Vozíčkář testuje Leo Express - Doprava bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Doprava bez bariér

Vozíčkář testuje Leo Express

17. září 2013, 22.57 | Ostrava (František Šenk)
Jednou ročně se jedu (na mechanickém vozíku) provětrat do Prahy – i za jeden den se to dá v pohodě stihnout. Letos už vlakové služby pro vozíčkáře nabízejí tři společnosti – České dráhy, RegioJet a LEO Express. Ta první mě odradila znovuzavedením placených místenek v Pendolinu po prázdninách, ta druhá vás ráda přepraví, ale nemají tam WC pro vozíčkáře. Takže volbu vyhrála ta třetí – a nelitoval jsem.

 

LEO Express mě zaujal nejprve cenou – i s průvodcem z Ostravy do Prahy a zpět hluboce pod 200 Kč. Je ale proměnlivá podle toho, kdy a na který termín si jízdenku objednáte. Nejlepší je to online přes stránku dopravce www.le.cz. Jízdenky si samozřejmě můžete zakoupit přímo v jeho pokladnách na nádraží.

 

Nesporné výhody oproti konkurenci

Jednoznačnou výhodou LEO Expressu je jeho „nízkopodlažnost“ – prostor mezi nástupištěm a vlakem překonáte s malou rampou, kterou vám (po předchozí rezervaci) nainstaluje ochotný personál.

Bezbariérová toaleta je jen pár metrů od vašeho místa. Doporučuju si nechat vysvětlit použití, a to včetně zamykání. Do vagonu C se vejdou hned dva vozíky a dva průvodci (možnost příp. přesednutí na místo rezervované při online nákupu).

Interiér vlaku je čistý a vkusný, cestování je velmi tiché. Na speciální obrazovce jste průběžně informováni nejen o času nebo rychlosti vlaku (limitovaná rychlost je 160 km/hod), ale zhlédnout můžete i krátké zpravodajství o aktuálních událostech či počasí. Samozřejmostí jsou informace o místech, kterými projíždíte.

 

Bohatá nabídka občerstvení

Svačinu si už dnes do vlaku brát nemusíte. U LEO Express si vyberete, co hrdlo ráčí. A ceny? Ty jsou, zvláště pokud si vyberete z více položek palubního menu, velmi příznivé. Denní tisk dostanete zdarma. Personál je velmi ochotný a nešetří úsměvy. Další nabídku služeb najdete přímo na zmíněných webových stránkách.

Zmíním se jen o dvou menších chybičkách: vlak měl poměrně špinavá venkovní okna (bylo to ale odpoledne, vlak zřejmě projel deštěm a mycí linka ho čekala až večer…) a trochu mi vadila málo slyšitelná hlášení palubního stevarda.

 

Z nádraží výtahy a metrem

V Praze to nemáte daleko z hlavního nádraží na Václavské náměstí (metrem se dostanete téměř všude, jen to chce zjistit, zda je vaše výstupní stanice vybavena výtahem…) – stačí jen použít tři výtahy a jste na nástupišti metra. Během dne jsme použili v metru i na nádraží několik výtahů a všechny fungovaly.

 

Pochvala

Můj test LEO Expressu dopadl na přísnou mínus jedničku a já mohu tuto společnost vozíčkářům jedině doporučit!

Výsledek testu jsem poslal dopravci. Zde je jeho odpověď:

Vážený pane Šenku, velmi Vám děkujeme za Vaši zpětnou vazbu, které si nesmírně vážíme. Jsme moc rádi, že jste byl s cestováním s námi spokojen. Na zmiňovaných drobných nedostatcích budeme určitě pracovat. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na Vás příště znovu na palubách našich vlaků. Krásný den přeje Ing. Petra Lipovská, Marketing Manager, LEO Express a.s.

 

František Šenk

Foto: archív LEO Express

 

Originál zdrojového článku v příloze

 

Zdroj: Vozka 3/2013

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)