Mikulášská nadílka pro pejsky - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Mikulášská nadílka pro pejsky

15. prosince 2014, 14.00 | Praha (Veronika Paldusová)
Neziskovka roku 2014, Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené, o. p . s., uspořádala již dvanáctý ročník tradiční Mikulášské pro hodné (i zlobivé) pejsky. Mikulášské nadílky se letos zúčastnil rekordní počet čtyřnohých kamarádů. Bylo jich 37.

 

Majitelé na ně hned u registrace prozradili, zda byli hodní nebo zlobiví. Ti hodní dostali od Mikuláše veřejnou pochvalu a dobrůtky od Britu a zlobivci se museli „vykoupit“ nějakým psím kouskem. Byli velmi šikovní. Několikrát jsme byli svědky toho, jak umí hezky povely „sedni“ a „lehni“ (i když některým se v tom blátě moc nechtělo), někteří panáčkovali, štěkali na povel a k dokonalosti to dovedla kříženka Diana, která s naprostou noblesou předvedla povel „chcípni“.

Největším zlobidlům čertice pohrozily peklem. Byla to velká legrace, protože někteří pejsci, kdyby byli schopní mluvit, by slíbili cokoli. Opravdu je to stejné jako na besídkách u malých dětí.

Po bohaté nadílce začalo soutěžní odpoledne. Kromě nadílky, která byla díky Britu velmi bohatá, čekala na pejsky voňavá lákadla i u některých soutěžních disciplín. Zejména při oblíbeném aportu buřtíku („Aport čertova rohu“), nebo při „Čertově pokušení“ (tzv. bufetová ulička), kde bylo po cestě poházeno spousta dobrůtek, kterých se pes nesmí ani dotknout. Málokterý chlupáč odolal…

 

Zábavně-integrační akce mají smysl

Jednotlivé soutěže Mikulášského šestiboje byly připraveny tak, aby bylo možné poměřit síly zdravých lidí a lidí s handicapem – majitelů asistenčních psů. Lidé s handicapem nebyli znevýhodněni oproti zdravým, protože se soutěží naslepo a nahlucho (v klapkách na očích nebo na uších), nebo soutěžící plní úkoly na ortopedickém vozíku. Zdraví lidé tak měli možnost vyzkoušet si, jaké to je nevidět, neslyšet nebo nechodit a jaký by byl jejich čtyřnohý kamarád psím pomocníkem.

Akce proběhla opět za podpory Úřadu městské části Praha 5 a my mu moc děkujeme za dlouhodobou podporu a partnerům za bohatou nadílku pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky.

Více informací o Helppes na www.helppes.cz.                                                                                                           

Veronika Paldusová

PR manažerka projektů Helppes

Foto: archiv Helppes

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 

 

Čtvrtek, 29. září 2022

Svátek má Michal

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)