V oceněních Zaměstnanec roku se odrážejí životní příběhy. Tituly získali Josef Fučík a Magda Majo - Zaměstnávání - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zaměstnávání

V oceněních Zaměstnanec roku se odrážejí životní příběhy. Tituly získali Josef Fučík a Magda Majo

20. prosince 2013, 21.58 | Praha, Ostrava (di), (Magda Majo), (Helpnet.cz)
Už potřetí byly slavnostně rozdány tituly Zaměstnanec roku osobám se zdravotním postižením z chráněného i běžného trhu práce. V tvrdé konkurenci 39 finalistů ve dvou kategoriích si ocenění odnesli Magda Majo ze společnosti Siemens a Josef Fučík z občanského sdružení Život bez bariér.

 

 

„V letošním roce bylo vybráno 39 finalistů. Zájem se postupně zvyšuje i v kategorii běžného trhu práce, což vidíme skutečně velmi rádi,“ uvádí Hana Potměšilová, ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP).

„Možná jsme už jako společnost vyspěli a skutečně si uvědomujeme, že zaměstnávání osob se zdravotním postižením není́ charita, ale běžná součást trhu práce, která́ je mimochodem pro firmy finančně velmi zajímavá...“ Ředitelka fondu tak připomíná, že pokud firma z běžně́ho trhu práce zaměstnává zdravotně postižené, může ušetřit i více než čtvrt milionu korun ročně. „Je jen škoda, že nemáme víc kategorií. Za každou nominací je příběh, který obohatil jak mne, tak i celou výběrovou komisi,“ dodává Hana Potměšilová.

Chráněný trh práce zahrnuje společnosti zaměstnávající více než padesát procent osob se zdravotním postižením, zatímco na běžném trhu práce jsou společnosti, které mají povinnost zaměstnávat čtyři procenta zdravotně postižených. „Je třeba říci, že ne všichni lidé pracující na chráněném trhu práce by mohli pracovat jinde. Často totiž potřebují specifické podmínky k práci, na rozdíl od těch, kteří i přes svůj handicap pracují v běžné firmě,“ vysvětluje ředitelka fondu.

 

Pokračování ve zdrojovém článku v příloze 

 

Zdroj: Vozka 4/2013

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zaměstnávání  

 

 

Pátek, 14. května 2021

Svátek má Bonifác

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)