Přídavné pohony k mechanickým vozíkům – podle čeho se rozhodnout - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Přídavné pohony k mechanickým vozíkům – podle čeho se rozhodnout

13. dubna 2021, 12.05 | Brno (CanoCar)
Na stránkách newsletteru Fénix jsme se už několikrát věnovali přídavným pohonům. Nyní se ponořme trochu do hloubky tématu a zkusme si podrobněji rozebrat tuto „přípravu na teplé dny“. Přídavným pohonům se věnuje společnost CanoCar, tak si s ní nyní projdeme, co vše se v tomto segmentu rozlišuje a jaká řešení má klient zvažovat. Zmíníme i konkrétní modely pohonů KLAXON, které uvedenou funkcionalitu nabízejí.

 

 

                                                                                                                                 

 

 

  

Typ ovládání v návaznosti na druh handicapu

Ať už se jedná o uživatele paraplegika nebo tetraplegika, vždy pro něj existuje řešení ovládání vozidla. Zatímco paraplegik ovládá plyn páčkou podobně jako na elektrické koloběžce, tetraplegik má mechanismus plynu a brzdy „zpřevodován“ na kyvná řídítka (KLAXON Tetra). Díky nim od sebe brzdí a k sobě přidává plyn.

Pro tetraplegika je zároveň vhodné použít na vozíku konturovanou zádovou opěrku (např. JAY J3), aby se cítil jistěji v zatáčkách.

 

Písek, sníh nebo město

Při nákupu je nutné se rozhodnut, v jakém prostředí budete přídavný pohon nejčastěji používat.

  • V městském provozu vám přídavné pohony KLAXON nabídnou nejen rychlost, ale i jistotu stability, protože před sebou máte oporu. Ta se bude hodit v případě, když se na chodníku objeví drobná překážka nebo nesprávně udělaný nájezd.

  • Pokud máte chalupu na Vysočině a ještě stále víte, jak vypadá sníh, můžete vesele fungovat s přídavným pohonem ve verzi Monster, která má 20palcové přední kolo a jen tak se nezaboří. Stejný benefit se hodí i ve chvíli, kdy jedete po písku. A nemusí to být jen v Itálii, ale třeba i na Mušově nebo slovenském Záhorí.

  • Nejen k verzi Monster doporučujeme kombinovat velmi široká kola FATwheels. Ty vám vozík příjemně odpruží a nikde se nezaboříte. Zároveň mají poměrně jemný vzorek, takže si domů nedonesete nečistoty.

 

Přeprava autem

Přídavné pohony Klaxon mají dojezd až 50 kilometrů. Může se však stát, že budete chtít vyrazit trochu dále a naložit pohon do auta nebo letadla. Pro tyto účely jsou ideální modely Mini, popř. Mini Carbon. Jejich řídítka můžete složit na půl, sklopit i rukojeti a vše uložit do tašky. Cestovat na dovolenou letadlem a s elektrickým vozíkem je odvážný počin. Cestovat s KLAXONEM Mini je celkem pohodová záležitost.

Pokud je vaší prioritou velký dojezd, není problém naložit přídavný pohon do auta pomocí malého jeřábku. Jak na to? Prohlédněte si to třeba na tomto videu: https://youtu.be/RjTR5jItTto.

 

 

Výkonnost

Výkon motoru je velká hra. Ani ne tak v rovině technické, jako spíše informační. Zkuste na to jít selským rozumem.

  • Výkonost pohonů KLAXON se pohybuje od 250 W (Mini) do 1000 W (Race/Monster). Poznáte je od sebe nejen opticky, ale i názvy dost napovídají. 

  • Na trhu s přídavnými pohony najdete i některé „hráče“, kteří vám budou slibovat vyšší hodnoty, jež  vám „oko nebere“. Jsou to často takzvané „vrcholové hodnoty“, kdy motor dovolí vysoký výkon, jenže velmi krátkodobě. Kvůli nebezpečí poškození se totiž vrací k normálu. Záleží jen na výrobci, jakou hodnotu výkonu uvádí, zda tu běžnou provozní, nebo tzv. peakovou.

  • Dobrému dodavateli stačí, když vysvětlíte způsob použití. Např. pokud potřebujete vyjíždět na zpátečku ze suterénní garáže, je výkon nutný. Jinak vás ale uveze i standardní verze.

 

Tuhost a vliv na rám

Na trhu se občas objeví produkty, které vypadají celkem zajímavě, ale jejich uchycení k mechanickému vozíku je velmi nestabilní. Kvůli tomu se pak namáhání kroucením přenáší do celého rámu, což může  vést k deformaci, a to zejména u skládacích vozíků. Spousta klientů by o tom už mohla vyprávět. Opět zvažte zkušenosti vašeho dodavatele.

 

Systém připojení

Začali jsme s pohony KLAXON a tak s nimi naše povídání i dokončíme.

Jejich bezkonkurenční výhodou je, že poskytují dva nejčastější systémy uchycení. Tedy tzv. boční okolo rámu vozíku, ale i centrální mezi nohy uživatele. Je jen na uživateli, aby se rozhodl podle svých preferencí. Cenu tato volba neovlivňuje. 

 


E-mobilita se začíná stávat každodenní součástí života vozíčkářů. Tak, jako se před mnoha lety stalo normou řešit s vozíkem i principy správného sezení, tak se v dnešní době stává normou řešit trojúhelník vozík/sezení/e-mobilita. Přejeme vám šťastnou volbu a mnoho bezpečných kilometrů.

#CanoCar – dodavatel přídavných pohonů s nejširším sortimentem.


 

Srdečně Vás zveme do našeho nového vnímání světa mobility

  • U nás naleznete vše pod jednou střechou
  • Mobiltu vnímáme jako komplexní pohled na auto, jeho řízení, přesedání, nakládání vozíku a také zvládnutí tzv. „poslední míle“ po vysednutí z auta, ať už pomocí přídavného pohonu Klaxon pro Váš vozík, nebo třeba na elektrickém skútru ATTO, který se nenápadně schová do kufru Vašeho auta.
  • A protože mobilitu řešíme až do detailů, nově umíme dodat mnoho typů rukavic, fusaků, bund a dalšího oblečení pro vozíčkáře.
  • Více informací naleznete na našich www.canocarhandy.cz a na YouTube kanálu https://www.youtube.com/channel/UC-22HPnOqLZybiaxqJuIqKw

 

 

Těšíme se na vaši návštěvu

Tým CanoCarHandy

 

CanoCar s.r.o., Olomoucká 176, 627 00  Brno

tel. 608 102 235,  

 

 

                                                                                                                                                                Inzerce

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 » Aktuality  » Motorismus bez bariér  

 

 

Čtvrtek, 19. září 2024

Svátek má Zita

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 skvp_logo_barva-nahled3.png

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)