Soutěž Internet a můj handicap je opět tady - Soutěže - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Soutěže

Soutěž Internet a můj handicap je opět tady

Ilustrační obrázek

17. prosince 2015, 10.55 | (aktualizace) Praha (Jaroslav Winter)
Sedm tisíc, pět a tři tisíce korun získají autoři se zdravotním postižením, kteří se umístí na prvních třech místech v literární soutěži Internet a můj handicap. Uzávěrka soutěže je 8. února 2016.

 

Kdo bude dvanáctým vítězem literární soutěže?

V dosavadních jedenácti ročnících nejčastěji zvítězili vozíčkáři a nevidomí autoři. Naruší někdo jejich hegemonii ve dvanáctém ročníku, kterou tradičně vyhlašuje BMI sdružení?

V prvních pěti ročnících soutěže bylo úkolem soutěžících ukázat, jak jim pomáhá vyrovnat se s jejich handicapem a jak ovlivňuje jejich život internet. Od šestého ročníku pak mohli vytvořit dílko, které by přiblížilo, jak pomáhá lidem se zdravotním postižením také telefon.

Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov. Autoři by v ní měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Při hodnocení se bude přihlížet jak k literární úrovni textu, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce, které byly přihlášeny v předcházejících ročnících, jejich autoři se však mohou zúčastnit soutěže s novým příspěvkem.

Přihlášením do soutěže vyjadřuje autor souhlas s tím, že jeho dílo může být bezplatně zveřejněno ve sborníku konference INSPO, na portálu Helpnet.cz  a popřípadě v dalších médiích, kterým budou nejlepší příspěvky poskytnuty.

Pro účastníky 12. ročníku soutěže je připravena řada hodnotných cen. První tři autoři získají výše zmíněné finanční odměny od ČSOB, Zoner Software věnuje šesti soutěžícím oblíbený program Zoner Photo Studio. Další autoři dostanou knihy z nakladatelství Portál či sdružení Okamžik nebo flash disky od AutoContu. Zvláštní ceny udělí časopisy Gong a Vozíčkář.

O pořadí rozhodne hodnotitelská porota. Soutěžní práci opatřenou poštovní i elektronickou adresou je třeba poslat v elektronické podobě nejpozději do 8. února 2016 na adresu .

Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha, kde budou ke zhlédnutí také videomedailónky tří vítězů, které pořídí pořadatelé.

Nejlepší příspěvky z minulých ročníků jsou zveřejněny na www.helpnet.cz/inspo. 

 

Jiří Mára - vítěz 11. ročníku soutěže Internet a můj handicap

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Aktuality  » Volný čas  

 » Soutěže  

 

 

Čtvrtek, 20. ledna 2022

Svátek má Ilona

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)