Vozkův přehled: Schodolezy pro překonání schodišť a terénních stupňů - Aktuality - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Aktuality

Vozkův přehled: Schodolezy pro překonání schodišť a terénních stupňů

14. září 2012, 09.00 | Ostrava (red)
Vozka v tomto čísle představuje nabídku tří firem z oblasti důležitých kompenzačních pomůcek pro osoby na ortopedickém vozíku – schodolezů. Pro uživatele ortopedických vozíků je největším problémem zdolávání schodů rodinných a bytových domů. Schodolez je jednoduché bateriově poháněné zařízení (pásové či kolečkové) s jehož pomocí a jednou doprovodnou osobou vozíčkář snadno zdolá všechna schodiště a terénní stupně. Schodolez je možné používat jak v interiéru tak i exteriéru.

 

Schodolezy se dají složit a vozit v kufru auta, některé vozíky jsou už schodolezem vybavené trvale. Motor na baterii umožňuje vyvézt po schodech tělesně postiženou osobu i nepříliš zdatnému asistentovi. Některé schodolezy se používají na transport těžkých předmětů (např. skříní) v domech, kde není výtah.

Připomínáme, že schodolezy patří mezi finančně poměrně náročné kompenzační pomůcky a nehradí je zdravotní pojišťovna, ale úřad práce. Od 1. 1. 2012 upravuje příspěvky pro zdravotně postižené osoby zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám zdrav. postiženým. Nově existují 2 typy příspěvků - příspěvek na mobilitu a příspěvek na zvláštní pomůcku. Příspěvek je vždy poskytován max. do výše 350 000 Kč, úřad práce hradí pouze 90 % z ceny pomůcky, pokud finanční situace osoby neumožňuje spoluúčast 10 % z ceny, může úřad snížit spoluúčast na min. částku 1 000 Kč. U všech tří firem vás budou informovat o této možnosti a doporučí konkrétní postup.

Celý článek v příloze

Zdroj: Vozka č. 3/2012

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

 

 

Čtvrtek, 20. ledna 2022

Svátek má Ilona

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)