Kompenzační prostředky
Oranžové schody Nadace ČEZ pomáhají. Škola Slezské diakonie v Krnově je díky nim bezbariérová
14. září 2015, 20.08 | Krnov (Ondřej Šuch, Vladislav Sobol)
Mateřská škola, základní škola a střední škola Slezské diakonie Krnov představila novou schodišťovou plošinu, jejíž nákup podpořila pod dohledem paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka Nadace ČEZ částkou 400 tisíc korun.
Nová plošina zajistila bezbariérový přístup do všech prostor v budově a do praktické střední školy tak mohou nastoupit zdravotně handicapovaní žáci, kteří dosud čekali na přijetí.
Doposud bylo v krnovské škole bezbariérově řešeno pouze přízemí budovy, kde se nachází chráněná dílna. Do učeben střední praktické školy, které jsou umístěny v prvním patře, se ale studenti s fyzickým postižením bez pomoci nedostali.
„Zájemce o vzdělání upoutané na vozík jsme byli nuceni odmítat. Nová schodišťová plošina letos umožnila 18 žákům, kteří na tuto možnost čekali, navštěvovat naši praktickou střední školu,“ sdělil ředitel školy v Krnově Radovan Vladík. Do budoucna škola počítá s přijetím dalších až čtyřiceti studentů na vozíčku.
Střední praktická škola Slezské diakonie v Krnově je určena žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří chtějí pokračovat ve studiu po ukončení povinné školní docházky. Nabízí jednoletý nebo dvouletý obor zaměřený zejména na rozšíření teoretických i praktických dovedností získaných v průběhu předchozího studia. Delší varianta studia žáky učí také práci se dřevem, kovem, žehlení, háčkování, pletení, práci s počítačem nebo zahradnickým pracím.
Dlouhodobá snaha krnovské školy umožnit vzdělání všem zájemcům o studium bez rozdílu a věnovat velkou pozornost individuálním potřebám každého z nich zaujala Nadaci ČEZ i jejího poradce v grantovém řízení Oranžové schody, cyklistu a šestinásobného paralympijského vítěze Jiřího Ježka.
„Škola Slezské diakonie v Krnově vzdělává žáky s různými typy postižení od mateřské po střední školu jako jediná v regionu. Jsme rádi, že jsme jí pomohli získat bezbariérovost a umožnit tak zájemcům o studium se speciálními vzdělávacími potřebami z Krnova a okolí získat potřebné znalosti a dovednosti pro plnohodnotnou integraci do běžného života,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.
Nadace ČEZ prostřednictvím svého grantového programu Oranžové schody pomáhá odstraňovat bariéry v českých školách nákupem plošin, výtahů, schodišťových sedaček, schodolezů nebo zvukových a světelných naváděcích systémů. Od roku 2010 již takto podpořila téměř pět desítek škol v celé České republice částkou přesahující 17 milionů korun.
Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.
Více informací na www.nadacecez.cz.
|
|
|
|

Reklama

Reklama
Krátké zprávy
VOZKA na sítích
Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Reklama

Finanční podpora
Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky
Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: