Turnaj v integrované boccie opět v Havířově. Pojďte sportovat! - Volný čas - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Volný čas

Turnaj v integrované boccie opět v Havířově. Pojďte sportovat!

Foto z loňského turnaje

11. února 2016, 08.55 | Havířov (Kateřina Šajnarová a Martin Kučera)
Už popatnácté pořádá Handicap Sport Club Havířov turnaj v integrované boccie O pohár primátora, který proběhne v sobotu 19. března 2016 v Městské sportovní hale v Havířově. Zúčastnit se ho může kdokoliv, kdo vytvoří tří až šestičlenný tým s nejméně jedním hráčem s tělesným handicapem.

 

 

Součástí turnaje je také doprovodný program, který vyvrcholí bohatým rautem a afterparty. Účast na turnaji potvrdili hokejisté AZ Havířov a extraligové volejbalistky Ostravy.

Cílem této sportovní události je zapojit zábavnou a přátelskou formou širokou veřejnost do pohybových aktivit lidí s handicapem. Turnaj je kromě široké veřejnosti otevřen také regionálním firmám, kterým pořadatelé chtějí nabídnout možnost netradiční formy teambuildingu.

„Od turnaje očekávám integraci lidí s handicapem a bez handicapu ústící ve vzájemné pochopení na první pohled odlišných světů.” okomentovala akci ředitelka turnaje Kateřina Šajnarová.

Mimo zápasy v integrované hře bude po celý den probíhat doprovodný program, který je pro letošní ročník novinkou. Týmy budou mít možnost vyzkoušet si několik aktivit, které jim autenticky přiblíží svět jejich spoluhráčů s handicapy. Všichni účastníci dostanou možnost vyzkoušet si laserovou střelbu, smyslové pexeso a spoustu dalších her, které prověří jejich koncentraci a týmového ducha.

Už tradiční posilou turnaje jsou hokejisté AZ Havířov. „Boccisté nám již přirostli k srdci. Účastnili jsme se společného focení kalendáře, pravidelně hrajeme jejich turnaje a na únor připravujeme i prezentaci boccii přímo na lledě,” prozradil manažer havířovských hokejistů Patrik Rimmel. Nově sestaví tým i extraligové volejbalistky Ostravy, v jednání je účast Baníku Ostrava a dalších zajímavých hostů, kteří s klubem boccistů navázali  na podzim spolupráci v rámci projektu Kalendáře přání.

Oproti předchozím ročníkům turnaj nebude končit vyhlášením vítězů, ale bude následovat přesun do Prvního havířovského minipivovaru, kde bude připraven bohatý raut a volná zábava.

Na turnaj se můžete přihlásit prostřednictvím webových stránek pořadatele www.hschavirov.cz, kde naleznete přihlašovací formulář a propozice.

Přihláška: https://goo.gl/forms/HDVHHYGsOZ.

Pro více informací se obracejte na ředitelku turnaje Kateřinu Šajnarovou na tel. 773 942 225, e-mail: .

 

Handicap sport club Havířov sdružuje již přes tři roky sportovce s těžkým tělesným handicapem nejen z celého Moravskoslezského, ale také z Olomouckého a Zlínského kraje. Boccia je paralympijský sport velmi podobný francouzskému pétanque. Je ovšem přizpůsobená právě sportovcům s handicapem. Díky podpoře města Havířov a dalším sponzorům mají pořadatelé čím dál větší možnost dostávat tento sport do povědomí široké veřejnosti.

 

 

Přílohy:

Foto z loňského turnaje

Foto z loňského turnaje

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Můj volný čas (... a proč?)

trávím aktivní činností

34.7%

 

trávím pasivní činností

21.4%

 

prolelkuji

20.4%

 

protrpím

23.5%

 

 

Úterý, 23. července 2024

Svátek má Libor

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

 

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)