Festival Hudba pomáhá podpoří sedmiletou Míšu - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

Festival Hudba pomáhá podpoří sedmiletou Míšu

Chinaski s Míšou a její sestrou Kateřinou

7. listopadu 2016, 09.02 | Vysoké Mýto (Ilona Holomková, Barbora Košňarová)
Letošní ročník benefičního festivalu Hudba pomáhá opět podpoří jedno dítě s postižením z Pardubického kraje. Tentokrát je to teprve sedmiletá Míša Mikulecká z Vysokého Mýta. Celý festival odstartoval koncert skupiny Chinaski a následovat budou klasické vánoční koncerty a další doprovodný program, například divadelní představení Čtyři dohody.

 

„Festival Hudba pomáhá letos oslaví své desetileté výročí. Chystáme proto malé překvapení, ale hlavně chceme dostát našemu mottu a ‚osladit život někomu, kdo ho zase tak sladký nemá,‘“ uvedl ředitel festivalu Vojtěch Sedláček.

Festival Hudba pomáhá vznikl v roce 2007 jako komorní akce pro menší publikum, ale za dobu svého fungování se propracoval na populární festival, který si získal přízeň návštěvníků z širokého okolí. Festival v minulosti podpořil 11 dětí s postižením a také organizaci Berenika z Vysokého Mýta, a to především díky spolupráci s významnými hudebníky a kapelami, jako jsou Chinaski, Xindl X, Vypsaná fiXa a další. Získané finance z jednotlivých ročníků, které dnes převyšují 1 130 000 Kč, se použily na zakoupení potřebných pomůcek či ozdravných pobytů v lázních pro tyto děti. Loňský výtěžek byl určen osmnáctiletému Vojtěchu Vrchotovi, který trpí mozkovou obrnou, epilepsií a centrální zrakovou poruchou. Z vybraných peněz se Vojtovi podařilo zajistit speciální program KLIM-Therapy v Sanatoriích Klimkovice.

Letošní ročník nese podtitul Hudba pro Míšu. I tentokrát bude výtěžek všech koncertů a doprovodných akcí věnován na zajištění specializovaného pobytu v Sanatoriích Klimkovice. Míša Mikulecká se narodila o dva a půl měsíce dříve, což způsobilo komplikace ve vývoji. „Již od narození musela mít Michalka v hlavičce zavedený speciální strojek, který odvádí přebytečný mozkomíšní mok jinam. Dalším z následků je hematom, který má Michalka v hlavičce. Ten je jedním z důvodů celkového opožděného vývoje," uvedla Míšina maminka. Kromě všech těchto komplikací se dívce také nestačily dostatečně vyvinout plíce a má problémy s viděním. Lékaři jí tedy stanovili diagnózu střední mentální retardace.

Rodiče s Míšou pravidelně rehabilitují. Během let se naučili, jak s ní správně cvičit, aby jí pomohli ve vývoji. Míša se nedávno naučila také chodit a používat speciální znakovou řeč. Její chůze ovšem není správná. Rodiče by jí proto rádi zajistili pobyt v Klimkovicích, kde by podstoupila speciální program, díky kterému by se její chůze napravila.

Festival tentokrát odstartoval velký klubový koncert skupiny Chinaski, která přislíbila účast na festivalu již potřetí. Pro velký zájem z řad fanoušků se rozhodla skupina přidat ještě jeden koncert, jehož výtěžek směřoval vysokomýtské organizaci Berenika. Dále budou následovat vánoční koncerty v Morašicích, Litomyšli a Vysokém Mýtě, kde opět vystoupí skupina Parkoviště pro velbloudy a další hosté. Součástí bude také doprovodný program – představení s názvem Čtyři dohody. To se uskuteční v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Vstupenky na vánoční koncerty budou dostupné přímo na místě. Jako překvapení pro tento jubilejní desátý ročník se organizátoři rozhodli natočit dokument o deseti letech fungování festivalu s názvem 10 let Hudba pomáhá. Dokument se natáčel v létě na venkovském stavení v Chotěnově. Sešli se zde organizátoři společně s rodinami, které během desetiletého působení festival podpořil.

 

Program festivalu

Premiéra dokumentu: 10 let Hudba pomáhá – 4. 11. 2016, Šemberovo divadlo, Vysoké Mýto.

Vánoční koncerty: 27. 11. 2016 – Kostel sv. Petra a Pavla v Morašicích, 11. 12. – Zámecká jízdárna v Litomyšli, 25. 12. – Šemberovo divadlo, Vysoké Mýto.

Doprovodný program: 15. 11. 2016 – benefiční divadelní představení Čtyři dohody, Šemberovo divadlo, Vysoké Mýto; výstava obrazů Tomáše Rybičky, 30. 9. – 13. 11. – Turistické informační centrum, Vysoké Mýto.

 

Festival pořádá tým dobrovolníků Hudba pomáhá, Up z. s. ve spolupráci s VYSOKOMÝTSKOU KULTURNÍ, o. p. s.

Více na www.hudbapomaha.cz.

.

Zdroj: Hudba pomáhá

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  » Lidé, vztahy  

 

 

Úterý, 28. května 2024

Svátek má Vilém

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)