Mobilita s invalidními vozíky Meyra - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Mobilita s invalidními vozíky Meyra

Vozíky Meyra - ilustr. foto 1; zdroj: Meyra

16. října 2016, 11.00 | Praha (MEYRA)
Invalidní vozík by měl reflektovat individuální potřeby uživatele a může ovlivnit i jeho zdravotní stav. Vybírá se většinou na delší dobu (minimálně pět let), a proto na jeho výběru velmi záleží. Klient by měl zvážit, které vlastnosti vozíku jsou pro něj nejdůležitější, zamyslet se, kde se s ním bude pohybovat, jak s ním bude zacházet a kolik času na něm bude denně trávit. To vše a mnoho dalšího samozřejmě ovlivňuje volbu.

 

 

Tradice firmy Meyra

Historie firmy Meyra sahá až do třicátých let minulého století, kdy ji jako rodinnou firmu založil mladý zámečník Wilhelm Meyer. V lázeňském městě Bad Oeynhausen se totiž setkal s postiženými, kteří ztratili svou pohyblivost. Wilhelm měl o svém záměru velmi rychle jasno – právě těmto lidem chtěl pomoci. Za dobu působení na trhu se firma vypracovala a patří nejen k evropské, ale i světové špičce v oboru. V České republice působí firma MEYRA od roku 1991 a funguje jako obchodní a distributorská společnost standardních i individuálně vyráběných invalidních vozíků a zdravotnických potřeb. Její zaměstnanci chápou potřeby lidí s hendikepem a dokážou jim vždy poradit a nabídnout vhodné kompenzační pomůcky.

 

Proč zvolit invalidní vozík od firmy Meyra

V současnosti patří německá společnost Meyra GmbH k největším výrobcům a prodejcům invalidních vozíků a kompenzačních pomůcek na světě. V České republice letos slaví 25 let svého působení na trhu a během této doby pomohla desítkám tisíc svých klientů. Obchodní zastoupení, servis a vše důležité najdete v Praze, Brně, Ostravě, Janských Lázních, Českých Budějovicích, Liberci a Plzni. V Poděbradech se pak nachází centrální expediční sklad. Ve všech zmíněných pobočkách najdete i výdejní místa e-shopu. Firma klade velký důraz na poprodejní servis, jehož zaměstnanci nejenže zajistí dodávku originálních náhradních dílů, ale provedou opravu přímo u klienta. Po dobu opravy je možné zapůjčení adekvátní pomůcky.

 

Typy produktů

Společnost nabízí široký sortiment invalidních vozíků a rehabilitačních pomůcek, jejichž úkolem je usnadnit zajištění kvalitní péče osobám s postižením. Zakládá si na dlouhodobé a intenzivní spolupráci s odbornými prodejci, terapeuty a nemocnicemi, se kterými konzultuje vlastnosti a funkčnost produktů. Mezi nabízené produkty tak patří nejen standardní mechanické invalidní vozíky, ale také odlehčené, multifunkční a polohovací vozíky. Do nabídky samozřejmě patří také aktivní mechanické invalidní vozíky, ať už se skládacím či pevným rámem, dětské kompenzační pomůcky, elektrické vozíky a skútry. Kompletní sortiment najdete na webových stránkách meyra.cz a vybrané produkty lze zakoupit i v e-shopu.

 

Něco navíc

Společnost jako bonus poskytuje řadu praktických informací, které jsou spojeny se zdravotnickými pomůckami a potřebami. Důležité jsou rady, jak na pořízení a financování osobního automobilu, a to včetně přehledu nadací, kde lze žádat o individuální finanční příspěvek. Na webových stránkách najdete i užitečné tipy pro volný čas – i na vozíku lze totiž trávit čas aktivně!

Reklama

 

Zdroj: Meyra

Vozíky Meyra - ilustr. foto 2; zdroj: Meyra

Vozíky Meyra - ilustr. foto 3; zdroj: Meyra

Vozíky Meyra - ilustr. foto 4; zdroj: Meyra

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 

 

Úterý, 23. července 2024

Svátek má Libor

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)