Vozíčkářská dovolená se Sportovním klubem vozíčkářů Praha - Sport bez bariér - vozíčkář a informace: Magazín Vozka - o životě a pro život na vozíku - časopis

Sport bez bariér

Vozíčkářská dovolená se Sportovním klubem vozíčkářů Praha

28. ledna 2015, 14.17 | Praha (red)
Co si tak představit pod pojmem vozíčkářská dovolená? Hospodu s pivkem a „ostrou" muzikou? Rehabiliťák s partou kamarádů? Počítač, internet a sociální sítě? Že je možné i něco jiného, by měly ukázat následující řádky…

 

V předvánočním shonu mě kamarád, také vozíčkář, překvapil otázkou: „Nepojedeme si na pár dní zalyžovat na hory?” Nejdřív jsem měl dojem, že jsem se přeslechl. „Vozíčkář a na hory? Zalyžovat? To myslíš vážně?”

Myslel. A poslal mi odkaz na stránky www.skvpraha.org, kde jsem našel leták a všechny potřebné podrobnosti k této akci. Po doladění detailů s koordinátorkou Míšou jsme v daný den vyrazili – směr Orlické.

I když nám nebylo zcela jasné, do čeho se pouštíme, lidé ze Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha) byli výborní a přesvědčili nás, že není třeba se obávat sněhu, lyžování na monoski a vlastně jakékoliv vzešlé situace. Ale popořadě:

Po příjezdu nám asistenti pomohli se zavazadly a vystupováním z auta. Sněhu bylo dost. Ubytovali jsme se v příjemném bezbariérovém penzionu, který se stal na následujících pět dní naší základnou. Odtud, téměř každý den po snídani, vyrážela naše parta na svah – nejdříve na nedaleký, posléze na opravdovou sjezdovku. No a se soumrakem se vracela na večeři. Následovalo zhodnocení dne a nakonec společná zábava. Jen jednou, z důvodu náhlé změny počasí, jsme vyměnili lyžování za bowling v nedalekém městě. Ale ani zde se neztrácel „duch celé akce” – dobrá nálada a pohoda!

Jak jsme si lyžování užívali a jak nám to šlo – to je opravdu těžké popisovat. Je mnohem lepší to vidět, poznat, zkusit… Navíc si tohle vše užít s bezva partou. To pak handicapy mizí a zůstává radost. Nevěříte? Vyzkoušejte si to na „vlastní kůži”.

Hodně štěstí a zážitků vám při tom přeje

Jarda

 

Informace o zimních lyžařských akcích SKV Praha najdete v našem nedávném článku na: https://www.vozka.org/aktuality/zpravodajstvi/kratke-zpravy/skv-praha-porada-lyzarske-kurzy-451cz

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  » Sport bez bariér  

 

 

Neděle, 26. května 2024

Svátek má Filip

Reklama

Reklama

JP Servis - Přestavby vozidel
 

Krátké zprávy

 

VOZKA na sítích

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

 

Reklama

 

Finanční podpora

Realizaci projektu VOZKA podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky

 

 

Projekt Vozka je realizován s finanční podporou: 

 

 

 

Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ:

 

 

VÍCE O SPONZORINGU 

 

Partnerské organizace

 UMÚN s.r.o. - Nakladatelství malířů s těles. postiž., malujících ústy a nohama, Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého v Olomouci

 

 

Centrum aplikovaných pohybových aktivit FTK UP v Olomouci

 

   

 

 

  

 

   

 

  

 

Free Will o. s.  

 

  

 

VIVIDUS DYNAMIS             

  

                   

    

  Sportovní klub Ostrava (SK Ostrava)