Odborníci zabývající se životem lidí po spinálním zranění se sejdou na mezinárodním kongresu - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

Odborníci zabývající se životem lidí po spinálním zranění se sejdou na mezinárodním kongresu

Ilustr. foto

13. května 2015, 13.45 | Praha (Monika Janírková)
O zaměstnávání lidí na vozíku budou odborníci debatovat na letošním kongresu Evropské federace lidí se spinálním zraněním. Setkání, nad nímž převzala záštitu první dáma Ivana Zemanová, se koná od 20. do 22. května 2015 v brněnském hotelu Maximus Resort a pořádá ho spolek ParaCENTRUM Fenix. Sjedou se na něj účastníci z 19 zemí Evropy a z Indie.

 

Cílem třídenního kongresu je zmapovat situaci jednotlivých zemí v oblasti legislativy, zaměstnávání, vzdělávání a rekvalifikace lidí po poranění páteře, kteří jsou většinou odkázáni na invalidní vozík.

Kromě jiného budou zástupci ParaCENTRA Fenix prezentovat výsledky mezinárodního projektu Výzev se nebojíme, realizovaného společně s organizacemi z Dánska, Nizozemska, Slovenska a Slovinska.

Účastníci budou mít také možnost se seznámit se závěry dotazníkového šetření téměř 150 respondentů a s poznatky ze setkání se zahraničními partnery. Setkání uzavře panelová diskuze, na níž organizátoři očekávají shrnutí klíčových problémů a návrh podnětů pro sjednocení podmínek při zaměstnávání postižených v rámci Evropské unie.

Krom vlastního programu kongresu proběhne i zasedání výboru Evropské federace lidí se spinálním zraněním (European Spinal Cord Injury Federation), který definuje závěry vyplývající z celého jednání.

Kongres proběhne v anglickém jazyce se simultánním tlumočením do češtiny a bude on-line přenášen na webových stránkách ParaCENTRA Fenix (www.pcfenix.cz) a ESCIF (www.escif.org, www.escifcongress.org), kde také najdete aktuální informace o kongresu.

Brněnský hotel Maximus Resort v ulici Hrázní 4a jako jediný v kraji dokáže zajistit bezbariérové ubytování pro 35 osob na vozíku i s jejich doprovody.

 

 

Spinální (míšní, páteřní) nervy - ilustr. obr.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zaměstnávání  

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 

 

Pondělí, 24. června 2024

Svátek má Jan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)