Petr Dzido omezuje své angažmá v magazínu pro vozíčkáře Vozka. Novým šéfredaktorem je Pavel Plohák - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

Petr Dzido omezuje své angažmá v magazínu pro vozíčkáře Vozka. Novým šéfredaktorem je Pavel Plohák

16. ledna 2015, 16.27 | Novým vedoucím projektu Vozka a šéfredaktorem tohoto časopisu pro vozíčkáře se od 9. 1. 2015 stal dlouholetý redaktor a vedoucí vydání Vozky Pavel Plohák.

 

Dosavadní šéfredaktor a zakladatel Vozky Petr Dzido byl po 17 letech nucen ze zdravotních důvodů omezit svou práci. I nadále však bude členem redakčního kolektivu, v němž se bude věnovat jen sazbě tištěného Vozky, inzerci, správě webových stránek a části administrativních prací.

Nový šéfredaktor Vozky Pavel Plohák se narodil 5. 12. 1960. Vystudoval střední průmyslovou školu chemickou v Ostravě, studoval na VŠCHT v Praze a absolvoval 3 roky filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Po 12 letech praxe v chemických provozech, během nichž absolvoval mj. mediální studia, studium českého jazyka, kurz tvůrčího psaní, kurz fundraisingu pro NNO (nestátní neziskové organizace) a zajímal se o případové studie úspěšných projektů NNO, přešel do oblasti novinařiny.

V agenturách Omnimedia Praha a Publicis Prague se dlouhodobě věnoval monitoringu a analýze médií, byl dopisovatelem Krajských novin a Evropských novin, konzultant IT společnosti Antee (webové stránky a marketing), ext. spolupracovníkem týdeníku Zdravotnické noviny, ext. redaktorem České tiskové sportovní agentury a dopisovatelem deníku SuperSpy.

V roce 2005 přistupuje do kolektivu magazínu Vozka, ve kterém vykonává funkci redaktora a korektora. V r. 2008 přibírá funkci vedoucího vydání –  koordinuje práce redaktorů a dopisovatelů, připravuje obsahovou náplň jednotlivých čísel Vozky, edituje texty do jednotlivých rubrik a je spoluadministrátorem webových stránek Vozky.

Pavel Plohák se zúčastnil soutěže O literární cenu města Ostravy 2006 a v roce 2007 získal spolu s Petrem Dzidem 3. cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené za publicistiku.

 

Pavel Plohák, nový vedoucí projektu a šéfredaktor časopisu Vozka

 

Petr Dzido nadále zůstává členem redakce Vozky

Redakce

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 

 

Pondělí, 24. června 2024

Svátek má Jan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)