ParaCENTRUM Fenix chystá pobyty v Březejci a připravilo Arteterapeutické večery - Volný čas - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Volný čas

ParaCENTRUM Fenix chystá pobyty v Březejci a připravilo Arteterapeutické večery

Na dovolené v Březejci si „nabijete baterky“ až do dalších prázdnin; foto: PC Fenix

7. dubna 2018, 12.20 | Ostrava (red)
I když sotva začalo jaro, je potřeba pomalu uvažovat o tom, jak budeme trávit letní dovolenou. Jako každý rok, tak i letos vám nabízíme možnost s námi strávit jeden týden v plně bezbariérovém areálu v DS Březejc, který je situován v krásné přírodě na Vysočině.

 

 

Březejc 2018: dva termíny

Kvůli rekonstrukci „Pavilonu Praha″, jehož součástí jsou velké pokoje, tělocvična, rehabilitační a společenská místnost, které nebudeme mít letos k dispozici, musíme tentokrát rekondiční pobyt rozdělit do dvou termínů. První pobyt bude probíhat v termínu 29. 7. až 4. 8. 2018 a bude koncipován jako „aktivnější″ s různými adrenalinovými aktivitami. Druhý pobyt bude pojat více rekreačně a proběhne od 5. 8. do 11. 8. 2018 (oba termíny vždy neděle až sobota).

Na každém z termínů můžeme uvítat 10–15 vozíčkářů, jejich rodinné příslušníky a doprovody. Jelikož jsou pokoje pro dvě až tři osoby, počítáme i s variantou, že větší rodina bude potřebovat dva pokoje. Z kapacitních důvodů nebude pobyt tolik personálně obsazený, proto s největší pravděpodobností nebude možné využít rehabilitační cvičení každý den.

I když došlo ke zdražení stravného, podařilo se nám pro vás udržet stejnou cenu jako loni (3 250 Kč nad 12 let, 2 000 Kč 3–12 let, do 3 let bez nároku na postel a stravu zdarma).

Přihlášku s vybranou možností termínu najdete na našich internetových stránkách www.pcfenix.cz nebo si ji můžete vyzvednout ve společenské místnosti Fenixu. Vyplněnou ji, prosím, odevzdejte nejpozději do 31. 5. 2018.

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat Mgr. Kristýnu Náhlíkovou na tel.: 724 532 710 nebo e-mailu: 

Mgr. Kristýna Náhlíková

vedoucí fyzioterapeutka

 

Tvorbou k sebepoznávání

Letošní novinkou, kterou připravilo ParaCENTRUM FENIX, z. s., pro své klienty, jsou Arteterapeutické večery s Justýnou. Budou se konat jedenkrát za měsíc a pro účast není nutná žádná předchozí výtvarná zkušenost. Jsou určeny klientům, ale také jejich pečujícím osobám, rodinným příslušníkům a přátelům.

Je to metoda využívaná v psychoterapii k sebepoznávání a terapeutické léčbě skrze různé formy umění. Jakákoli tvorba může být prostředkem sebevyjádření. Toto sebevyjádření v arteterapii využíváme a snažíme se z něj vytěžit něco pro sebe. Arteterapie uvolňuje emoce a podporuje představivost. Otevírá dveře k našemu nevědomí, tedy tomu, co v sobě máme, i když si to neuvědomujeme.

Výtvarné dílo můžeme chápat jako výtvarnou, symbolickou metaforu, která umožňuje ztvárnění našich představ o vnějším světě a našem místě v něm. Skrze arteterapii můžeme překonat stres či krizovou situaci, ale také odhalit své skryté zdroje a možnosti adaptace na složité situace. Arteterapie pomáhá podpořit pozitivní přístup k životu, radost a kreativitu. Je to forma komunikace se sebou samými i s druhými lidmi. Nejde v ní o konečný vzhled „výrobku“, ale o proces a prožitek z tvoření samotného.

Na setkáních budeme tvořit, ale budeme o dílech také mluvit – o tom, co jsme vytvořili a jaké to pro nás bylo. Budeme mluvit o významech, pocitech náladách či přáních. Využijeme také krátké relaxace a imaginace.

Kdy, kde a jak?

Setkání budou probíhat zdarma v budově ParaCENTRA Fenix v Brně (Netroufalky 787/3), do které se dostanete i bezbariérovými autobusy číslo 60, 61 a 82. Je možné je absolvovat všechny nebo i jednotlivě.

Na daný večer je nutné se závazně přihlásit nejpozději týden před plánovaným setkáním, abychom věděli, s jakým počtem účastníků máme počítat.

Justýna Hanáková

psycholog

 

Zdrojový článek v příloze. 

 

Zdroj: VOZKA 1/2018

Přílohy:

Arteterapeutické večery s Justýnou. Která že to je? Přijeďte se k nám podívat!

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Cestování a pobyty bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Můj volný čas (... a proč?)

trávím aktivní činností

34.7%

 

trávím pasivní činností

21.4%

 

prolelkuji

20.4%

 

protrpím

23.5%

 

 

Úterý, 18. června 2024

Svátek má Milan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)