Žofín čeká historicky první česká soutěž v tanci na vozíku - Sport bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sport bez bariér

Žofín čeká historicky první česká soutěž v tanci na vozíku

Foto: Škola tance pro všechny

28. února 2020, 13.10 | Praha, (Škola tance pro všechny)
Palác Žofín, tradiční centrum kulturního a společenského života Prahy, zažije v sobotu 28. března 2020 další historický okamžik. V rámci tanečního festivalu Prague Dance Championship se zde uskuteční první česká soutěž v kategorii para dance, tedy v tanci na vozíku. V neděli 29. března na ni naváže speciální kongres pro odbornou i laickou veřejnost.

 

 

Obě akce připravuje Škola tance pro všechny ve spolupráci se Sportovním klubem vozíčkářů Praha (SKV Praha) a Kontem Bariéry.

Vozíčkáři budou soutěžit v kategorii kombi standard, v níž taneční pár tvoří vždy „chodicí“ tanečník a tanečník na vozíku.

Přihlášeny jsou páry z Česka, Slovenska, Nizozemska, Itálie, Slovinska a Ruska.

Navazující kongres představí různé soutěžní disciplíny či parametry hodnocení a bude unikátní především tím, že nabídne návštěvníkům jedinečnou příležitost vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je, tančit na vozíku. Kromě toho vzájemně propojí všechny zájemce o tento specifický a v Česku nový obor. Kongres povede Andrej Mičunek, který na Slovensku stál u zrodu této disciplíny a vybudoval klub s obrovskou tradicí.

Na první pohled se to možná nezdá, ale o tanec na vozíku je v Česku obrovský zájem. V loňském roce jsme ve spolupráci s SKV Praha otevřeli speciální kurz pro vozíčkáře a hned na první lekci se dostavilo čtrnáct párů! První česká soutěž v para dance a navazující kongres tak zaplňují díru, která v českém tanečním sportu zeje již docela dlouho,“ říká Vítězslav Rázek ze Školy tance pro všechny.

„Smyslem kongresu je přiblížit tuto problematiku nejen vozíčkářům, kteří chtějí tancovat, ale také všem lektorům tance, kteří třeba mají obavy či váhají, zda by výuku zvládli. Ne každý trenér si na to troufne, na začátku je přirozené vozíčkářům přehnaně pomáhat a nastavovat jim nízké laťky. Ale oni to přitom nepotřebují. Podle mě se toho profesionální tanečník nemusí bát, chce to jen dostatek empatie a otevřenou mysl,“ říká trojnásobný vítěz StarDance Jan Onder, který na projektu spolupracuje.

Kromě akcí zaměřených na para dance bude festival Prague Dance Championship zahrnovat řadu dalších soutěží a společenských událostí. Mimo jiné také prestižní Žofínský gala ples, nabitý program soutěží Pro-Am včetně mistrovství střední Evropy, soutěž profesionálů ve standardních a latinskoamerických tancích a také unikátní soutěž pro seniory zvaná Seniorské StarDance. Záštitu celé akci poskytl starosta MČ Praha 1 pan Petr Hejma.

 

Foto: Škola tance pro všechny

Foto: Škola tance pro všechny

Foto: Škola tance pro všechny

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Kultura bez bariér  

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Neděle, 23. června 2024

Svátek má Zdeňka

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)