Tipy na vyhřívané oblečení pro vozíčkáře - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Tipy na vyhřívané oblečení pro vozíčkáře

Vyhřívaný zimní nepromokavý plášť (pončo)

21. prosince 2013, 12.54 | Praha (di)
Pestrou paletu oblečení pro lidi s handicapem nabízí firma Lydda Wear. „Největší poptávka je po oděvech pro stomiky (lidé s dočasně nebo trvale vyvedeným střevem nebo močovodem – pozn. red.), po kalhotách na míru a po vyhřívaném zboží,“ říká Lada Horová, zástupkyně italské společnosti Lydda Wear na českém trhu. (Sama je stejně jako jeden z majitelů italské firmy na vozíku.)

 

 

 

Zde jsou zajímavé tipy z nabídky této firmy pro zimní období.

 

Vyhřívaný zimní nepromokavý plášť (pončo)

Součástí pláště je snímatelný termický kit, aby plášť mohl být vyprán.

Cena: 5 400 Kč.

 

Termický kit 

Plát o rozměrech 11 × 28 cm tenký jen několik milimetrů, a proto extrémně flexibilní a dobře adaptabilní s tkaninou. Je napájen polymerní lithno-iontovou baterií 7,4 V, 5 200 mAh o váze 200 g a rozměru 9 × 7 × 2 cm. Baterie je opatřena třemi teplotními úrovněmi: 30 °C (zelená barva), 40 °C (oranžová barva), 50 °C (červená barva). Výdrž baterie je 1,5 až 2,5 hodin a je schopná dobíjení na jakékoli úrovni vybití, a to pro nejméně 500 cyklů.

Cena: 2 070 Kč.

 

Vyhřívané rukavice

Díky vycpávce (která není nadměrně objemná) a díky estetickému zevnějšku jsou tyto vyhřívané multifunkční rukavice vhodné jak pro amatérské lyžování, tak pro využití ve městě. Jsou mimořádně užitečné pro osoby, které trápí chlad rukou, ale i pro osoby trpící artritidou, špatným krevním oběhem, sklerodermií, nebo Renaudovou nemocí.

Rukavice je možné prát (po vyjmutí baterií) ručně, ve studené vodě a přípravky pro jemné prádlo. Vyhřívání je zajištěno párem malých, lehkých dobíjecích baterií o výkonu 3,7 V, 220 mAh se spínačem ON/OFF, to vše umístěné v malé kapsičce v horní části rukavice. Dvojitá nabíječka baterií je součástí výbavy.

Cena: 4 420 Kč.

 

Vyhřívaný kryt na joystick 

Jde o nezbytný doplněk pro klidné a pohodlné ovládání elektrického vozíku i v drsnějších povětrnostních podmínkách. Jednoduše jej navléknete na nosič joysticku a díky průhledné horní části, která zajišťuje kompletní viditelnost řízení, můžete vozík ovládat, aniž by vám mrzly nebo mokly ruce.

Kryt na joystick je zevně realizován z hydrofobního nylonu, uvnitř z měkkého flauše a je opatřen elastickým zápěstím a praktickým tlakovým knoflíkem, aby nedošlo k nechtěnému sklouznutí. Vnitřní vyhřívání (na foto označené oranžovou barvou) zajišťuje inovační technologie. Jedná se o termo-vyhřívací systém složený z termického kitu. Celý systém je kom-pletně rozložitelný, neboť termický plát a baterie jsou uloženy do příslušných uzavíratelných kapes, což po jejich vyjmutí umožňuje ruční praní ve studené vodě. Následně je opět snadno sestavitelný.

Cena: 3 240 Kč.

 

Vyhřívané podkolenky 

Vhodné pro sport, volný čas či práci, ve všech případech problémů způsobujících studené nohy i při kardiovaskulárním onemocnění, sklerodermii atd.

Vyhřívaná zóna je umístěna na chodidle nohy od konečků prstů až po konec klenby, kde nohy chladem trpí nejvíce.

Baterie je připojena k vyhřívané části podkolenky konektorem, je umístěna v kapse držáku a připevní se k noze prostřednictvím speciálního elastického pásu se zapínáním na suchý zip.

Cena: 4 590 Kč.

 

Vyhřívaný bomber

(Bomber – bunda ve střihu pilotní bundy,  – pozn. red.)  Teplý, měkký a sportovtovní bomber vyhřívaný pomocí baterie. Perfektně se přizpůsobí poloze „sedícího“, neboť je krátký v pase a při sezení tak nepřekáží. Vnější strana je z polyesteru a vnitřní podšívka je prošívaná. Límec s vycpávkou je potažen teplým flaušem. Model je unisex a je k dispozici v barvě černé. 

Vyhřívání zajišťuje termický kit. Oděv je možno prát v pračce na 30 °C, (samozřejmě bez baterie, jako i v jiných případech).

Cena: 3 850 Kč.

 

Vyhřívané kalhoty 

Kalhoty jsou jak sportovní, tak i módní. Jsou opatřeny dvěma vnitřními, dokonale maskovanými kapsami, ve kterých jsou umístěny výhřevné pláty napájené dvěma bateriemi. Ty se nacházejí v postranních zevních kapsách.

Aby se předešlo poškození pokožky (spálení) v kontaktu s vyhřívanou oblastí kalhot, je doporučeno otestovat systém na minimum a neustále kontrolovat teplotu, protože u para/tetraplegie bývá citlivost na teplo velmi nízká,

Systém je zcela vyjímatelný, což umožňuje praní kalhot.

Cena: 4 590 Kč.

 

Výhřevný systém Lydda Wear musí být užíván se zdravým rozumem, tedy po pečlivém otestování teplotních úrovní, pak je velmi užitečný a zbaví vás nepříjemných pocitů z chladu.

Podrobnější informace: http://www.lyddawear.cz/5000%7C.k.ZR8.obleceni-vyhrivane.str2.html.

(di)

Foto: www.lyddawear.cz 

 

Znáte nějakou oděvní vychytávku pro vozíčkáře?

Pokud ano, dejte nám o ní vědět – do redakce Vašeho Vozky

 

 

Zdrojový článek v příloze

 

Zdroj: Vozka 4/2013

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 

 

Pondělí, 24. června 2024

Svátek má Jan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)