Centrum handicapovaných lyžařů startuje zimní sezónu 2022/2023 - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

Centrum handicapovaných lyžařů startuje zimní sezónu 2022/2023

6. listopadu 2022, 10.03 | Janské Lázně, Krkonoše (Marek Dušek, red)
Celý projekt spolek realizuje pod hlavičkou Svazu lyžařů ČR ve třech programech, které na sebe v mnohém navazují: rekreační parasport, výkonnostní parasport a vrcholový parasport.

 

 

Rekreační parasport

Výukové kurzy spolek pořádá v zimních střediscích Krkonoš již řadu let a rád by navázal na předcovidové období. Kurzy budou probíhat především v zimních střediscích Krkonoš se základnou v Janských Lázních a jsou určeny široké veřejnosti s jakýmkoliv zdravotním znevýhodněním. Veškeré info k výukovým kurzům najdete zde.

Na výukové kurzy se lze registrovat formou on-line přihlášky. Ceny jsou pouze orientační, pořadatel nemá zatím potvrzeny ceny od všech dodavatelů služeb. Opět budou zvýhodněni členové Svazu lyžařů ČR, kteří se pravidelně zapojují do sportovní činnosti. Zahájení sezóny se předpokládá v polovině prosince ve Skiareálu Špindlerův Mlýn.

 

Výkonnostní parasport

Výkonnostní paralyžování a parasnowboarding je oblast, do které bude spolek v budoucích letech investovat nejvíce energie a snad i financí. Týkat se bude paraspotovců, kteří se budou zapojovat do mezinárodních závodů nebo budou mít z pohledu trenérů předpoklady pro budoucí možnou účast na mezinárodních závodech. K naplňování těchto cílů bude SLČR využívat Sportovní centrum alpského lyžování handicapovaných (Centrum handicapovaných lyžařů, IČ 26533782).

Záměrem Svazu lyžařů jako gestora pro oblast paralyžování a parasnowboardingu je uspořádat jedny domácí závody pro všechny typy zdravotního znevýhodnění. Před těmito závody by měl proběhnout krátký tréninkový kemp. Případní zájemci o výkonnostní lyžování kontaktujte Marka Duška na  nebo na tel. 777 333 818.

 

Vrcholový parasport

Vrcholové paralyžování a parasnowboarding budeme realizovat pod hlavičkou Svazu lyžařů ČR jako Sportovní centrum alpského lyžování handicapovaných. Tato oblast se týká výhradně parasportovců, kteří mají podepsanou reprezentační smlouvu se Svazem lyžařů ČR. SLČR je pro období 1. 1. 2022 – 31. 12.2023 určeným gestorem pro oblast paralyžování a parasnowboardingu. Sportovní přípravu budou zajišťovat fundovaní trenéři s uzavřenými trenérskými smlouvami na aktuální zimní sezónu.

Součástí vrcholového parasportu je i pořádání jedné významné sportovní akce na území ČR. Pro aktuální zimní sezónu budou zorganizovány mezinárodní závody FIS v kategorii NC (národní mistrovství) a FIS pro paraalpské lyžaře (tělesně a zrakově postižení). Ambicí spolku je, aby součástí závodů byly i závody pro intelektuálně znevýhodněné, transplantované a dialýzované lyžaře, kteří mají velmi omezený počet mezinárodních závodů.

 

Bazar

Na webu spolku najdete i odkaz na Bazar, kde nabízí k prodeji použité kompenzační pomůcky z výukového nebo sportovního programu. 

 

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte Marka Duška na tel. 777 333 818. 

 

 

 

Zdroj: www.monoski.info

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Středa, 19. června 2024

Svátek má Leoš

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)