Letem světem - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

Letem světem

17. června 2013, 16.30 | (red)
Přehled stručných zpravodajských informací tištěného magazínu Vozka

 

 

Jste zaměstnatelní?

Zájemci o otestování svých schopností v oblasti infotechnologií, které jsou často klíčové při hledání zaměstnání, mohou v rámci mezinárodní kampaně „Get Online Week 2013“ podstoupit test v české verzi na internetové adrese www.geton-line.czJe zde zpřístupněn srozumitelný test Skillage, v němž se po zodpovězení jednotlivých otázek rovnou dozvíte správné odpovědi.

 

Nová stipendia studentům s handicapem

Fond vzdělání, společný projekt ČSOB a Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, od roku 1995 podpořil již více než 850 mladých lidí. Také letos poradní sbor Fondu vzdělání udělil pravidelné stipendium dalším šesti studentům se zdravotním a sociálním handicapem, kteří by si studium bez finanční pomoci nemohli dovolit.

Fond vzdělání v roce 2013 stipendiem podpoří celkem 64 studujících na středních a vysokých školách. Nově byli mezi stipendisty zařazeni dva studenti se zdravotním postižením, tři se sociálním handicapem a jeden student žijící v dětském domově.

 

MPSV nabízí informace i na sociálních sítích

Jako jeden z prvních resortů spustilo svůj oficiální facebookový profil s logem MPSV a komunikovat s lidmi chce také prostřednictvím sítě Twitter. Ministerstvo věří ve zlepšení komunikace s lidmi včetně těch mladších.

Např. Twitter má za cíl prostřednictvím tzv. tweetů informovat o novinkách, které resort připravuje, a glosovat nejnovější kroky ministerstva a jeho organizací v sociálních otázkách. Každý tak bude mít nově možnost dostávat informace rychle  a jednoduše do svého mobilu nebo laptopu.

 

Liga vozíčkářů má nové stránky

Jsou na nich informace o službách Ligy, ale i videa, vtipy, příběhy slavných osobností na vozíku, publikace ke stažení, facebokový kanál a mnoho dalšího. Samozřejmostí je internetová poradna a nabídka služeb na pobočkách Ligy v deseti městech Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Adresa zůstala stejná: www.ligavozic.cz.

 

Důchodci a lidé s postižením ušetří v lékárně i lázních

Díky nové slevové kartě mohou levněji nakupovat v některých lékárnách a získají třeba i slevy ve vybraných lázních, hotelích, nemocnicích nebo u kadeřníka či maséra. Po letních prázdninách by se projekt takzvané Senior slevenky měl rozšířit i do dalších částí republiky. Dvaašedesátiletému Milanu Fabiánovi se podařilo splnit slib, se kterým před dvěma lety spoluzakládal Radu seniorů Moravskoslezského kraje, v jejímž čele nyní stojí.

„Za pouhou stokorunu nabídneme lidem Senior slevenku, díky níž získají slevy ve výši od 5 do 50 procent na nejrůznější aktivity a služby,“ říká Milan Fabián. Zatím se do projektu zapojilo jen asi 60 firem, v brzké době by jich mělo být okolo sto. Podle koordinátora projektu Ivana Sekaniny si už na konci května budou moci Senior slevenku pořídit Ostravané starší 55 let a těžce tělesně postižení. 

K dostání bude v Ostravě na několika místech, od června pak začne její prodej i v Opavě, Hlučíně, Karviné, Bohumíně, Kopřivnici či Frýdlantu nad Ostravicí. Postupně budou karty k dispozici v klubech seniorů nebo informačních centrech dalších měst.

 

Cyklobusy svezou i vozíčkáře

V nejvyšších českých horách, Krkonoších, usnadní cyklovýlety letos celkem šest linek. Do prázdnin budou jezdit o víkendech, v červenci a srpnu každý den a v září pak ve čtvrtek, o svátcích a víkendech. Naposledy cyklobusy vyjedou 29. září. Nejčastěji lidé využívají linky k cestě na hřeben Krkonoš, dvě linky končí na Pomezních boudách a dalším častým cílem je Špindlerova bouda.

Milovníci cykloturistiky se letos mohou těšit i na některé novinky. Například na linku z Hradce Králové přes Hořice, Kuks, Dvůr Králové nad Labem, Hostinné a Vrchlabí. Bude jezdit ale jen o prázdninách ve čtvrtek a v sobotu. Jde o nízkopodlažní autobus, který sveze i vozíčkáře a bez problémů i kočárky. Ve Vrchlabí linka navazuje na další linky, které pokračují na hřeben Krkonoš.

V cyklobusech se platí obdobné jízdné jako na běžných autobusových linkách. Další informace na https://krkono-se.eu/cyklobusy.php?lang=1.

(bf)

 

Originál zdrojového článku v příloze

 

 

Zdroj: Vozka 2/2013

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zpravodajství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Úterý, 18. června 2024

Svátek má Milan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)