Přihlaste se do projektu Vzdělávání praxí - Zaměstnávání - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zaměstnávání

Přihlaste se do projektu Vzdělávání praxí

Účastnice projektu s mentorkou – pozice Mzdová účetní

20. června 2018, 15.55 | Praha (Mgr. Kateřina Krausová)
Vzdělávání praxí pro zvýšení zaměstnatelnosti je projekt, který realizuje Fond dalšího vzdělávání, státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Jeho hlavním cílem je zkvalitnit a zpopularizovat další vzdělávání a tím zvýšit konkurenceschopnost znevýhodněných osob na trhu práce.

 

 

 

 

Jak napovídá název projektu, jedná se o vzdělávání v reálném firemním prostředí. Získání praxe a příležitost naučit se nové věci od zkušeného odborníka jsou hlavní výhody, které lákají k zapojení do projektu. Je to také výjimečná šance, jak poznat pracovní prostředí dané firmy. Účast v projektu je bezplatná a po úspěšném absolvování účastníci obdrží certifikát, jakožto potvrzení nově získané praxe. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

 

Zapojit se mohou i lidé s postižením

Kdo se tedy projektu může zúčastnit? Na jedné straně uchazeči o vzdělávání praxí, což mohou být osoby nezaměstnané (včetně absolventů), osoby vracející se na trh práce (rodiče na/po mateřské či rodičovské), osoby starší 50 let nebo osoby se zdravotním postižením.

Na druhé straně se zapojují poskytovatelé vzdělávání praxí, což jsou v podstatě firmy, živnostníci, instituce státní správy či neziskové organizace, které nabízejí uchazečům možnost získat zkušenosti, nové kompetence a pomáhají jim  zorientovat se v daném oboru a na příslušné pozici. Odměnou pro poskytovatele je kompenzace finančních nákladů za řádně uskutečněné vzdělávání praxí, kdy se výše částky odvíjí od typu pozice.

Od spuštění projektu bylo zahájeno přes 850 vzdělávání praxí. Úspěchem je, že 40 % proběhlých vzdělávání navázalo další spolupráci formou pracovního úvazku a dalších 40 % poskytovatelů po skončení vzdělávání praxí spolupráci zvažovalo.

 

V jakém oboru je možné se vzdělávat?

Poskytovatelé vzdělávání praxí vypisují nabídky pro různé typové pozice napříč všemi obory. Aktuálně je možné vybrat si ze 157 nabízených typových pozic. Mezi nejžádanější obory patří Ekonomika, administrativa, personalistika a správa, dále Strojírenství, Pohostinství, gastronomie, cestovní ruch i obor Sociální péče a zdravotnictví. Velice žádané konkrétní pozice pak jsou Specialista projektů EU, Mzdová účetní, Provozní, Dělník ve výrobě apod. V sociální sféře jsou to pozice Pracovník v sociálních službách přímé péče a Pracovník v sociálních službách výchovný.

 

Veronika si projekt a novou práci pochvaluje

Veroniku (27) k projektu přivedla její motivace začít pracovat v jiné oblasti, než kterou má vystudovanou. Vystudovala zdravotnická studia a po absolvování vysoké školy pracovala tři roky jako všeobecná sestra v Krajské nemocnici v Liberci. „Na práci v nemocnici mi nevyhovoval směnný režim a platové podmínky, proto jsem se rozhodla zkusit něco jiného“, říká Veronika.

Veronika absolvovala vzdělávání praxí v délce 320 hodin na typové pozici Veterinární technik a jejím poskytovatelem byla soukromá veterinární ordinace v Liberci. Pod vedením a dohledem jedné z veterinárních lékařek, které ordinace patří, se tak postupně učila pečovat o nemocná domácí zvířata.

„Díky projektu jsem se mohla zaučit v oboru veterinární péče. Kromě zajímavých situací a prací se zvířaty jsem poznala spoustu fajn lidí – jak přímo v pracovním kolektivu, tak mezi zákazníky,“ svěřuje se Veronika. Fixace a manipulace se zvířaty, očkování zvířat, podávání léků po operaci a záznam do hospitalizační karty, čištění a dezinfekce kotců, podávání veterinární diet nebo proškolení v oblasti výživy psů a koček jsou příklady konkrétních činností a úkonů, kterými Veronika během praxe ve veterinární ordinaci prošla.

Vzhledem k tomu, že byla Veronika po dobu praxe evidována jako uchazečka o zaměstnání na Úřadu práce ČR, potěšilo ji, že po skončení vzdělávání dostala nabídku v ordinaci zůstat jako zaměstnanec. „V krásné veterinární ordinaci plné profíků jsme si sedli nejenom lidsky, ale i pracovně, protože zde zůstanu jako zaměstnanec,“ říká s úsměvem.

 

Na koho nebo kam se v případě zájmu obrátit? Veškeré informace o projektu jsou dostupné na webových stránkách projektu www.vzdelavanipraxi.cz. Využít můžete e-mail , případně infolinku projektu 775 881 408.

 

Zdroj: Vzdělávání praxí

Veronika získala díky projektu Vzdělávání praxí práci veterinární techničky

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zaměstnávání  

 » Aktuality  » Vzdělávání  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Čtvrtek, 28. března 2024

Svátek má Soňa

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)