Projekt Šance pracovat úspěšně dokončen - Zaměstnávání - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zaměstnávání

Projekt Šance pracovat úspěšně dokončen

29. května 2015, 11.55 | Praha (Alena Říhová)
Svaz tělesně postižených v České republice z. s. dokončil v březnu 2015 realizaci projektu „Šance pracovat“. Po dva roky projekt v Praze podporoval lidi se zdravotním postižením při zvyšování kvalifikace, hledání práce a zvyšování jejich kompetencí k nalezení a udržení zaměstnání.

 

Do projektu se zapojilo celkem 84 klientů, 13 z nich absolvovalo pracovní a bilanční diagnostiku, která jim usnadnila výběr pracovní pozice, 30 klientů úspěšně dokončilo rekvalifikační kurzy a pro více než 20 klientů bylo s pomocí projektu nalezeno zaměstnání. 

V rámci projektu mohli klienti využít semináře a besedy na praktická témata týkající se hledání a udržení zaměstnání, dále poradenství a mapování pracovních schopností a možností, zvýšení kvalifikace formou rekvalifikačních kurzů. Klientům byl nabízen přístup k PC a pomoc s jeho ovládáním. Ve spolupráci s personální agenturou jsme podporovali klienty při hledání zaměstnání a pracovníci projektu informovali a motivovali zaměstnavatele k zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

„Během celého projektu jsme se snažili individuálně pracovat se zapojenými klienty a podporovat je při hledání zaměstnání a rozvoji jejich pracovních dovedností“, říká manažerka projektu Alena Říhová. „Velice nás potěšilo, kolik lidí se zdravotním postižením mělo o zapojení do projektu zájem a jaké množství z nich si zvýšilo kvalifikaci a nalezlo nové pracovní uplatnění.“ 

Projekt byl spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR. 

Podrobnější informace o projektu jsou k dispozici na internetových stránkách organizace https://svaztp.cz/projekty/projekty-eu/sance-pracovat/. 

Kontakt: Alena Říhová, tel.: 221 890 458, e-mail: .

Svaz tělesně postižených v České republice z. s. je nestátní neziskovou organizací s celostátní působností, jejímž základním cílem je všestranně podporovat a hájit specifické potřeby a zájmy svých členů a dalších tělesně postižených občanů bez ohledu na rozsah jejich postižení.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zaměstnávání  

 » Aktuality  » Vzdělávání  

 

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)