Prázdniny nanečisto aneb Otevření Jedle světu - Volný čas - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Volný čas

Prázdniny nanečisto aneb Otevření Jedle světu

Prázdniny nanečisto

20. června 2016, 13.34 | Praha (Pavla Vrbová, red)
Ve středu 22. 6. 2016 od 10 hodin začíná v areálu a okolí Jedličkova ústavu a škol Praha XVI. ročník sportovně-společenské akce pro děti Prázdniny nanečisto alias Zahradní slavnost. Jejím cílem je skrze zábavu propojit svět dětí bez ohledu na to, jestli mají nějaký handicap, nebo ne.

 

 

Mottem akce je „Otevření Jedle světu aneb I na vozíku se dá žít a dovádět“. Byli pozváni žáci z běžných základních škol a přijít může každý, kdo bude mít chuť vyzkoušet si netradiční disciplíny, včetně slaňování vyšehradských hradeb na vozíku. Pořadatelé pro účastníky  připravili soutěžní osmiboj vycházející ze sportů, kterým se věnují členové Sportovního clubu Jedličkova ústavu Praha a také lanový program plný lezení, houpání a traverzování.

Po slavnostním zahájení a ukázce krátkého programu biketrialu bude probíhat autogramiáda sportovců Dukla Praha a paralympioniků SC JÚ Praha. Těšit se můžete na skikrosařky Andreu Zemanovou a Nikol Kučerovou, sáňkaře Lukáše a Antonína Brožovi, zástupce házenkářů a volejbalistů. Z paralympioniků na Jiřího Boušku, Davida Drahonínského či Kateřinu Cuřínovou. Vyhlášeny budou i výsledky soutěže „My Dva s Jirkou Bouškou do Ria“.

Ve sportovním osmiboji můžete vyzkoušet jízdu na veslovacím trenažéru, bocciu, „autoškolu“ na vozíku – slalom, vrh koulí či míčkem, lukostřelbu, závěsný kuželník, šipky a hody na cíl. V lanovém programu nebude chybět lanovka, nízká lana a slaňování hradeb Vyšehradu.

Městská policie nám představí na podporu prevence své pomocníky – koně a psy. Moderátorem akce bude Jiří Rejman – sportovní komentátor České televize a Radek Musílek z Jedličkova ústavu. V odpolední části nás doprovodí hudební skupina Swingkopa a na závěr se představí kaskadérská skupina Crazy Day.

V průběhu akce bude také probíhat malování na obličej a expozice kompenzačních pomůcek firmy Otto Bock. Navíc můžete také svou vizáž vyladit ryze prázdninově a nechat jí upravit v kadeřnickém salonu SOU kadeřnického, které bude přímo ve škole Jedličkova ústavu. Chybět nebude tradiční skákací hrad, občerstvení a dárky pro všechny soutěžící.

Hlavním partnerem akce je životní pojištění FLEXI od Pojišťovny České spořitelny, která v rámci svého přístupu ke společenské zodpovědnosti podpořila tuto akci nejen finančně, ale zaměstnanci pojišťovny se sami aktivně dobrovolně zapojili do organizace celého dne.

Připravený program se uskuteční v areálu a okolí Jedličkova ústavu a škol Praha (U Jedličkova ústavu 2, Praha 4).

 

Program

  • 10.00 Slavnostní zahájení pro žáky z JÚŠ a pozvaných ZŠ.
  • 10.10 Kaskadérské vystoupení Crazy Day – biketrial.
  • 10.30 Autogramiáda sportovců Dukla Praha a Paralympioniků SC JÚ Praha. Vyhlášení výsledků soutěže „My Dva s Jirkou Bouškou do Ria“.
  • 10.45 Sportovní osmiboj a lanový program: jízda na veslovacím trenažéru, boccia,  „autoškola“ na vozíku – slalom, vrh koulí (míčkem), lukostřelba, závěsný kuželník, šipky a hody na cíl.
  • 13.00 Vystoupení Městské policie na podporu prevence – koně, psi a zábavné hry.
  • 14.00 Zahájení odpolední části – seznámení s dalším programem.
  • 14.05 Autogramiáda sportovců Dukla Praha a Paralympioniků SC JÚ Praha.
  • 14.15 Pokračování osmiboje a lanového programu.
  • 16.30 Kaskadérské vystoupení motorkářů ze skupiny Crazy Day.
  • 18.15 Ukončení akce.

 

Pořadatel: Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha ve spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu a Jedličkovým ústavem a školami. Pořadatelé si vyhrazují právo na programové změny.

 

O Sportovním clubu JÚ

SC JÚ Praha se stal přirozenou součástí Jedličkova ústavu v Praze. Jeho činnost má velmi pozitivní vliv na mimoškolní výchovu a fyzickou kondici žáků a studentů JÚŠ i ostatních sportovců, kteří se účastní našeho programu. Vzhledem k členství v České federaci Spastic Handicap z.s., která sdružuje a organizuje sportovní činnost především pro spasticky postižené sportovce, i většina aktivních sportovců našeho SC jsou jedinci s diagnózou DMO rozličného stupně postižení. Sportovní klub v současnosti eviduje 343 členů. Členskou základnu tvoří z velké části žáci a studenti JÚŠ, ale také jedinci s rozličným zdravotním postižením z celé Prahy a okolí, kteří pravidelně dojíždějí na tréninky atletiky, florbalu, cyklistiky, stolního tenisu, plavání, boccii, závěsného kuželníku, fotbalu, šachu, lukostřelby nebo curlingu.

  

O Nadaci Jedličkova ústavu

Nadace Jedličkova ústavu byla založena 22. října 1990 jako jedna z prvních nadací po listopadu 1989 a v minulém roce oslavila krásné výročí 25 let od svého založení. Základním posláním Nadace Jedličkova ústavu je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem ve všech jejích aspektech – výchovně vzdělávacích, rehabilitačních a odborně terapeutických a dále všestranná pomoc v integraci mladých lidí s handicapem do společnosti s cílem zamezit sociální a společenské izolaci. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a  škol a také k neziskovým organizacím v celé České republice, které mají podobné poslání jako Nadace.

 

O Jedličkově ústavu a školách

Jedličkův ústav a školy je speciální vzdělávací zařízení pro děti a mládež s tělesným nebo kombinovaným postižením. Zřizovatelem je hlavní město Praha. JÚŠ pedagogickým působením a komplexní rehabilitací připravuje svoje žáky k úspěšné integraci do života. Nabízí souhrn specializovaných služeb včetně volnočasových aktivit a spolupracuje s řadou neziskových organizací. Jedná se o zařízení s dlouholetou tradicí a patří k nejstarším svého druhu v ČR, jeho založení se váže k roku 1913. Využívá moderní metody i pomůcky a představuje alternativu pro žáky, kteří vyžadují ucelenou péči.

 

Další informace a kontakty: www.jus.cz, www.nadaceju.cz.

 

Nadace Jedličkova ústavu podporuje i projekt VOZKA

 

 

 

Přílohy:

Prázdniny nanečisto_2

Prázdniny nanečisto_3

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Zpravodajství  

 » Aktuality  » Sociální služby  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Můj volný čas (... a proč?)

trávím aktivní činností

34.7%

 

trávím pasivní činností

21.4%

 

prolelkuji

20.4%

 

protrpím

23.5%

 

 

Úterý, 18. června 2024

Svátek má Milan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)