Literární soutěž o ceny: Internet a můj handicap - Volný čas - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Volný čas

Literární soutěž o ceny: Internet a můj handicap

Ilustr. foto: www.popularresistance.org

1. ledna 2015, 11.37 | Praha (Jaroslav Winter)
Pod názvem Internet a můj handicap se uskutečnilo již 10 ročníků literární soutěže určené autorům se zdravotním postižením. V prvních pěti ročnících bylo úkolem soutěžících ukázat, jak jim internet pomáhá vyrovnat se s jejich handicapem a jak ovlivňuje jejich život. Od šestého ročníku byla soutěž tematicky rozšířena o možnost vyjádřit, jak pomáhá lidem se zdravotním postižením také telefon.

 

Nyní pořádající BMI sdružení vyhlásilo 11. ročník soutěže. Soutěžní práci opatřenou poštovní i elektronickou adresou je třeba poslat v elektronické podobě nejpozději do 22. února 2015 na adresu . Přihlášením do soutěže vyjadřuje autor souhlas s tím, že jeho dílo může být bezplatně zveřejněno ve sborníku konference INSPO, na portálu Helpnet.cz, webových stránkách Vozky a popřípadě v dalších médiích, kterým budou nejlepší příspěvky poskytnuty.

Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov. Autoři by v ní měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Při hodnocení se bude přihlížet jak k literární úrovni textu, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce, které byly přihlášeny v předcházejících ročnících, jejich autoři se však mohou zúčastnit soutěže s novým příspěvkem.

Jako inspirace pro soutěžící mohou sloužit nejlepší příspěvky z uplynulých ročníků, které jsou zveřejněny na www.inspo.cz. Některé z nich postupně zveřejníme v následujících týdnech i na tomto webu.

Pro účastníky 11. ročníku soutěže je připravena řada hodnotných cen. První tři autoři získají 7 000, 5 000 a 3 000 Kč od Ery, Zoner Software věnuje pěti soutěžícím oblíbený program Zoner Photo Studio, několik desítek soutěžících dostane knihy z nakladatelství Portál, sdružení Okamžik, Knihy iDNES, zvláštní ceny udělí časopisy Gong a Vozíčkář. 

O pořadí rozhodne hodnotitelská porota v čele se spisovatelkou Ilonou Březinovou, v níž jsou dále Monika Jindrová (ASNEP), Hana Kunešová (Gong), Miloš Pelikán (Vozíčkář), Věra Strnadová (ČUN), Lucie Štěpánková (Alfa Human Service), Pavel Veselský (InternetPoradna) a Jaroslav Winter (BMI sdružení).

Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha, kde budou promítnuty také videomedailónky tří vítězů, které pořídí pořadatelé.

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Volný čas  

 » Soutěže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Můj volný čas (... a proč?)

trávím aktivní činností

34.7%

 

trávím pasivní činností

21.4%

 

prolelkuji

20.4%

 

protrpím

23.5%

 

 

Úterý, 18. června 2024

Svátek má Milan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)