Ostrava opět v „Barvách duhy“: Skvělý koncert v Divadle Antonína Dvořáka - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

Ostrava opět v „Barvách duhy“: Skvělý koncert v Divadle Antonína Dvořáka

Sólistka baletu Národního divadla moravskoslezského Jana Zelenková a Zuzana Harabišová ze souboru Bílá holubice v taneční kreaci Labutí jezero

18. října 2018, 08.15 | Ostrava (Bohdana Rywiková)
Přípravy na letošní dvanáctý ročník koncertu Všechny barvy duhy v Ostravě vrcholí. Již v pondělí 22. října 2018 v 18 hodin se rozevře opona jeviště Divadla Antonína Dvořáka, na němž se během tohoto večera vystřídá bezmála 150 účinkujících, a to jak zdravotně postižených umělců, tak profesionálů, kteří budou v programu hostovat. Patrony večera jsou muzikanti Petr Lexa a Lukáš Bundil ze skupiny Slza.

 

 

Koncerty Všechny barvy duhy, pořádané každoročně v Ostravě Čtyřlístkem – centrem pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, bourají pomyslné bariéry mezi světem hendikepovaných a zdravých lidí. I proto vedle klientů Čtyřlístku, posluchačů speciálních tříd Lidové konzervatoře a Múzické školy Ostrava, tanečníků z Bílé holubice, baristů z pojízdné kavárny Mental Café anebo hudební skupiny Mentallica, spoluúčinkují v režii Ilji Racka mj. sólisté baletu Národního divadla moravskoslezského nebo muzikanti z Janáčkovy filharmonie Ostrava.

V rolích moderátorů se můžete těšit na herce Národního divadla moravskoslezského a Komorní scény Aréna Jiřího Sedláčka a Pavlu Dostálovou.  A letos poprvé přivítáme členy komunitního sboru Family Gospel Ostrava a souboru Ostravská klika. Spolu se skupinou Slza si zazpívá osmiletý žák Múzické školy a vnuk dnes již legendárního ostravského muzikanta stejného jména – Vladimír Figar. Zahraničním hostem koncertu je finalistka letošního ročníku polské soutěže Zaczarowana Piosenka, Aleksandra Nykiel.

Koncert Všechny barvy duhy se koná s finanční podporou Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostravy, pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, náměstka primátora města Ostravy Michala Mariánka a prezidenta Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiřího Horeckého.   

 

 

Zdroj: Čtyřlístek Ostrava

Přílohy:

Rodící se pěvecká hvězda Lenka Lo Hrůzová z ostravské Lidové konzervatoře a Múzické školy

Členové souboru Rytmy z ostravského Čtyřlístku

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)