Premiérový AbiFest už v Pardubicích klepe na dveře - Volný čas - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Volný čas

Premiérový AbiFest už v Pardubicích klepe na dveře

12. června 2019, 13.10 | Pardubice (Miloš Pelikán)
Blíží se AbiFest 2019, přehlídka plná zážitků pro širokou veřejnost a soutěžení pro lidi se zdravotním postižením. Uskuteční se již ve čtvrtek 13. a pátek 14. června v pardubické ČSOB Pojišťovně areně; ke slavnostnímu zahájení dojde prvý den v 8.45 h.

 

 

Záštitu nad akcí převzali Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí, Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje, Martin Charvát, primátor města Pardubic, a Jan Švejdar, prezident Policie ČR.

 

Bohatý program

Vstup do haly je zdarma. Přichystán je bohatý program, z něhož zmiňme ukázky zooterapie, autogramiádu pardubických basketbalistů či fotbalistů, besedu se známým sportovcem na handbiku Heřmanem Volfem či povídání o tělesně postižených leteckých pilotech. „Zatančí vozíčkářka Alice Schulzová, zahraje kapela Endee, barmanskou show předvede Tomáš Hrubý, zazpívá soubor Klíčenky. Vystoupí kouzelník David Kopecký, ukázky ze své činnosti předvede Policie ČR a také pardubický hasičský sbor,“ doplňuje Iva Preussová z organizačního týmu. Chybět nebudou stánky nabízející rukodělné výrobky, sladké i slané pochoutky, kosmetiku nebo hračky. 

 

Zážitková stezka 

Tahákem a zábavnou pozvánkou k návštěvě AbiFestu bude po oba dny venkovní zážitková stezka, kterou pro děti i dospěláky připravila obecně prospěšná společnost CEDR. Povede z Masarykova náměstí až k hlavnímu vchodu do haly. Na jednotlivých stanovištích budou lidé plnit různé pohybové úkoly, které jim kromě zábavy poskytnou i cennou zkušenost týkající se života na vozíku či se slepeckou holí. Každý, kdo absolvuje celou stezku, bude zařazen do slosování o hodnotné ceny. 

 

Burza práce 

Ve čtvrtek od 9 do 12 hodin se v hale uskuteční burza práce. Půjde o neformální setkávání zástupců sociálních firem s hendikepovanými lidmi, kteří shánějí zaměstnání. Zúčastní se přibližně 15 firem.

 

Abilympiáda

Důležitou součástí AbiFestu v bezbariérové hale bude 27. národní abilympiáda neboli soutěžení osob starších 15 let s nejrůznějším zdravotním postižením. „Uskuteční se kolem 20 disciplín, ve kterých se představí zhruba 70 lidí. Pro diváky bude asi nejatraktivnější fotografování, aranžování suchých květin, keramika, návrh plakátu a malování na kameny,“ informuje Pavlína Potůčková, manažerka AbiFestu.

 

Test Abi pro NÁS

Česká abilympijská asociace, pořadatel dvoudenní akce, zajistila pro klienty místních stacionářů pohodový test nazvaný Abi pro NÁS: nepůjde hlavně o výsledky, ale o nabytí sebedůvěry, sociální kontakt a uspokojení z předvedeného výkonu. Účastníci, zejména lidé s duševním onemocněním, budou skládat dílky puzzle, vyšívat a malovat znak města na čtvrtku. Každý dostane malou odměnu.

 

Ukázkové disciplíny

Magnetem pro dětské i dospělé návštěvníky budou ukázkové disciplíny. Do kolektivního, ryze zkušebního počínání se může během dne zapojit kdokoli: bude se kreslit znak města a malovat na kameny. 

 

Kdo si ve 13. nebo 14. června udělá čas a zavítá na AbiFest, určitě nebude litovat! Program začíná po 9 hodině.

Podrobné informace o dnech plných zábavy, zážitků a bourání bariér jsou zveřejněny na stránkách https://www.centrumkosatec.cz/nase-aktivity/abilympiada.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Můj volný čas (... a proč?)

trávím aktivní činností

34.7%

 

trávím pasivní činností

21.4%

 

prolelkuji

20.4%

 

protrpím

23.5%

 

 

Úterý, 18. června 2024

Svátek má Milan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)