Nová přeprava handicapovaných lidí v Plzni - Doprava bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Doprava bez bariér

Nová přeprava handicapovaných lidí v Plzni

26. března 2014, 23.30 | Plzeň (di)
Zdravotně postižení lidé v Plzni budou moci od prvního dubna využít mimořádnou přepravu: dva speciální autobusy a jedno osobní auto. Nový systém přitom nabízí nepřetržité dispečerské služby a možnost objednat si přistavení vozu na potřebný čas.

 

 

 

 

Jak dopravu, tak i provoz call centra a dispečinku zajistí Plzeňské městské dopravní podniky na základě smlouvy uzavřené s městem.

„Nové vozy budou ráno dopravovat handicapované děti do škol, odpoledne je budou svážet a v mezidobí budou přepravovat tělesně postižené spoluobčany,“ vysvětluje program minibusů generální ředitel plzeňských městských dopravních podniků Michal Kraus. „O víkendech pak budou minibusy k dispozici na objednání pro přepravu všem, kteří budou mít zájem,“ dodává. Speciální linka Z 72, která byla zřízena za účelem přepravy zdravotně postižených občanů a seniorů v době nedostatečné obslužnosti města bezbariérovými spoji, byla zrušena kvůli nedostatečné vytíženosti.

Nový systém vychází z opakovaných průzkumů a reflektuje potřeby cílových skupin, jak v případě call centra, tak i non stop dispečinku a přepravy. Doprava na zavolání je ovšem zpoplatněna. Nástupní taxa pro každou přepravovanou osobu a její doprovod je pro dospělého a dítě ve věku od šesti do patnácti let deset korun. Za každou jednotlivou jízdu po městě zaplatí dospělý 20 a dítě deset korun, mimo Plzeň pak 11 korun za kilometr.

Dva nové vozy mají přepravní kapacitu šestnáct plus jeden s možností úpravy počtu sedaček a vejde se do nich až šest vozíků. Třetím vozem je osobní automobil se speciální úpravou. 

Tato přeprava je k dispozici seniorům nad 70 let a lidem, kteří vlastní průkazy ZTP nebo ZTP/P. Za rok poskytovaných služeb (od dubna 2014 do března 2015) zaplatí město dopravním podnikům 4,7 milionu korun. Na konci roku bude vyhodnocena efektivita všech nových služeb a rozhodne se o případném prodloužení smlouvy.

Foto: www.ceskatelevize.cz

(di)

 

Zdrojový článek v příloze

 

Zdroj: Vozka 1/2014

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)