Veletrh REHAPROTEX nabídne vše pro aktivní a soběstačný život - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Veletrh REHAPROTEX nabídne vše pro aktivní a soběstačný život

Poslední ročník veletrhu REHAPROTEX (2017)

19. října 2019, 13.45 | Brno (Iva Hilbertová), (red)
Široký sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek, ale i produkty pro aktivní život seniorů představí od 29. 10. do 1. 11. 2019 na brněnském výstavišti veletrh REHAPROTEX. Prezentovat své výrobky a služby budou také poskytovatelé sociálních služeb či chráněné dílny, u kterých si zakoupíte už i vánoční dárky pro své blízké.

 

Veletrh bude probíhat v moderním a prostorném pavilonu A, který poskytuje ideální bezbariérové zázemí. Vstupy budou umožněny prostřednictvím hlavní brány a pavilonem E, vjezd pro auta bránou č. 4 (pouze ZTP a ZTP/P).

Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, v pátek do 14 hodin.

Vstup pro osoby ZTP a ZTP/P včetně doprovodu bude zdarma, pro držitele Senior pasu za zvýhodněných 20 Kč.

Osoby s průkazem ZPT a ZPT/P mohou parkovat zdarma v areálu výstaviště (vjezd branou 4).

Informace o cenách vstupného, parkování a plánek areálu.

 

Z programu 

  • Na přípravě doprovodného programu veletrhu, který se bude konat v bezbariérovém pavilonu A, se podílí partneři z neziskového sektoru, jako je Liga vozíčkářů a ParaCENTRUM Fénix. Nabídnou třeba odborná témata aktivizace OZP, kompenzace postižení prostřednictvím pomůcky či návrat na pracovní trh nebo program pro pečující osoby a preventivní besedu o úrazech páteře určené široké veřejnosti.

  • Veletrh přinese kromě novinek a představení sortimentu vystavovatelů různorodý doprovodný program, kde si na své přijde jak odborná, tak i laická veřejnost. Na veletrhu najdete specialisty z řad vystavujících firem i odborných organizací, kteří vám rádi poradí a pomohou řešit váš specifický problém. Dotazy se mohou týkat otázek sociálně-právních, řešení architektonických bariér či obrany spotřebitelů. Najdete zde ale i Bílý kruh bezpečí, poradnu Kudy kam, poradenství výživové či intimní nebo třeba poradenství a ukázky líčení pro seniory Mary Kay. Pro zájemce bude na veletrhu zdarma k dispozici měření tlaku, zraku, intolerance potravin a tuku v těle nebo vyšetření a tejpování fyzioterapeutem. 

  • Národní rada osob se zdravotním postižením ČR připravuje konference na téma ochrany spotřebitelů při změně dodavatelů energií a přístupné cestování po železnici, MPSV pak seminář na téma rodinného života a intimity.

  • Státní zdravotní ústav se bude v rámci Fóra zdraví věnovat zdravému životnímu stylu a prevenci závislostí. Všechny organizace budou poskytovat také poradenství. Zájemci si mohou nechat zdarma změřit tlak, vyšetřit zrak, intoleranci potravin a tuku v těle nebo se nechat vyšetřit a případně otejpovat fyzioterapeutem. 

  • Novým tématem bude aktivní trávení volného času pro osoby se zdravotním postižením v rámci Emil sport arény. Seznámíte se s para sporty, jako je florbal, ragby, basketbal, boccia, futsal nevidomých nebo hokej a všechny si budete moci vyzkoušet. Otestovat si můžete handbike trenažer a jízdu na vozíku na různých površích s plněním praktických úkolů. Poslechnout si můžete také životní příběh šestinásobného paralympijského vítěze cyklisty Jiřího Ježka.

  • Ve dnech 30.–31. 10. se bude v režii Senior Pasu konat Speciální program pro seniory. Těšit se můžete na vystoupení Jiřího Helekala a Vladimíra Hrona, zajímavé přednášky, ale i řadu praktických aktivit, například vzdělávací workshopy, tréninky paměti nebo vytváření rodokmenu. Letošnímu ročníku udělila záštitu ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, se kterou se na akci můžete osobně setkat. Zajímavostí budou diskusní kulaté stoly, které zajišťuje projekt MPSV Politika stárnutí na krajích se svými regionálními koordinátory.

  • V Emil sport aréně bude novým tématem para sport a aktivní trávení volného času pro osoby se zdravotním postižením. Seznámíte se s para sporty jako je florbal, ragby, basketbal, boccia, futsal nevidomých, para golf či para hokej a všechny si budete moci i vyzkoušet. Otestovat budete moci handbike trenažer nebo jízdu na vozíku na různých površích.

 

Bezbariérový vlak REHAEXPRES

Hned první den brněnského veletrhu REHAPROTEX – v úterý 29. 10. – přijede z Prahy až k pavilonu A speciální bezbariérový vlak REHAEXPRES. Zastavuje v těchto zastávkách: Kolín – Pardubice hlavní nádraží – Česká Třebová. Vlak vyjede v úterý 29. 10. z Prahy v 6:49 h a do areálu brněnského výstaviště k pavilonu A dorazí v 9:50 h. Na cestu zpět vyrazí v 16:00 h a v Praze by měl být v 19:28 h. 

Vlak je uzpůsoben pro přepravu většího počtu osob s pohybovým omezením, na cestu jsou ale zvaní všichni, kdo chtějí přijet na veletrh REHAPROTEX. Kapacita vlaku je 185 míst pro sedící cestující a 14 míst pro vozíčky. Jednotné jízdné je 75 Kč, které zahrnuje i vstupné na veletrh zdarma. Jízdenky na vlak nebudou veřejně v prodeji, pro cestu vlakem je nutné se do 22. 10. 2019 registrovat.

Aktuální informace o veletrhu REHAPROTEX najdete na www.rehaprotex.cz

Iva Hilbertová,

Veletrhy Brno, a.s.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 

 

Čtvrtek, 22. října 2020

Svátek má Sabina

Reklama

CanoCar HANDY

Reklama

Rychlý rozvoz inkontinenčních pomůcek

Reklama

 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Reklama

klikni

Reklama

 

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou:

 

Ministerstvo zdravotnictví ČR  

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)