Podpora vstupu zdravotně znevýhodněných na trh práce - Zaměstnávání - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zaměstnávání

Podpora vstupu zdravotně znevýhodněných na trh práce

27. května 2013, 19.13 | Ostrava (MEROSYSTEM s.r.o.)(red)
Společnost MEROSYSTEM s.r.o. připravuje pro zdravotně znevýhodněné osoby – v rámci projektu Podpora ZP osob s využitím inovativního modelu pomoci – kurzy zaměřené na zdokonalování osobnostního rozvoje a komunikace. Kurzy jsou zdarma. Informační seminář k projektu se uskuteční 6. 6. 2013 v Ostravě.

 

Projekt Podpora ZP osob s využitím inovativního modelu pomoci přispívá k zintenzivnění mezinárodní spolupráce na poli pracovní integrace osob se zdravotním postižením. Projekt přenáší do českého prostředí model pracovní rehabilitace těchto osob s výrazně inovativními prvky, tak jak je úspěšně a dlouhodobě využíván partnerem ve Velké Británii. Tento typ modelu pomoci zdravotně postiženým osobám bychom rádi přenesli a začali uplatňovat také v českých podmínkách. 

K realizaci projektu byli přizváni zahraniční partneři, kteří se dlouhodobě angažují v pomoci zdravotně znevýhodněným s vyhledáváním pracovního místa a uplatněním na trhu práce, a to Vocational Rehabilitation Consultants a Rehabilitation Network Limited.

Schopnost začlenění tohoto modelu pomoci při pracovní integraci zdravotně znevýhodněných bude zhodnocena prostřednictvím pilotního ověření, které bude probíhat v červnu a červenci v Hotelu Maria v Ostravě.

Jelikož je projekt plně financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR, mají účastníci projektu veškeré občerstvení i dopravu (prostřednictvím všech typů hromadné dopravy) zdarma. 

V průběhu měsíce června a července bude probíhat školení zaměřené na Soft skills. Jedná se o tzv. měkké dovednosti, které jsou hůře měřitelné. Je třeba si uvědomit, že dnes už k úspěchu nepotřebujeme pouze odborné znalosti, ale je nutné mít i vědomosti, které patří do oblasti emocí a komunikace. Mezi základní měkké dovednosti řadíme komunikační dovednosti, sebereflexi, sebevědomí, schopnost vcítit se, analytické myšlení, důvěryhodnost, disciplínu, zvídavost, schopnost prosadit se, schopnost zvládat konflikty, schopnost přijímat kritiku a objektivně kritizovat a v neposlední řadě schopnost týmové spolupráce. 

Zájemci se také mohou zúčastnit rekvalifikačních kurzů, které poběží během měsíce srpna a září. Rekvalifikační kurzy budou zaměřené na tvorbu www stránek, personalistiku a mzdové účetnictví. Zúčastnit se jich může každý, kdo má trvalé bydliště v Moravskoslezském kraji a po prokázání, že má status zdravotně znevýhodněné osoby. 

Dne 6. 6. 2013 se uskuteční informační seminář k projektu, kde se dozvíte podrobnější informace. Seminář se bude konat v Ostravě na adrese: Alejnikovova 5, 700 30 Ostrava-Zábřeh. Přihlásit se můžete do 4. 6. 2013 prostřednictvím e-mailu .

 

Tento projekt "Podpora ZP osob s využitím inovativního modelu pomoci. CZ.1.04/5.1.01/77.00122" je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Státního rozpočtu ČR.

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Vzdělávání  

 » Aktuality  » Zaměstnávání  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Neděle, 23. června 2024

Svátek má Zdeňka

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)