Energetici pomohli nákupem dárků chráněným dílnám - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

Energetici pomohli nákupem dárků chráněným dílnám

18. prosince 2017, 08.08 | Ostrava (Vladislav Sobol)
Zaměstnanci skupiny ČEZ si na tradičních vánočních trzích chráněných dílen v ostravském Domě energetiky nakoupili vánoční dárky za více než 30 tisíc korun. Pomohli tím handicapovaným zaměstnancům čtyř chráněných dílen, které průběžně podporuje také Nadace ČEZ.

 

 

„Všichni naši zaměstnanci jsou velice rádi, že mohli předvést, že i lidé s handicapem mohou vytvořit něco krásného a užitečného. Díky takovýmto akcím jsme schopni výrobu udržet a vytvářet nové originální výrobky. Utržili jsme více než deset tisíc korun, za což moc děkujeme,“ zhodnotila nejen finanční výsledky trhů Marcela Śafránková z bohumínské chráněné dílny PUNTIK.

Poprvé prodávali v Ostravě své výrobky žáci olomoucké školy pro sluchově postižené, které letos Nadace ČEZ podpořila grantem na vybavení jejich dílny. „Tuto akci považujeme za malé vyvrcholení projektu Pomáhej pohybem, díky kterému jsme získali finance na renovaci školních dílen. Můžeme teď našim žákům nabídnout nové možnosti práce s využitím pořízeného nářadí a strojů. Kluci z naší školy se přímo podíleli na prodeji, což pro ně byla velká zkušenost. Potěšilo je, že se se jejich výrobky líbily, šly doslova na dračku, a teď udělají radost pod stromečkem dalším lidem,“ řekla učitelka praktických činností Michaela Bočková.

Energetici podpořili také projekt Mental Café, který zaměstnává osoby s mentálním postižením. „Baristka Iveta nabízela zákazníkům kromě lahodných kávových nápojů k nahlédnutí také náš charitativní kalendář na rok 2018. Tentokrát jsme vzhledem k blížícím se vánočním svátkům dovezli i horkou limonádu se skořicí, o kterou byl velký zájem,“ dodala za Mental Cafe Lucie Gurecká

 

 

Zdroj: DMO Pobyty z. s.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)