Tři čtvrtiny vozíčkářů jsou spokojeny se službami ČD - Doprava bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Doprava bez bariér

Tři čtvrtiny vozíčkářů jsou spokojeny se službami ČD

Jednotka RegioShark

14. prosince 2012, 00.00 | Praha (Petr Šťáhlavský, České dráhy, a.s.)
Většina vozíčkářů, kteří se zúčastnili průzkumu kvality služeb, je spokojená se službami Českých drah. V oblasti nákupu jízdenek a přístupu personálu k vozíčkářům je spokojeno přes 90 % účastníků ankety. Vozíčkáři se v průzkumu vyjádřili nejčastěji pro zvýšení počtu bezbariérových vozů.

 

České dráhy se snaží tomuto přání vyjít vstříc a letos uvádějí do provozu několik desítek nových bezbariérových vozidel. Od prosince zavedou další dvě bezbariérové rychlíkové linky.

Tři čtvrtiny vozíčkářů vyjádřilo spokojenost také s pohodlím během cesty, způsobem objednávky přepravy nebo s čistotou a pořádkem ve vlaku. Větší výhrady s cestováním vlakem mělo jen 6 % vozíčkářů.

V oblasti zlepšování služeb se nejvíce vozíčkářů vyjádřilo pro rozšíření provozu bezbariérových vozů (23 %) a často se také objevovalo přání cestovat bez nutnosti objednávky přepravy. Prostor pro další zlepšení služeb vidí cestující na vozících také ve zvýšení komfortu bezbariérových vozů, funkčnosti plošin a školení personálu, který jim může na cestě pomoci.

Nová a modernizovaná vozidla

České dráhy vozíčkářům vycházejí vstříc. Jen letos uvedou do provozu několik desítek nových a modernizovaných vozidel, která jsou přístupná a vybavená pro jejich komfortní cestování. Jde například o jednotky RegioPanter, RegioShark, řídicí vozy typu Bfhpvee označované jako „sysel“, ale i z dřívějška známé CityElefanty, Regionovy nebo vozy Stadler. Díky tomu se rozšíří v jízdním řádu 2013 počet bezbariérových spojů včetně dvou rychlíkových linek Olomouc – Přerov – Břeclav – Brno a Ústí nad Labem – Lysá nad Labem – Kolín.

Do průzkumu se zapojilo téměř 200 vozíčkářů, kteří v minulých 12 měsících využili služeb ČD. Více než čtvrtina z nich cestuje vlakem až čtyřikrát do měsíce, přes polovinu z nich pak využívá vlak pro své cesty dvakrát až šestkrát ročně. Nejčastěji využívají dálkové spoje (rychlíky, expresy, EuroCity). Ve 45 % využívají vlaky při cestách na výlety, za kulturou nebo za sportem a téměř ve třetině případů cestují za rodinou nebo přáteli.

O společnosti České dráhy, a.s.

České dráhy patří k předním železničním dopravcům v rámci Evropské unie. V roce 2011 využilo jejich spoje 166 milionů cestujících a jejich počet stále roste.

Zákazníci pozitivně vnímají probíhající změny v kvalitě poskytovaných služeb. Společnost uvede letos do provozu téměř 200 nových nebo modernizovaných vozů, lokomotiv a jednotek. K úplným novinkám patří elektrické jednotky RegioPanter, motorové jednotky LINK a pokračovat budou i dodávky motorových vozů RegioShuttle RS1.

V dálkové dopravě probíhá modernizace osobních vozů i nákup nových vysokorychlostních souprav railjet.

Mgr. Petr Šťáhlavský,

tiskový mluvčí ČD, a.s.

 

Originál zdrojového článku v příloze

 

Zdroj: Vozka č. 4/2012

Přílohy:

Interiér vozu Stadler RS1 139

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

 » Aktuality  

 

Úterý, 24. listopadu 2020

Svátek má Emílie

Reklama

Raeda - produkty pro vozíčkáře

Reklama

CanoCar HANDY

Reklama

Rychlý rozvoz inkontinenčních pomůcek

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Reklama

klikni

Reklama

 

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

 

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)