Pozvánka na výstavu Život bez bariér 2015 - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Pozvánka na výstavu Život bez bariér 2015

3. září 2015, 10.16 | Ostrava (Výstaviště Černá louka Ostrava, red)
Ostravské výstavy, a.s., připravily na 16.–18. října čtvrtý ročník výstavy Život bez bariér. Konat se bude opět na Výstavišti Černá louka v Ostravě.

 

Výstava by měla odpovědět např. na otázky: Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci lidem s postižením vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby?

Z otázek je patrné, že výstava bude zaměřená na seniory a osoby s různými druhy postižení. Jejím cílem bude pomoci těmto lidem k integraci do společnosti ve všech sférách jejich činnosti.

 

Široká škála kompenzačních pomůcek

Na výstavě najdete pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení či vozidel, možnosti trávení volného času a cestování. K vidění budou praktické ukázky a prodej pomůcek pro seniory, lidi s postižením a děti – např. speciálně upravená vozidla, schodolezy, sportovní kočárky pro oblíbené venkovní aktivity, kočárky a vozíky určené pro děti a dospívající a další kompenzační pomůcky.

V průběhu výstavy bude probíhat turnaj v ping-pongu pořádaný Sportovním klubem vozíčkářů Ostrava. Můžete si nechat vyšetřit zrak, nechat si poradit od specialistů na výživu nebo navštívit stánek Knihovny města Ostravy pro handicap.

Hlavním partnerem výstavy je pro letošní rok Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která se výstavy bude také účastnit a u které si budou návštěvníci moct změřit tlak a vyhrát spoustu věcných cen.

Připraven je také zajímavý doprovodný program na pódiu. Návštěvníci budou moci zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů, taneční vystoupení seniorů, hudební vystoupení skupiny Trigon band, vyzkoušet si tai chi a čekají je i další zajímavosti.

 

Speciální vstup pro vozíčkáře a jedna novinka

Pro vozíčkáře a návštěvníky s kočárky bude letos otevřen i vstup do pavilonu, který najdou z boční strany od tramvajové zastávky Výstaviště.

I my se snažíme do našich aktivit zahrnout další druhy pomoci potřebným lidem. Pokud budete chtít, můžete se k nám připojit. Zakoupením vstupenky totiž přispějete jednu korunu na sbírkové konto Pomozte dětem.

Výstava Život bez bariér probíhá souběžně s výstavou Kreativ, která je určena všem, kteří rádi tvoří a mají rádi originální výrobky – bižuterii, keramiku, oblečení, doplňky apod.

Otevírací doba: 16.–17. října 10–18 hod., 18. října. 10–16 hod.

Vstupné: dospělí 70 Kč, důchodci, studenti, děti, ZTP 50 Kč. Hromadný vstup pro školy (minimálně 20 osob) 20 Kč. Platí VIP karta 2015.

Další informace na https://www.cernalouka.cz/.

Na vaši návštěvu se těší Ostravské výstavy, a.s.

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 » Aktuality  » Sociální služby  

 » Aktuality  » Doprava bez bariér  

 » Aktuality  » Motorismus bez bariér  

 » Aktuality  » Zdravotnictví  

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

 

 

Úterý, 23. července 2024

Svátek má Libor

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)