Přídavné pohony k mechanickým vozíkům – propojení přídavného pohonu s vozíkem - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Přídavné pohony k mechanickým vozíkům – propojení přídavného pohonu s vozíkem

Boční uchycení KLAXON

15. července 2021, 15.15 | Brno (CanoCar)
V předchozím článku jsme se věnovali dělení přídavných pohonů z pohledu výkonu, velikosti kol nebo řízení. Dnes se zastavíme u propojení přídavného pohonu s vozíkem. Protože v naší každodenní praxi se potkáváme s mnoha uživateli vozíků, a jak to tak už při jejich používání bývá, žádný vozík není stejný jako ten předešlý...

 

 

 

 

 

 

 

  

Propojení přídavného pohonu s vozíkem

Začněme trochu oklikou. Přední evropští výrobci poskytují na rámy aktivních vozíků prodlouženou záruku. Většinu přídavných pohonů montujeme na vozíky Quickie a Otto Bock, kde je tato záruka na rám pětiletá (pohony montujeme i na vybrané vozíky jiných výrobců a to i se skládancími rámy). Tito výrobci musí před uvedením na trh splnit řadu povinností a testů (vč. crash-testu) a tak si velmi hlídají, jaká příslušenství se jejich vozíky montují a s čím jsou propojovány. S třetími stranami potom uzavírají tzv. Combination agreement, tedy deklaraci, že je po technické stránce propojení bezpečné, kvalitní a produkty se vzájemně nepoškozují.

Pro ilustraci připojujeme např. stanovisko společnosti Sunrise Medical, která vyrábí vozíky Quickie, RGK a Breezy: „If an end-user or distributor combine a 3rd party product with one of our products without having a valid combination agreement signed by Sunrise Medical R&D, the warranty will be lost in case of issues, damages or incident.“ 

Nedává tedy úplně ekonomický smysl, pokud uživatel vozíku utratí značné prostředky za odlehčený vozík a následně ztratí záruku, protože vozík kombinoval s pohonem, který má „na koleně dělané propojení“. Musíme dodat, že v praxi jsme už viděli hodně divoká řešení, která neměla nic společného s pravidly aplikovanými na zdravotnické prostředky…

 

Když se dostaneme na půdu kvalitních evropských dodavatelů, v programu CanoCarHANDY poskytujeme tři druhy připojení – dva rakouské a jeden německý. 

  • Naše nejčastější řešení je centrální uchycení Klaxon. Tento systém nám umožňuje připravit i modifikaci „tetra“. Díky přídavné vzpěře připnutelné pod sedák vozíku ještě více zvyšuje tuhost vozíku.
  • Druhou variantou, novinkou z kuchyně Klaxon, je boční uchycení. Někteří jej požadují ze zvyku (neboť nechtějí nic „mezi nohy“), jiní zase kvůli absenci příčné vzpěry na vozíku. Tato varianta je technicky nádherně zpracovaná a dovoluje velmi dobré rozebrání pro přepravu autem.

  • Do třetice všeho dobrého nabízíme řešení z Německa a to konkrétně boční uchycení Empulse. 

 

Kromě tetra řešení, které jednoznačně přísluší ke Klaxonu, se ty ostatní nedají jednoznačně zaškatulkovat nebo doporučit. Prostě je musíte vidět a vyzkoušet. I proto jsou připraveny jako předváděcí modely v CanoCar Brno na Olomoucké 176 a věříme, že si každý vybere. 

 

PS: Ještě malý dodatek k těm formalitám. V rámci nových pravidel MDR musí být každý zdravotnický prostředek dohledatelný až k finálnímu uživateli. Proto se každý přídavný pohon Klaxon eviduje do centrálního systému, tak, aby byla přesně dohledatelná konfigurace, ve které odcházel na trh. Přídavný pohon je tak zaevidován z hlediska výrobního čísla rámu, motoru, baterie, příčné vzpěry i objímek na rám. Takto vypadají evropská pravidla hry a pokud to někde vidíte jinak, zbystřete prosím.

 

Krásné letní dny a hodně šťastných kilometrů přeje

Jiří Vaverka, CanoCar  www.CanoCarHANDY.cz

 


  

Srdečně Vás zveme do našeho nového vnímání světa mobility

  • U nás naleznete vše pod jednou střechou

  • Mobiltu vnímáme jako komplexní pohled na auto, jeho řízení, přesedání, nakládání vozíku a také zvládnutí tzv. „poslední míle“ po vysednutí z auta, ať už pomocí přídavného pohonu Klaxon pro Váš vozík, nebo třeba na elektrickém skútru ATTO, který se nenápadně schová do kufru Vašeho auta.

  • A protože mobilitu řešíme až do detailů, nově umíme dodat mnoho typů rukavic, fusaků, bund a dalšího oblečení pro vozíčkáře.

  • Více informací naleznete na našich www.canocarhandy.cz a na YouTube kanálu https://www.youtube.com/channel/UC-22HPnOqLZybiaxqJuIqKw

 

CanoCar s.r.o., Olomoucká 176, 627 00  Brno

tel. 608 102 235,  

                                                                                                                                                                 Inzerce 

 

Centrální uchycení

Centrální uchycení KLAXON

Mechanismus bočního uchycení

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 » Aktuality  » Motorismus bez bariér  

 

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)