Srdcerváči budou opět plnit vaše přání - Zaměstnávání - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zaměstnávání

Srdcerváči budou opět plnit vaše přání

12. září 2014, 14.06 | Praha (red)
Za podepsanou knihu, kurz základů raw food, prohlídku Žižkovské věže, popíjení vína – práce pro postiženého člověka? To jde díky jedinečnému projektu Srdcerváči, který organizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

 


Letošní ročník je druhý v pořadí a rád by navázal na loňskou úspěšnou kampaň, která pomohla zaměstnat více než 600 handicapovaných. „Cílem Srdcerváčů je ukázat, že osoby se zdravotním postižením umí pracovat, že umí vykonávat kvalitní a konkurenceschopnou práci. Ale ne vždy my, naše zdravá populace, to vidíme kolem sebe,“ přibližuje poslání kampaně ředitelka Nadačního fondu Hana Potměšilová. Vybírat z unikátních dárků či zážitků bude možné již od 9. září na www.srdcervaci.cz.

Tento charitativní projekt nežádá jednostranně peníze, naopak z toho každý něco bude mít. Základem Srdcerváčů je online katalog, který se letos otevírá 9. září na webu www.srdcervaci.czObsahuje ojedinělé a výjimečné dárky a zážitky, které si nelze jinak koupit. Nově letos nadační fond představuje také exkluzivní kolekci číší na víno s nápisem Srdcerváči v Braillově písmu a originální červené cuveé Srdcerváč, které pro projekt připravilo vinařství Maláník-Osička z moravských Mikulčič. Peníze z projektu jdou přímo a transparentně na podporu zaměstnávání lidí s postižením. „Moc se mi líbí myšlenka Srdcerváčů, že nenastavujeme dlaň. Tady nikdo nefňuká. Tady ukazujeme, že to jde a tím pomáháme ostatním,“ říká jedna z letošních tváří Srdcerváčů Dagmar Mašková.

Čtyřiadvacetiletá Dagmar trpí nemocí, která způsobuje abnormální křehkost a lomivost kostí. Ačkoli měla za život více než sto zlomenin, studentka na půl úvazku pracuje, ale chce hledat dál a hlavně pomoci dalším. S dalšími pěti postiženými studenty a absolventy vysokých škol se Dagmar zúčastní letošní kampaně a bude se snažit veřejnosti ukázat, že zdravotní postižení nemusí být překážkou.

S vrozenou nemocí bojují další dvě Srdcerváčky – Jana Holmanová se narodila s dětskou mozkovou obrnou a Marie Hrdinová zase trpí genetickým onemocněním dystrofie LMGD. Mezi zdravotně postiženými jsou lidé, kteří do této kategorie spadli kvůli těžkým úrazům. V kampani je reprezentují tři Srdcerváči – Jan Hermann, který měl těžkou dopravní nehodu, Pavel Bambousek, který spadl z výšky, a Hana Doležalová, která spadla z kola. Jejich příběhy připomínají „zdravým“ lidem, že do takové situace se může dostat každý. A že je dobré, když vám někdo podá pomocnou ruku.

Právě pomocnou ruku můžete podat doslova, pár kliky myší ve velkém online katalogu si vyberete dárek nebo zážitek. Vaše peníze pomohou najít práci Srdcerváčům i dalším lidem se zdravotním postižením. Výtěžek se také použije ve formě grantů na realizaci projektů, zaměřených na vznik nových pracovních míst pro zdravotně postižené a na rozvoj jejich podnikání. Přáním Srdcerváčů je ale především to, aby jednou podobné projekty vůbec nebyly potřeba. Více na: www.srdcervaci.cz.

 

Kampaň organizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, který vznikl v roce 2007 v reakci na tíživou situaci postižených při vstupu na trh práce. Jeho posláním je snaha tuto situaci pomocí různorodých prostředků neustále zlepšovat. NFOZP je jedinou neziskovou organizací, která chápe komplexitu překážek. Cíleně se tak věnuje nejen aktivnímu vytváření pracovních míst pro OZP, ale i osvětě a vzdělávání personalistů i vedení firem, které postižené zaměstnávají nebo se na to teprve chystají.

Součástí činnosti je i aktivní lobbing, vedoucí k pozitivním změnám v legislativě, týkající se neziskového sektoru, zaměstnanosti a různorodé osvětové projekty pro zaměstnavatele i veřejnost. Patří mezi ně každoroční kampaně, zaměřené proti strachu ze zaměstnávání handicapovaných osob (kromě fyzického postižení třeba i s lupénkou nebo roztroušenou sklerózou) či organizace prestižní soutěže „Zdravotně postižený zaměstnanec roku” a spolupráce na odborném vedení sekce OZP na portálu Práce.cz. Spuštěn byl také projekt půlročních stáží zdravotně postižených studentů a absolventů vysokých škol. Informace o všech projektech, minulých i chystaných, vždy naleznete na internetových stránkách fondu. 

Tým Srdcerváčů

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zaměstnávání  

 

 

Čtvrtek, 30. května 2024

Svátek má Ferdinand

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)