Jak si pomoci při ztrátě pohyblivosti - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Jak si pomoci při ztrátě pohyblivosti

Ilustr. foto: internet. archiv VOZKA

12. dubna 2017, 11.05 | Litomyšl (Dentimed s.r.o.)
Stárnutí nebo úraz znamená pro jedince limity v pohybu. Každá aktivita vyžaduje nesmírné úsilí. To je samozřejmě hodně vyčerpávající. Postižená osoba by si měla umět zajistit dostatek komfortu – usnadnit si běžné denní činnosti, jak jen to je možné. Ne nadarmo se říká, že zdraví je to nejdůležitější. Vážíme si ho však teprve tehdy, když někde něco začne „drhnout“.

 

 

Bez čeho se neobejdete doma i na cestách

Trh nabízí obrovské množství prostředků pro méně pohyblivé. Můžeme mezi ně zařadit mechanické invalidní vozíky. Jsou skládací a prodávají se v různých šířkách.

Zraněný člověk nebo senior, který je schopný se postavit na nohy, ocení pomocníka na cestách – některé z chodítek. Existují chodítka pevná a krokovací (slouží pro první krůčky pro rozpohybování se), se dvěma kolečky nebo se čtyřmi kolečky. Dají se použít v interiéru i exteriéru. Chodítka s kolečky mají sedátko, které slouží ke krátkému odpočinku na cestách, a samozřejmě ruční brzdu k aretaci chodítka. Některá chodítka mají dokonce tašky či košíky na drobný náklad nebo nákup.

 

Vybavte si byt

V domácích podmínkách je možné využít madla. Tyto pomocníky si můžete nainstalovat na různá místa v bytě, třeba na chodbě, schodišti, u postele pro lehčí vstávání nebo v koupelně pro snadnější vylézání z vany.

Koupelna je místo, kde je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Nebezpečí uklouznutí hrozí v celém prostoru. Zde poslouží různé sedačky, stupínky a nástavce na toaletu. Všechny jsou vyrobené s protiskluzovou plochou a z voděodolných materiálů, aby nedocházelo k jejich zreznutí.

 

Dopřejte si pocit jistoty

Každý, kdo je nucen řešit problémy s pohybovým aparátem, by měl vědět, že se může při svém handicapu cítit mnohem komfortněji. Měl by si dopřát pohodlnější a bezpečnější pohyb. Vrátí se mu to pocitem jistoty, který je nenahraditelný. Fyzické trable totiž úzce souvisejí s psychickým stavem. Proč se stát mrzoutem, když jsou k dispozici pomocníci, s nimiž jde všechno snadněji?

Reklama

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 

 

Úterý, 23. července 2024

Svátek má Libor

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)