V Táboře proběhne Burza práce pro OZP - Zaměstnávání - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zaměstnávání

V Táboře proběhne Burza práce pro OZP

Foto: www.portal.mpsv.cz

17. září 2019, 15.45 | Praha (Kateřina Beránková, ÚP ČR, GŘ)
Celkem 14 zaměstnavatelů z celého okresu Tábor nabídne volná pracovní místa lidem se zdravotním postižením nebo zdravotním znevýhodněním. Budou hledat například administrativní pracovníky, recepční, operátory PC, šičky, baliče nebo třeba pracovníky do lehké výroby. Akce proběhne 19. 9. 2019 v budově Kontaktního pracoviště ÚP ČR Tábor od 9 do 13 h.

 

Akci pořádá Úřad práce ČR společně s Městem Tábor ve velké zasedací místnosti č. dveří 408 – 3. patro. Veškeré služby, včetně vstupu, budou zdarma.

Burza práce je určena především osobám se zdravotním postižením a znevýhodněním (OZP, OZZ) z řad uchazečů a zájemců o zaměstnání, ale i partnerům, kteří pracují v oblasti poradenství a zaměstnávání právě těchto osob. Dorazit mohou též další zájemci z řad široké veřejnosti.

„Integrace lidí se zdravotním postižením je téma, kterému se Úřad práce ČR dlouhodobě a intenzivně věnuje. Jako nejefektivnější se ukazuje hledání koordinovaného řešení v regionech, které je založené na úzké spolupráci se zaměstnavateli, včetně sociálního dialogu měst a obcí,“ shrnuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Na místě budou příchozím k dispozici i zástupci Úřadu práce ČR. Poskytnou lidem komplexní informace o širokém portfoliu služeb úřadu, poradenství a především nabídku pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním handicapem.

Volná pracovní místa nabídnou účastníkům zaměstnavatelé, kteří chtějí zaměstnávat tuto cílovou skupinu.

„Lidé se zdravotním postižením rozhodně nemusí být pro firmy přítěží, ale naopak přínosem. Často stačí jen vhodně upravit pracovní prostředí, zařazení nebo pracovní dobu a mohou tak získat spolehlivého zaměstnance, jehož pracovní výkon bude srovnatelný s tím, jaký odvádí jeho ‚zdravý′ kolega,“ upozorňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Táboře Pavel Kaczor.   

Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Táboře v současné době eviduje 359 lidí se zdravotním postižením, kteří tvoří v tomto regionu 20 % z celkového počtu uchazečů o zaměstnání. Zdejší zaměstnavatelé nabízejí prostřednictví ÚP ČR celkem 3 805 volných pracovních míst. Z toho jich je 179 vhodných pro OZP.

Burza práce je organizována v rámci projektů „Efektivní služby zaměstnanosti“ (EFES) Reg. číslo: CZ.03.1.54/0.0/0.0/15_011/0000056 a „Rozvoj systému podpory zaměstnávání osob se zdravotním postižením na volném trhu práce“ (OZP), Reg. číslo: CZ.03.1.54/0.0/0.0/15_011/0006216, které jsou spolufinancovány z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zaměstnávání  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Středa, 29. května 2024

Svátek má Maxmilián

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)