v oblasti onemocnění kardiovaskulárního systému. Další informace na https://www.aifp.cz/cs/online-poradny/znam-sve-leky/. 

 

Polohování lůžka očima

Vysoké poškození krční míchy s sebou nese plnou závislost na péči druhých osob. Asociace CZEPA podporuje experimentální studii Ing. Martina Kopečka, M.Eng., z LF v Hradci Králové a UK v Praze, nabízí možnost zapojit se do této studie a pomoci tak vývoji nové pomůcky. Projekt by měl zhodnotit a ověřit, že bezkontaktní technologie využívající senzor pro sledování pohybu očí je vhodným řešením pro imobilní pacienty a lépe nahrazuje kontaktní technologie. Kontakt pro zájemce: .

 

Více než milion pro handicapované

Rada Konta Bariéry rozdělila na svém únorovém zasedání 1 000 830 korun mezi téměř 70 žádostí. Mezi standardní žádosti, tedy ty, u kterých je pevně stanovena výše příspěvku, putovalo 377 860 korun. Koupí se za ně například sluchadla, rehabilitační kočárky nebo vozíky. Další žádosti posuzovali členové rady individuálně.

 

Talente – neváhej a přijď!

Pražský divadelní spolek Proměna a LouDkové divadélko hledají nové talenty všech věkových kategorií. Zkoušky jsou obvykle dvakrát týdně. Vítány jsou tvůrčí a literární schopnosti, ale nejsou podmínkou. Zájemci o role v obou souborech mohou zaslat stručný životopis na: , případně bližší informace získají na tel.: 272 739 833. Více na www.vstupujte.cz. Klub Remedium je poskytovatelem soc. aktivizačních služeb pro seniory.

 

Google pro neziskovky

Program nabízí oprávněným organizacím zdarma přístup k placeným verzím produktů společnosti Google a také speciálním funkcím navrženým přímo pro neziskové organizace. Jedná se například o přístup ke Google Apps, který lze využít pro kancelářskou administrativu, nebo Google Ad Grants, kde může nezisková organizace využít reklamních služeb AdWords až v hodnotě 10 000 $ měsíčně. Podmínkou pro zapojení do programu je členství v programu Techsoup Česká republika. Více informací najdete na https://www.techsoup.cz/gpno_faq/.

 

Praha má nové komunitní centrum pro seniory

Dům seniorů a komunitní centrum s názvem Rezidence a Centrum RoSa otevřely svoje brány novým obyvatelům i veřejnosti. Dva roky trvající přestavba chátrající ubytovny přinesla své ovoce – nedaleko metra Kobylisy vznikl unikátní dům, který nabízí bezpečné bydlení pro seniory i současné propojení pro všechny generace. Jde o první projekt tohoto typu v České republice podle francouzského vzoru. V centru je 108 bytů, každý obyvatel má svoji vlastní nájemní jednotku 1+kk či 2+kk. Důraz je kladený na bezpečí a pohodlí nájemníků. Přímo v objektu funguje lékař, psychiatr či rehabilitační personál, najdete tam obchod se smíšeným zbožím, kavárnu a knihovnu.

(bf)

 

Zdrojový článek v příloze

 

Zdroj: Vozka 1/2015

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 

 

Pondělí, 24. června 2024

Svátek má Jan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)