Centrum sociálních služeb Tloskov oslaví 60 let vlastním hudebním festivalem - Volný čas - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Volný čas

Centrum sociálních služeb Tloskov oslaví 60 let vlastním hudebním festivalem

Tata Bojs

10. května 2019, 10.04 | Tloskov (red)
Festival proběhne 1. června 2019 od 11 hodin v areálu centra a vystoupí na něm například Ivan Hlas & Norbi Kovács, Aneta Langerová, Pipes and Pints, Horkýže Slíže, Tata Bojs, Keks nebo skupina Kašpárek v rohlíku. Oslava kulatého výročí připomene dlouhou tradici služeb, které toto centrum poskytuje lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

 

 

 

Všechny zmíněné interprety spojuje jedno: každý z nich vystoupil v hudebním klubu, který CSS Tloskov vytvořilo v rámci svého areálu, a úspěšně jej provozuje pro své klienty již několik let. Vystoupilo v něm už několik desítek interpretů, kteří se sem rádi vrací, aby zažili unikátní a bezprostřední atmosféru, kterou klienti na jejich hudbu reagují. Tata Bojs, Keks, Ivan Hlas & Norbi Kovács, Aneta Langerová, Pipes and Pints i Horkýže Slíže se rozhodli zároveň podpořit první ročník Tloskov Festu a slibují opravdu skvělou show.

Návštěvníkům se představí také kapely, které tloskovské centrum rovněž dlouhodobě podporují, a to Gingerhead, Slapdash Rockabilly, Naděje nebo Bratrstvo Luny. Tloskovská kapela Kabrňáci, kterou tvoří klienti centra, hudební festival zahájí a bude tak mít mimořádnou příležitost dělat předskokana slavným interpretům.

Myšlenka oslavit jubileum hudebním festivalem vznikla v návaznosti na komunitní muzikoterapii, kterou při práci s klienty úspěšně využívají v Centru sociálních služeb Tloskov už několik let.

„Celá akce má společenský přesah v tom, že se potkají návštěvníci s klienty, což přispěje k integraci i snížení stigmatizace a obav ze strachu z mentálního postižení, protože naši klienti jsou v podstatě normální lidé, jen mají snížený intelekt. Hudba je jednotný jazyk, takže se mohou bavit všichni dohromady,“ říká ředitel Centra sociálních služeb Tloskov Matěj Lipský. „Děláme spoustu podobných akcí i během roku, takže víme, že to funguje.“

Před pěti lety tady zahájilo vysílání unikátní internetové Rádio Tloskov, kde jsou moderátory rozhovorů, písniček a pořadů lidé s mentálním a kombinovaným postižením. Rádio přináší rozhovory s osobnostmi z oblasti kultury, hudební bloky s oblíbenými interprety klientů, krátké reportáže z akcí a písničky na přání. Úspěch slaví i už zmíněný zdejší hudební klub a tloskovská kapela Kabrňáci, která vydala i vlastní album.

Novinkou, která si pomalu razí cestu na podobných akcích, bude na tloskovském festivalu speciální tribuna pro vozíčkáře a imobilní klienty.

„Vymezit pro ně místo pod pódiem není moc šťastné – člověk na vozíku pak vidí jen nohy účinkujících… Chceme proto ukázat, že to jde udělat i jinak,“ dodal Matěj Lipský.

 

Děti do 8 let mají na festival vstup zdarma, děti od 9 do 15 let a ZTP budou mít snížené vstupné. Celodenní vstupenka stojí v předprodeji 390 Kč, na místě 450 Kč, zlevněné vstupné je v předprodeji za 220 Kč a na místě za 250 Kč. Předprodej prostřednictvím sítě GoOut, vstupenky budou k dostání také v některých informačních centrech v regionu Posázaví. Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek dostane Centrum sociálních služeb Tloskov. Parkování je zajištěno ve spolupráci s městem Neveklov.

Centrum sociálních služeb Tloskov je státní příspěvkovou organizací zřizovanou Ministerstvem práce a sociálních věcí. Poskytuje služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením: ranou péči, odlehčovací službu, denní stacionář, sociální pobytovou rehabilitaci, chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením.

 

Kontakt pro další informace:

http://www.tloskovfest.cz/

Předprodej vstupenek:

https://goout.net/cs/listky/tloskov-fest-2019/ndbe/

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Volný čas  

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Můj volný čas (... a proč?)

trávím aktivní činností

34.7%

 

trávím pasivní činností

21.4%

 

prolelkuji

20.4%

 

protrpím

23.5%

 

 

Úterý, 18. června 2024

Svátek má Milan

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)