PRAZDROJ LIDEM letos rozdělil dva a půl milionu korun - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

PRAZDROJ LIDEM letos rozdělil dva a půl milionu korun

Publikum do poslední chvíle nevědělo, který projekt bude vyhlášen jako úspěšný

4. prosince 2013, 16.37 | (di) Za uplynulých deset let Plzeňský Prazdroj věnoval do 144 projektů moravskoslezského regionu téměř 25 milionů korun. Bylo to v rámci programu PRAZDROJ LIDEM a veřejnost těmto projektům zaslala vice než 90 tisíc hlasů.

 

„Chci poděkovat vedení společnosti Plzeňský Prazdroj, která tímto dárcovským programem přispívá k rozvoji našeho regionu. Vysoce hodnotím i způsob rozdělení celkové částky prostřednictvím hlasů občanů a věřím, že dobrá spolupráce bude pokračovat i v dalších letech,“ uvedla senátorka a primátorka Frýdku-Místku Eva Richtrová.

O příspěvek z letošního 12. ročníku programu Prazdroj lidem se ucházelo celkem 42 neziskových a příspěvkových organizací, které přihlásily celkem 45 projektů. Z nich vybrala Rada reprezentantů složená z významných osobností Moravskoslezského regionu 20 projektů, které postoupily do veřejného hlasování a získaly téměř sedm tisíc hlasů.

„Podtitulem letošního ročníku programu je heslo Pro budoucí generace, což je jasná výzva organizacím, aby předložily projekty, které přinesou odkaz a užitek dalším generacím. Těší mne, že prostředky z programu pomohou k realizaci dobrých věcí, které tady zůstanou i do budoucna,“ řekla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje u příležitosti slavnostního vyhlášení výsledků 27. listopadu v restauraci Ondráš ve Sviadnově u Frýdku Místku.

Největší přízni obyvatel (2 500 hlasů) se těšil Lašský smíšený pěvecký sbor Baška. „Děkujeme všem za podporu. Jsem rád, že mohu všechny pozvat na mezinárodní festival pěveckých sborů, který se uskuteční na jaře příštího roku. Je to oslava amatérského zpěvu, který má v regionu dlouhou tradici,“ uvedl Michal Válek, jenž je autorem projektu a starostou pěveckého sboru.

Ostravská organizace vozíčkářů se uvedeného programu zúčastnila dvěma projekty: Magazín Vozka a speciální doprava Aldio, ale finanční výpomoc bohužel nezískal ani jeden projekt. Přesto samozřejmě děkujeme všem, kteří nás svými hlasy podpořili, a doufáme, že v příštím ročníku programu PRAZDROJ LIDEM se nám povede lépe.

 

 

Zdroj: Vozka

Držitelé šeků na realizaci úspěšných projektů se na závěr vyfotili s tzv. Radou reprezentantů, která je složena z významných představitelů a známých osobností regionů i zástupců společnosti Plzeňský Prazdroj

Slavnostní atmosféru zvýraznilo virtuózní houslové vystoupení Daniely Formanové z hudebního souboru Sinfonieta

Tématické zařazení:

 » Soutěže  

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 » Aktuality  » Sociální služby  

 

 

Pondělí, 24. června 2024

Svátek má Jan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)