Cena Rafael Nadace Vodafone: 200 000 korun pro neziskovku - Volný čas - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Volný čas

Cena Rafael Nadace Vodafone: 200 000 korun pro neziskovku

17. prosince 2015, 10.53 | Praha (Jaroslav Winter)
Nadace Vodafone vyhlásila druhý ročník Ceny Rafael, která je spojena s finanční odměnou 200 000 korun. Oceněny mohou být projekty neziskových organizací, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 300) nejméně po dobu půl roku. Cena by měla přispět k dalšímu rozšíření uživatelské obce.

 

„O Cenu Rafael Nadace Vodafone se mohou ucházet neziskové organizace, které příkladně využívají informační a komunikační technologie ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením,“ řekla Jana Neupauerová, programová manažerka Nadace Vodafone.  

Nadace Vodafone deklaruje možnost podpořit v budoucnu ještě další vývoj řešení či zvýšení jeho společenského dopadu. Jde o největší ocenění za aplikaci v České republice, žádná cena není spojena s tak vysokou částkou.

V prvním ročníku získala Cenu Rafael Nadace Vodafone Česká asociace paraplegiků – CZEPA za aplikaci VozejkMap. Jde o mapu bezbariérových míst nejen v ČR, na kterou lze přistupovat pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony nebo přes webové rozhraní. Data do ní zadávají a ověřují samotní vozíčkáři. 

„Finanční odměna spojená s Cenou Rafael nám umožnila dále vylepšit aplikaci a soustředit se více na propagaci VozejkMapu mezi cílovou skupinou a na motivaci uživatelů ke vkládání dat,“ uvedla na tiskové konferenci Petra Černá z České asociace paraplegiků – CZEPA. „V současné době využívá mobilní aplikaci už 1 621 vozíčkářů, s webovou verzí pracovalo na 10 800 uživatelů, z toho 46 procent se vrací opakovaně. Databáze obsahuje 8 372 ověřených bezbariérových míst. Na základě zpětné vazby od uživatelů došlo ke změně způsobu vyhledávání, doplnění kombinace vyhledávání podle lokality a filtru, zoomování mapy při vyhledávání. Webová verze navíc dostala novou grafickou podobu.“

Ve druhém ročníku bude Cena Rafael Nadace Vodafone udělena  opět na konferenci INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Ta se uskuteční 12. března 2016 v Kongresovém centru Praha. Jak uvedl organizátor INSPO Jaroslav Winter z BMI sdružení, na 16. ročníku konference bude zajímavých ocenění předáno více.

Při vyhlášení výsledků literární soutěže Internet a můj handicap si odnesou tři nejlepší autoři 7 000, 5 000 a 3 000 korun, které věnuje ČSOB. Dále budou předány ceny ve výši 5 000 Kč za nejlepší přednášku v každé z programových sekcí a za nejlepší exponát, o kterých rozhodne hlasování účastníků. Dvacítka vylosovaných hlasujících pak dostane flash disk.

Uzávěrka přihlášek do soutěže o Cenu Rafael Nadace Vodafone je 11. února 2016. Do literární soutěže mohou autoři se zdravotním postižením přihlásit své příspěvky o tom, jak jim internet nebo telefon pomáhají vyrovnat se s jejich zdravotním handicapem, nejpozději do 8. února 2016.

Podrobnější informace o Ceně Rafael, literární soutěži Internet a můj handicap i konferenci INSPO najdou zájemci na stránkách www.inspo.cz. Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB, SuperHosting a Středisko Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Aktuality  » Volný čas  

 » Soutěže  

 » Aktuality  » Sociální služby  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Anketa

Můj volný čas (... a proč?)

trávím aktivní činností

34.7%

 

trávím pasivní činností

21.4%

 

prolelkuji

20.4%

 

protrpím

23.5%

 

 

Středa, 19. června 2024

Svátek má Leoš

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)