Slavnostní křest bezbariérového autobusu pro Jedličkův ústav a školy - Doprava bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Doprava bez bariér

Slavnostní křest bezbariérového autobusu pro Jedličkův ústav a školy

23. dubna 2015, 11.21 | Praha (NJÚ)
Studentům Jedličkova ústavu a škol je určen nový bezbariérový autobus, který byl v letošním roce zakoupen díky finančním prostředkům z veřejné sbírky pořádané Nadací Jedličkova ústavu. Autobus bude slavnostně pokřtěn 30. 4. 2015 v areálu „Jedle“.

 

Jedná se o specializovaný dopravní prostředek, kterých jezdí v ČR jen minimum a umožní tak dálkovou přepravu většího počtu lidí s tělesným postižením. Součástí programu je i netradiční tisková konference spojená s projížďkou a představením jedinečného vozidla.

Začátkem léta 2012 v průběhu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byla zahájena veřejná sbírka na koupi bezbariérového autobusu s názvem „Jezdím pro Jedličkův ústav“. Ten představuje v podstatě jediný způsob, jakým je možné dopravit větší skupinu osob s handicapem na kulturní, sportovní či jakoukoli jinou událost. Sbírka mohla být díky příspěvkům dárců, od fyzických osob až po firmy a organizace, v letošním roce úspěšně ukončena s celkovým finančním výnosem 4 942 755,40 Kč.

Autobus tak mohl být v únoru letošního roku zakoupen. Chybějící částku do celkové ceny autobusu uhradila Nadace Jedličkova ústavu z vlastních zdrojů. Jelikož by byla škoda tak významný dopravní prostředek nepojmenovat, žáci a zaměstnanci měli možnost navrhnout jména. Vítězný návrh bude odtajněn právě v den křtu.

Tisková konference k celému projektu začne v 9.45 nástupem do autobusu před vchodem z Wilsonovy ulice do Fantovy kavárny v budově Hlavního nádraží v Praze. Zástupci médií budou mít možnost absolvovat ukázkovou jízdu, a to včetně nástupu za pomoci zdvižné plošiny a sezení na vozících speciálně uchycených k podlaze. Podávat se bude malé stylové občerstvení. Cílem cesty je areál Jedličkova ústavu a škol, kde následně začne program slavnostního křtu.

Slavnostní křest začíná v 10.30 v areálu Jedličkova ústavu a škol na pražském Vyšehradě (ulice U Jedličkova ústavu 2, Praha 4). Pro návštěvníky bude připraveno malé občerstvení a bohatý doprovodný program včetně vystoupení kouzelnického, hudebního v podání skupiny Z hecu a tanečního v podání žáků taneční školy Vavruška, jejíž členové také přispěli do sbírky na autobus. Celou akci zastřešuje magistrát hlavního města Prahy v čele s paní primátorkou Mgr. Adrianou Krnáčovou, MBA.

 

O nadaci

Nadace Jedličkova ústavu byla založena 22. října 1990 jako jedna z prvních nadací po listopadu 1989 a v letošním roce slaví krásné výročí 25 let od svého založení. Základním posláním Nadace Jedličkova ústavu je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem ve všech jejích aspektech – výchovně vzdělávacích, rehabilitačních a odborně terapeutických a dále všestranná pomoc v integraci mladých lidí s handicapem do společnosti s cílem zamezit sociální a společenské izolaci. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a škol a také k neziskovým organizacím v celé České republice, které mají podobné poslání jako Nadace.

 

O Jedličkově ústavu a školách

Jedličkův ústav a školy (JÚŠ) je speciální vzdělávací zařízení pro děti a mládež s tělesným nebo kombinovaným postižením. Zřizovatelem je hlavní město Praha. JÚŠ pedagogickým působením a komplexní rehabilitací připravuje svoje žáky k úspěšné integraci do života. Nabízí souhrn specializovaných služeb včetně volnočasových aktivit a spolupracuje s řadou neziskových organizací. Jedná se o zařízení s dlouho tradicí a patří k nejstarším svého druhu v ČR, jeho založení se váže k roku 1913. Využívá moderní metody i pomůcky a představuje alternativu pro žáky, kteří vyžadují ucelenou péči.

Více na www.nadaceju.cz a www.jus.cz.

 

 

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Neděle, 23. června 2024

Svátek má Zdeňka

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)