Veletrh REHAPROTEX nabídne vše pro aktivní a soběstačný život - Aktuality - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Aktuality

Veletrh REHAPROTEX nabídne vše pro aktivní a soběstačný život

Poslední ročník veletrhu REHAPROTEX (2017)

19. října 2019, 13.45 | Brno (Iva Hilbertová), (red)
Široký sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek, ale i produkty pro aktivní život seniorů představí od 29. 10. do 1. 11. 2019 na brněnském výstavišti veletrh REHAPROTEX. Prezentovat své výrobky a služby budou také poskytovatelé sociálních služeb či chráněné dílny, u kterých si zakoupíte už i vánoční dárky pro své blízké.

 

Veletrh bude probíhat v moderním a prostorném pavilonu A, který poskytuje ideální bezbariérové zázemí. Vstupy budou umožněny prostřednictvím hlavní brány a pavilonem E, vjezd pro auta bránou č. 4 (pouze ZTP a ZTP/P).

Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin, v pátek do 14 hodin.

Vstup pro osoby ZTP a ZTP/P včetně doprovodu bude zdarma, pro držitele Senior pasu za zvýhodněných 20 Kč.

Osoby s průkazem ZPT a ZPT/P mohou parkovat zdarma v areálu výstaviště (vjezd branou 4).

Informace o cenách vstupného, parkování a plánek areálu.

 

Z programu 

  • Na přípravě doprovodného programu veletrhu, který se bude konat v bezbariérovém pavilonu A, se podílí partneři z neziskového sektoru, jako je Liga vozíčkářů a ParaCENTRUM Fénix. Nabídnou třeba odborná témata aktivizace OZP, kompenzace postižení prostřednictvím pomůcky či návrat na pracovní trh nebo program pro pečující osoby a preventivní besedu o úrazech páteře určené široké veřejnosti.

  • Veletrh přinese kromě novinek a představení sortimentu vystavovatelů různorodý doprovodný program, kde si na své přijde jak odborná, tak i laická veřejnost. Na veletrhu najdete specialisty z řad vystavujících firem i odborných organizací, kteří vám rádi poradí a pomohou řešit váš specifický problém. Dotazy se mohou týkat otázek sociálně-právních, řešení architektonických bariér či obrany spotřebitelů. Najdete zde ale i Bílý kruh bezpečí, poradnu Kudy kam, poradenství výživové či intimní nebo třeba poradenství a ukázky líčení pro seniory Mary Kay. Pro zájemce bude na veletrhu zdarma k dispozici měření tlaku, zraku, intolerance potravin a tuku v těle nebo vyšetření a tejpování fyzioterapeutem. 

  • Národní rada osob se zdravotním postižením ČR připravuje konference na téma ochrany spotřebitelů při změně dodavatelů energií a přístupné cestování po železnici, MPSV pak seminář na téma rodinného života a intimity.

  • Státní zdravotní ústav se bude v rámci Fóra zdraví věnovat zdravému životnímu stylu a prevenci závislostí. Všechny organizace budou poskytovat také poradenství. Zájemci si mohou nechat zdarma změřit tlak, vyšetřit zrak, intoleranci potravin a tuku v těle nebo se nechat vyšetřit a případně otejpovat fyzioterapeutem. 

  • Novým tématem bude aktivní trávení volného času pro osoby se zdravotním postižením v rámci Emil sport arény. Seznámíte se s para sporty, jako je florbal, ragby, basketbal, boccia, futsal nevidomých nebo hokej a všechny si budete moci vyzkoušet. Otestovat si můžete handbike trenažer a jízdu na vozíku na různých površích s plněním praktických úkolů. Poslechnout si můžete také životní příběh šestinásobného paralympijského vítěze cyklisty Jiřího Ježka.

  • Ve dnech 30.–31. 10. se bude v režii Senior Pasu konat Speciální program pro seniory. Těšit se můžete na vystoupení Jiřího Helekala a Vladimíra Hrona, zajímavé přednášky, ale i řadu praktických aktivit, například vzdělávací workshopy, tréninky paměti nebo vytváření rodokmenu. Letošnímu ročníku udělila záštitu ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, se kterou se na akci můžete osobně setkat. Zajímavostí budou diskusní kulaté stoly, které zajišťuje projekt MPSV Politika stárnutí na krajích se svými regionálními koordinátory.

  • V Emil sport aréně bude novým tématem para sport a aktivní trávení volného času pro osoby se zdravotním postižením. Seznámíte se s para sporty jako je florbal, ragby, basketbal, boccia, futsal nevidomých, para golf či para hokej a všechny si budete moci i vyzkoušet. Otestovat budete moci handbike trenažer nebo jízdu na vozíku na různých površích.

 

Bezbariérový vlak REHAEXPRES

Hned první den brněnského veletrhu REHAPROTEX – v úterý 29. 10. – přijede z Prahy až k pavilonu A speciální bezbariérový vlak REHAEXPRES. Zastavuje v těchto zastávkách: Kolín – Pardubice hlavní nádraží – Česká Třebová. Vlak vyjede v úterý 29. 10. z Prahy v 6:49 h a do areálu brněnského výstaviště k pavilonu A dorazí v 9:50 h. Na cestu zpět vyrazí v 16:00 h a v Praze by měl být v 19:28 h. 

Vlak je uzpůsoben pro přepravu většího počtu osob s pohybovým omezením, na cestu jsou ale zvaní všichni, kdo chtějí přijet na veletrh REHAPROTEX. Kapacita vlaku je 185 míst pro sedící cestující a 14 míst pro vozíčky. Jednotné jízdné je 75 Kč, které zahrnuje i vstupné na veletrh zdarma. Jízdenky na vlak nebudou veřejně v prodeji, pro cestu vlakem je nutné se do 22. 10. 2019 registrovat.

Aktuální informace o veletrhu REHAPROTEX najdete na www.rehaprotex.cz

Iva Hilbertová,

Veletrhy Brno, a.s.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Aktuality  » Kompenzační prostředky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Čtvrtek, 30. května 2024

Svátek má Ferdinand

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)