Jak a kde najít pomocnou ruku při hledání práce? - Zaměstnávání - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Zaměstnávání

Jak a kde najít pomocnou ruku při hledání práce?

Chci práci bez bariér; ilustr. foto: STP v ČR

25. srpna 2015, 18.24 | Ostrava (red)
V současné době probíhá ve Svazu tělesně postižených v České republice, z. s., projekt s názvem „Chci práci bez bariér“, který je zaměřen na rozšíření schopností osob se zdravotním postižením v oblasti hledání práce.

 

„Náš projekt běží již od února tohoto roku, nábor klientů proběhl v první části projektu, abychom mohli začít s aktivitami, jako jsou vzdělávací semináře, a následně pokračovat s klienty individuálně a aktivně v hledání vhodného pracovního uplatnění či hledání dalších možností,” říká konzultantka projektu Daniela Řezáčová.

Projekt byl vytvořen se záměrem pomoci 30 lidem se zdravotním postižením, po dobu devíti měsíců se s nimi snažíme průběžně pracovat. Někdy není lehké udržet motivaci na stabilní úrovni, ale často se také stává, že klientův zájem graduje, když vidí další možnosti vlastního rozvoje,” doplňuje ji druhá konzultantka projektu Michaela Řiháčková.

 

Smysluplná pomoc

Díky projektu našlo práci již osm lidí, mezi nimi i paní Jírová. Nyní pracuje ve Svazu postižených civilizačními chorobami v České republice, z. s., v oddělení PR a sponzoringu. Jak se v pracovní pozici cítí?

„Pro mě byl poloviční úvazek nejlepší volba, celý bych ještě nezvládla. V práci asistuji v oddělení PR a je pro mě velmi důležité, že mi práce dává smysl. Obnovuji si znalosti z administrativy a moc mě baví organizace různých aktivit”.

Další z klientů, pan Jindřich Kouba, se chystá v rámci projektu absolvovat rekvalifikační kurz Pracovník v sociálních službách. Když mu byl kurz nabídnut, neváhal.

Jsem rád, že si mohu rozšířit obzory a jsem přesvědčen, že budu mít větší uplatnění na trhu práce. Myslím, že pomáhat druhým v oblasti pečovatelství je pro mě to pravé, takže když jsme se na konzultaci dostali k možnosti nabídky kurzu, popadl jsem ji, jak se říká, všemi deseti.

Podle projektového týmu je projekt Chci práci bez bariér” smysluplnou pomocí.

„Pracujeme jako tým i pro klienta. Každý z nás vnášíme do konkrétních situací jiný úhel pohledu, touto cestou nacházíme společně s klienty to nejpřirozenější řešení a ideální, vyvážený posun klienta zejména v oblasti pracovního uplatnění. Samozřejmostí je i citlivé vnímání zpětné vazby a spokojenost klientů, což je ta nejhezčí odměna,” říká Andrea Bělovská, členka týmu.

 

Kontaktní údaje: Michaela Řiháčková, mob. 606 848 952, e-mail: , web: www.svaztp.cz.

Michaela Řiháčková,

STP v ČR, z. s.,

srpen 2015

 

 

Chci práci bez bariér; ilustr. foto: STP v ČR

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zaměstnávání  

 » Aktuality  » Vzdělávání  

 

 

Úterý, 3. prosince 2024

Svátek má Svatoslav

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 skvp_logo_barva-nahled3.png

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)