Běh pro Jedličku – běh pro dobrou věc - Zpravodajství - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zpravodajství

Běh pro Jedličku – běh pro dobrou věc

19. června 2024, 07.11 | Praha (Daniel Suchánek, red)
Nadace Jedličkova ústavu s potěšením oznamuje konání 5. ročníku charitativního běhu, který se uskuteční v úterý 25. června 2024 na historickém místě Národní kulturní památky Vyšehrad. Veškerý výtěžek získaný ze startovného bude věnován Nadaci Jedličkova ústavu, která dlouhodobě podporuje mladé lidi s postižením v jejich vzdělávání a integraci do společnosti. Patrony Běhu pro Jedličku 2024 jsou herec Vladimír Polívka a olympijský zápasník Artur Omarov.

 

  

Jedličkův ústav a školy je více než sto let nedílnou součástí Vyšehradu, a proto se poběží symbolicky po vyšehradských hradbách, kolem dominant Vyšehradu – baziliky sv. Petra a Pavla a rotundy sv. Martina. Hlavní běh odstartuje v 17 hodin.

Registrace byla již spuštěna a je možné se přihlašovat na stránkách www.behprojedlicku.cz

 

Překážka jako symbol

„Pro závodníky je připraveno několik závodních okruhů v různé délce a s různou obtížností – od dětských na 100 metrů až po ty náročnější pro dospělé na 2600 a 5400 metrů. Jednotlivé trasy budou obsahovat symbolické překážkové zóny, jež budou reprezentovat bariéry, se kterými se denně setkávají děti a mládež s tělesným postižením. Letos máme i novinku – závod ve speciální kategorii
s kočárky na 1000 metrů,“ řekla výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu Markéta Balvínová.

 

Děti podporují děti

Pátý ročník Běhu pro Jedličku umožní dopoledne závodit žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol, kteří mohou běžet v týmech 5–15 běžců. Dlouhodobým cílem Nadace Jedličkova ústavu je posílení sociální empatie dětí a větší porozumění lidem s handicapem. Běh však nebude jediným hlavním dopoledním programem.

 

Propojování se světem handicapu

Propojování zdravých dětí s dětmi s handicapem bude hlavním tématem celého dopoledního programu škol. Pro žáky a studenty bude připraven doprovodný program, který si připravili přímo studenti z Jedličkova ústavu – volná beseda na téma život s handicapem, jízda na invalidním vozíku či handbiku nebo seznámení s novinami studentů Jedličkova ústavu – Jedloviny.

„Jde nám především o to, aby zdravé děti měly možnost setkat se se studenty Jedličkova ústavu, aby je měly možnost poznat blíže a zjistit, že se jedná o jejich vrstevníky, kteří jsou třeba jen na vozíku. Chceme společně vyvrátit mýty o životě s handicapem,“ upřesnila Markéta Balvínová.

Pro učitele by setkání mohlo být inspirací pro podporu výuky s podobnými projekty přímo v jejich škole.

 

Videoupoutávku najdete zde.

 

Nadace Jedličkova ústavu:
Nadace Jedličkova ústavu byla založena 22. října 1990. Základním posláním je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a  škol a také k neziskovým organizacím v celé ČR, které mají podobné poslání jako Nadace. Více na www.nadaceju.cz.

 

 

 

 

Zdroj: www.nadaceju.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 » Aktuality  » Volný čas  

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 

 

Úterý, 23. července 2024

Svátek má Libor

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)