Nadační fond AXON poskytne neurorehabilitace za 20 milionů korun. Usilujeme o nápravu selhání systému, říká primářka Zipserová - Zdravotnictví - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zdravotnictví

Nadační fond AXON poskytne neurorehabilitace za 20 milionů korun. Usilujeme o nápravu selhání systému, říká primářka Zipserová

18. ledna 2021, 09.35 | Praha (Neurorehabilitační klinika AXON)
Neurorehabilitační léčba pomáhá převážně pacientům s mozkovou obrnou, nutná je však i pro mnoho osob s onemocněními na úrovni centrální nervové soustavy. Velmi nákladné intenzivní terapie zdravotní pojišťovny v potřebném rozsahu nehradí buď vůbec, nebo jen z malé části. Pro zvýšení povědomí o problematice spustil Nadační fond AXON iniciativu #AXONpomaha – vybraným pacientům zaplatí odborné služby celkem za 20 milionů korun.

 

„Léčba poškození mozku na všech úrovních centrální nervové soustavy je náročná finančně i psychicky, pacienty i jejich blízké neustále provází nejistota a obavy o budoucnost. Proto jsme se rozhodli prostřednictvím Nadačního fondu AXON poskytnout odbornou i finanční pomoc těm, kteří na léčbu nemají dostatek vlastních prostředků,“ vysvětluje pozadí iniciativy #AXONpomaha zakladatelka a primářka kliniky MUDr. Jarmila Zipserová.

Do programu je možné se přihlásit prostřednictvím registračního formuláře na stránkách axonpomaha.cz. Součástí iniciativy je i vznik Pacientské organizace AXON, z.s. Ta sdružuje všechny, kterých se podobná životní situace dotýká.

Klinika AXON a její primářka Zipserová dlouhodobě upozorňují na systémové selhání při poskytování podpory v následné péči o pacienty se zdravotním znevýhodněním. Organizace by měla být platformou, díky které budou pacienti s tímto druhem onemocnění více slyšet.

 

Jeden příběh za všechny

Jedním z dětských pacientů, jejichž léčbu Nadační fond AXON podpořil, je i tříletý Jáchym Fischer z Ústeckého kraje. Jáchym trpí hemiparetickou formou mozkové obrny, epilepsií, poruchou sluchu a mentálním deficitem. Intenzivní terapie absolvuje opakovaně.

„Nadační fond AXON se nám rozhodl věnovat třítýdenní fyzioterapii na klinice AXON bez naší finanční účasti. Jsem samoživitelka, takže je tato pomoc pro nás velmi důležitá,”svěřuje se maminka Marie Burkhardtová, která se kromě Jáchyma stará ještě o další dvě děti – stejně starého Jindříška a o dva roky starší Karolínku.

Zdroj: www.neuroaxon.cz

Primářka MUDr. Jarmila Zipserová s Jáchymem Fischerem

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 » Aktuality  » Zdravotnictví  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Úterý, 23. července 2024

Svátek má Libor

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)