Festivalová sezóna v Ostravě začíná: navštivte ParaFest - Volný čas - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Volný čas

Festivalová sezóna v Ostravě začíná: navštivte ParaFest

22. dubna 2022, 14.10 | Ostrava (red)
Akce s velmi pestrým programem se bude konat ve dnech 5.–7. května 2022 v ostravském Trojhalí Karolína. Zváni jsou nejen lidi se speciálními potřebami, jejich kamarádi, asistenti a dobrovolníci, ale i všichni ostatní, kteří chtějí získat zajímavé a pro svůj rozvoj užitečné informace, pobavit se a odreagovat od denních starostí. A to vše bez ohledu na věk.

 

 

Tři dny plné hudby, zábavy, sportu i s interaktivní gastro scénou v ostravském Trojhalí Karolina

Vystoupí Kapitán Demo se svou novou deskou, The Tap Tap, ostravská hudební skupina Nedivoč a další...

 • Celé pojetí festivalu je netradiční. ParaFest je totiž určen naprosto všem, dětem, jejich rodičům, kulinářským fajnšměkrům i hudebním fanouškům. Všem naprosto bez ohledu na věk nebo zdravotní možnosti, všem bez rozdílu!
 • Program ParaFestu doplní také talkshow s Jakubem Kohákem, který na pódium pozve nejen kulturistu Dana Minstera, ale i další známé osobnosti sportu a parasportu!
 • Tváří prvního ročníku ParaFestu se proto stal Dan Minster. Manžel, otec, vozíčkář, ale také velmi úspěšný kulturista. Právě jeho příběh nádherně provází celou myšlenku ParaFestu. Užívat si kulturu a sport můžeme všichni, bez rozdílu a společně na jednom místě v Trojhalí Karolina. „Chtěli jsme propojit oba světy, zdravých, handicapovaných a dopřát jim společný zážitek. Zdravému návštěvníkovi chceme představit svět handicapovaných z různých oblastí každodenních aktivit. Handicapovaným nabízíme příležitost odreagovat se, pobavit se hudbou, jídlem. ParaFest nezná rozdíly, ale zábavu, sport, kulturu se vším všudy,“ říká vedoucí produkce Zuzana Janošová.
 • Bohatý program tak nabídne i dopolední program pro děti ze škol Moravskoslezského kraje. Ve vnitřní i venkovní zóně si právě žáci a studenti mohou vyzkoušet třeba parahokej, handbike, paraflorbal nebo paralukostřelbu. To vše pod dohledem místních klubů, zkušených animátorů, ale i některých paralympioniků.
 • O uspokojení chuťových buněk návštěvníků ParaFestu se postará šéfkuchař a showman David Valíček a jeho Food Atelier. I tato stage bude přizpůsobena všem! Vařit se bude na speciální gastro platformě pro vozíčkáře, pro nevidomé budou připravené nutné kuchařské pomůcky a neslyšícím si kuchařskou show užijí díky překladu do znakového jazyka. Ten bude přitom i součástí hudby!
 • Novou desku nedávno vydala kapela Nedivoč. Její koncert doplní skupina Hands Dance, která se věnuje právě uměleckému tlumočení do českého znakového jazyka. Bořit bariéry bude na ParaFestu určitě i Kapitán Demo. Ten pouhý den před startem festivalu křtí svou novou desku Mistr světa všeho. Hudební stage by nebyla na ParaFestu kompletní bez absolventů školy Jedličkova ústavu, energické skupiny The Tap Tap!

 

Vše aktuálně na ParaFest.cz.

 

Stručně k programu

 • Účastníci každého ze tří dnů (čtvrtek, pátek sobota) se mohou těšit na ukázky sportů pro osoby s tělesným handicapem (adaptivní sporty, komentované tréninky), takshow se známými osobnostmi, gastroshow, workshopy, kvízy, autogramiády a soutěže o ceny. Na závěr se uskuteční hudební koncert.

 • První dva dny program začíná v 9 hodin s programem pro školy, trvajícím do 13 hodin, od 14 hodin následuje program pro veřejnost. Závěrečný koncert hudební skupiny začíná v 18, resp. 22:30 hodin.

 • Třetí den program začíná v 11 hodin programem pro veřejnost, závěrečná hudební produkce začíná v 22:30 hodin a končí v 0:30 hodin.

 

Vstupné

Celodenní vstupné pro každý ze tří dnů s možností opakovaného vstupu:

 • Základní cena                   290 Kč
 • Děti a mládež 7–15 let        90 Kč
 • Děti do 6 let                        50 Kč
 • ZTP, ZTPP + doprovod       50 Kč

 

Zdroj: Parafest Ostrava

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 » Aktuality  » Volný čas  

 » Aktuality  » Zpravodajství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Můj volný čas (... a proč?)

trávím aktivní činností

34.7%

 

trávím pasivní činností

21.4%

 

prolelkuji

20.4%

 

protrpím

23.5%

 

 

Úterý, 18. června 2024

Svátek má Milan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)