Vánoční ozdoby chráněných dílen šly na dračku - Zaměstnávání - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zaměstnávání

Vánoční ozdoby chráněných dílen šly na dračku

15. prosince 2015, 12.41 | Ostrava/Dětmarovice (Vladislav Sobol, red)
Zaměstnanci Skupiny ČEZ z Ostravy a Dětmarovic už tradičně nakupují část dárků pod stromeček na vánočních trzích chráněných dílen. Některé letošní výrobky, například vánoční ozdoby s ručně psaným věnováním nebo stylové riflové tašky, šly doslova na dračku. Utopence v dárkovém balení energetici dokonce vykoupili už během prvního dne trhů.

 

Nejspokojenější byli prodejci bohumínské chráněné dílny Puntík, která dává práci více než 40 lidem s handicapem. V ostravském Domě energetiky utržili bezmála 16 000 korun, o den později prodali zaměstnancům Elektrárny Dětmarovice zboží za téměř 9 tisícovek.

„ČEZ nás na své předvánoční trhy pozval už potřetí a letos je zájem lidí opravdu rekordní. Kromě riflových tašek měli největší zájem o ručně vyráběná přání nebo patchwork s vánočními motivy,“ radovala se provozovatelka dílny Marcela Šafránková.

Emoce budil také stánek dílny Portus Slapy. Na zákazníky, kteří si vyhlédli ráno při příchodu do práce vánoční balení utopecnů, už se odpoledne nedostalo. Většina z nich si ale vybrala z několika druhů medů nebo nakládaných hermelínů.

„Dnes nakupovali většinou ženy, ale co nabídneme zítra chlapům na elektrárně? Právě tam měli být utopenci největším hitem,“ přemítali prodejci Portusu. O jejich zboží je letos před Vánoci takový zájem, že chráněná dílna nestačí nové lahůdky vyrábět a dodávat. Přesto v Ostravě a Dětmarovicích utržili přes 15 000 korun.

Spokojeni byli i v dalších dvou chráněných dílnách. Karvinská Manlomka potěšila zákazníky hlavně ručně vyráběnými mýdly a hračkami, ostravský Kaštanový krámek zaujal nakupujícím tvořivými sadami pro děti a baňkami na stromeček, na které si lidé mohli nechat napsat věnování.

„V 17 lokalitách Skupiny ČEZ se letos představilo 30 chráněných dílen z celé republiky. Zaměstnávají lidi se zdravotním postižením, kteří nemají šanci uplatnit se na běžném trhu práce. Zájem o jejich výrobky je velmi potěšil. Je to pro ně důkaz, že si ostatní jejich práce váží,dodala Hana Salajková, která má ve Skupině ČEZ organizaci vánočních trhů na starost.

 

Skupina ČEZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 » Aktuality  » Zaměstnávání  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Úterý, 18. června 2024

Svátek má Milan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)