Napsali jste nám - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Napsali jste nám

31. března 2015, 12.30 | Ostrava (red)
Vaše názory, ohlasy, připomínky.

 

 

  

 

Najde se žena pro Ladislava?

Vážená redakce,

jmenuji Ladislav Vašek, narodil jsem se 8. 2. 1957 a bydlím v Hodoníně na ulici Slunečné v bytě 1+1. V únoru roku 2005 mě postihla mozková příhoda a v roce 2010 jsem měl autohavárii. Občas chodím – cca 50 metrů – vesměs se ale pohybuji na elektrickém vozíku. Po ukončení základní školní docházky jsem se učil na slévače v Sigmě Hodonín, ve svých třiadvaceti letech jsem se oženil. V roce 1990 jsem byl Úřadem vlády ČR povolán k řešení otázky národnostních menšin. V roce 2005 se mnou žena rozvedla, a tak si hledám ženu od 45 do 55 let, dítě není překážkou. Pokud bude mít některá žena zájem mě blíže poznat, ať mi napíše, popř. zavolá na: , tel. 703 002 33.

Ladislav Vašek

 

Změna otevírací doby pražské půjčovny komp. a reh. pomůcek STP v ČR

Dobrý den,

dovoluji si čtenáře Vozky informovat o tom, že od začátku roku 2015 změnil Svaz tělesně postižených v České republice z. s. otevírací dobu v půjčovně kompenzačních rehabilitačních pomůcek na Karlínském náměstí 59/12, Praha 8 – Karlín.

V půjčovna je nyní v provozu: pondělí 9–15 h, středa 9–16 h, čtvrtek 9–13 h a pátek 9–16 h.

Pokud máte špatnou pohyblivost a většinu času musíte trávit doma, rádi vám poradíme s výběrem pomůcky po telefonu a rezervujeme ji pro vás.

Kontakt: Michaela Řiháčková, email: , telefon 606 848 952.

Michaela Řiháčková, STP v ČR

 

A mám to!

Musím se vám pochlubit. Ukončila jsem úspěšně zimní semestr na vysoké škole – hurá, pokračuji do letního semestru! Každý z nás má nějaké omezení, takže sám zažívá i minimální úspěch jako velkou věc. Samozřejmě nebudu díky studiu vydělávat miliony, ale mám určitou jistotu, že neumřu „úplně blbá“…

Přiznávám, takové studium je pro mě vlastně fyzicky velmi náročné. Potřebuji dřív vstávat, nechat se vykoupat a upravit a vyrazit do školy. Tam několik hodin sedím bez pohnutí a pak mě zase čeká cesta domů. Podotýkám, že celou dobu sedím v jedné pleně a cestu do školy i ze školy musím absolvovat v jakémkoli počasí. To je ale pohoda oproti zkouškám. Velmi špatně dýchám a moje mluvení je slabounké a pro mě velmi náročné. Po zkoušce mě asistent odváží domů v mírné ztrátě vědomí. Stačí mi ale čtyřiadvacet hodin a zase funguju.

Normální člověk by se mě ptal, proč to vlastně všechno dělám? Odpověď je nasnadě – přece musím zjistit, jaké mám možnosti, a v rámci mé bláznivé osobnosti tyto hranice ještě trošku posunout…

Říkám lidem, že se mají šetřit, odpočívat a tento náš divoký svět brát s rezervou. Sama tak určitě nedělám a vlastně úmyslně riskuji. Nikomu to nedoporučuji, ale mě osobně to vážně moc baví!

Monika Henčlová

 

Chvilka poezie s paní Adélou Seneckou

Jednu loňskou prosincovou středu proběhlo ve společenské místnosti na šestém patře CSS Hrabyně poetické odpoledne s paní Adélou Seneckou. Neslo název „Náruč láskyplná“.

Na uskutečnění akce se podílely pracovnice zdejšího oddělení sociálních služeb. Společenská místnost byla plná, skoro jsme se tam všichni nevešli. Paní Senecká přednášela svoje velmi krásné verše. Ty byly kořeněny citem, láskou, něhou…

Do svých veršů paní Senecká vložila také svůj obdiv k přírodě a lásku k rodině. Je totiž ochotná se něco „přiučit“ od svých vnoučat a to potom zakomponovat do svých básní. Umí dát velmi citlivě najevo svou lásku, dokáže ocenit nové skutečnosti. I když je zralejšího věku (prozradila ho), nestydí se za nic a to ji velmi ctí. Má tak velmi bohaté životní zkušenosti a ty velmi umně vkládá do svých básní.

Ve verších vyjadřuje své poděkování Bohu, Pánu Ježíši za dar, který dostala. Přesto tato žena působila velmi skromně. Je z Opavy a já pevně věřím, že se k nám brzy vrátí. Hudebně ji doprovázel pan Vilém Munya, poděkovala jí i starostka Hrabyně, paní Zdeňka Jordánová.

Paní Senecká mi darovala svou sbírkou básní s názvem „Melodie lásky“. Moc Vám, paní Senecká, děkuji, hlavně za to, že jsem Vás poznala.

Bylo mi ctí!

Lucie Blažková, CSS Hrabyně

 

Zdrojový článek v příloze

 

 

Zdroj: Vozka 1/2015

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Názory  

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 

 

Čtvrtek, 29. září 2022

Svátek má Michal

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)