Festival ŽIVOT BEZ BARIÉR na Černé louce v Ostravě už 4.–6. října - Kompenzační prostředky - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Kompenzační prostředky

Festival ŽIVOT BEZ BARIÉR na Černé louce v Ostravě už 4.–6. října

Život bez bariér Černá louka 2019

21. září 2019, 12.15 | (Aktualizace), Ostrava (Katrin Adamová)
Jak aktivně strávit důchodový věk? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Potřebujete poradit s výběrem kompenzačních pomůcek nebo vozíčku? Neváhejte přijít pro odpovědi na tyto otázky i kvůli dalšímu zajímavému programu na Černou louku v Ostravě, kde se 4.–6. října uskuteční festival pro všechny, nejen ty s handicapem.

 

 

Z programu

 • Na festivalu najdete pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy vozidel, bydlení, možnosti trávení volného času a cestování, protetické, ortopedické a kompenzační pomůcky, nejrůznější mechanické a elektrické ortopedické vozíčky a mnoho dalšího.

 • Představí se celá řada sdružení, nadačních fondů a neziskových organizací. V rámci doprovodného programu budou probíhat přednášky významných lékařů, workshopy, poradny, tvořivé dílny nebo módní přehlídka funkčního prádla pro handicapované.

 • Můžete se těšit na zajímavé přednášky, např. na téma: Zdravý senior, Aktivní život pro maminky s dětmi, Život bez zábran. V rámci módní přehlídky bude představeno speciální oblečení pro vozíčkáře od společnosti FZWear – Spolek Martina Zacha. Vystoupí mladá tanečnice na vozíčku Karolínka Dejová. Hluchoslepý pan Ladislav Holba, který je zaměstnaný v charitě sv. Alexandra v Ostravě-Kunčičkách, přiblíží návštěvníkům práci a dovednosti svého vodícího psa a představí také konkrétní činnosti charity.

 • V sobotu 5. 10. ve 14 hodin vystoupí se svou přednáškou Obezita jako bariéra aneb co dělat s obézním dítětem MUDr. Jan Boženský z Vítkovické nemocnice v Ostravě.

 • V pátek 4. 10. se uskuteční přednáška na téma „Desatero obrany před šmejdy v energetice“ – přednášející Mgr. Lenka Ferčáková, vedoucí oddělení sporných a schvalovacích řízení ostravského pracoviště ERÚ.

 • Každý den v 10.30 a ve 14.00 h se uskuteční beseda pro seniory „Bezpečně doma a na ulici“. Dozvíte se, jak zabezpečit svůj byt – bezpečnostní dveře, řetízek, panoramatické kukátko, a jak si dát pozor na své věci v dopravních prostředcích, obchodních centrech nebo na tržištích. Besedu pořádá Městská policie Ostrava, úsek prevence a propagace.

 • Městská policie pro vás připravila také značení kompenzačních pomůcek (vozíky mechanické i elektrické, kočárky pro děti, chodítka, sportovní vozíky, kola). Co je potřeba mít s sebou? Platný občanský průkaz, kompenzační pomůcku/jízdní prostředek, doklad o nabytí kompenzační pomůcky/jízdního prostředku a čestné prohlášení o nabytí. Značení bude probíhat po celou dobu festivalu a když nebudete mít doklad o nabytí, tak se na místě značení vypíše čestné prohlášení.

 • Po celou dobu konání festivalu bude ke zhlédnutí interaktivní výstava „Jak se žije s handicapem aneb Poznat znamená porozumět“. Projekt přiblíží zdravým návštěvníkům svět postižených. Seznámí je s tím, jak vnímají své okolí, upozorní na rozdílné možnosti handicapovaných – nevidomých, neslyšících nebo lidí se ztrátou či omezením hybnosti. Děti si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet jízdu připravenou dráhou na ortopedickém vozíčku, se slepeckou holí a speciálně upravenými brýlemi se projít výstavou, vyzkoušet se domluvit pouze pomocí znakové řeči, psát na pichtově psacím stroji, číst braillovo písmo atd.

 • V sobotu 5. 10. se uskuteční „Bezlepkový jarmark“ v rámci 5. celostátního setkání celiaků v Ostravě. Akce je určena pro širokou veřejnost a připraven bude odborný program, který se bude skládat z přednášek a individuálního poradenství. Představí se firmy z celé České republiky, které vyrábějí a prodávají bezlepkové potraviny.

 • Hlavním partnerem festivalu Život bez bariér je skupina AGEL, kterou budou na akci reprezentovat její členové  Vítkovická nemocnice, Lékárna AGEL, Oční centrum AGEL, Poliklinika AGEL a AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická. Společnosti skupiny AGEL si pro všechny návštěvníky připravily řadu zajímavých přednášek, ukázek a také vyšetření, která na jejich stánku můžete absolvovat zcela zdarma:

  • Ve dnech 4. a 5. 10. proběhne dermoanalýza pleti s PharmDr. Janou Doleželovou. Zájemci si mohou otestovat pleť a nechat si poradit, jak o ni správně pečovat.

  • V sobotu 5. 10. od 10 do 16 hodin bude MUDr. Pavel Spurný provádět pedobarografické vyšetření. Pedobarografie je jednoduché neinvazivní vyšetření, zaznamenávající dotykovou plochu nohy a částečně i dynamickou funkci nohy. Vyšetření se provádí na zrcadlovém podografu, který je nenáročný na použití a také rychlý. Při vyšetření je znatelné klenutí nohy a funkce prstů, lze odhadnout i relativní rozložení tlaku mezi nohou a podložkou. Dle nálezu lékař hodnotí přítomnost plochonozí a stanoví další potřebnou terapii.

 • Proběhme konference „Možnosti sociálního podnikání v podmínkách Moravskoslezského kraje”, kterou pořádá společnost TRIANON, z.s. a Černá louka s.r.o. Je určena všem zájemcům o sociální podnikání, ať už stávajícím nebo začínajícím podnikatelům zvažujícím využít konceptu sociálního podnikání, osobám se zdravotním postižením, hledajícím uplatnění na trhu práce, nebo prosperujícím podnikům, které by rády cestou náhradního plnění pomohly přispět k zaměstnanosti zdravotně znevýhodněných v Moravskoslezském kraji. Na konferenci vystoupí aktéři působící v oblasti sociálního podnikání v Moravskoslezském kraji, prezentovat se bude i jeden z největších sociálních podniků v ČR „ERGON  sociální podnik, z.s." S příklady dobré praxe vystoupí partneři z Česka i zahraničí, např. Komora sociálních podniků a společensky odpovědných organizací z Brna, Občianske združenie Misia mladých z Tvrdošína (SK) a Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej BYĆ RAZEM z Cieszyna (PL). 

 

Patronem festivalu ŽIVOT BEZ BARIÉR se stal Martin Zach – muž roku 2009, sportovec a moderátor.

Těšíme se na Vás 4.–6. 10. 2019 na Černé louce v Ostravě. Festival ŽIVOT BEZ BARIÉR... jedeme v tom společně.

 

Otevírací doba

Pátek          917 h
Sobota        917 h
Neděle        916 h

 

Vstupné

 • 100 Kč dospělí

 • 50 Kč děti (nad 6 let včetně), studenti (s platným studentským průkazem), důchodci (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

 • 25 Kč hromadný vstup pro školy (minimálně 20 osob)  prodej pouze na místě ve dnech konání akce

 • ZDARMA – děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

 • Platí VIP karta 2019

 • Speciální nabídka – sdílená vstupenkaPlatí na festival Život bez bariér (pouze 5. 10.) a Hradní hodokvas. Za zvýhodněnou cenu ji zakoupíte JIŽ NYNÍ online nebo na pobočkách Ostravainfo. Vstupenku nelze zakoupit na pokladně Slezskoostravského hradu!

  • 160 Kč dospělí

  • 80 Kč děti od 6 let včetně, studenti (s platným studentským průkazem), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

  • 380 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

  • ZDARMA děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

 

Další informace

 

Zdroj: Výstaviště Černá louka

Foto z minulého ročníku; foto: Černá louka

Foto z minulého ročníku; foto: Černá louka

Foto z minulého ročníku; foto: Černá louka

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 » Aktuality  » Sociální služby  

 » Aktuality  » Motorismus bez bariér  

 » Aktuality  » Zdravotnictví  

 

 

Úterý, 23. července 2024

Svátek má Libor

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)